Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S-Attila

    aktív tag

    válasz PazsitZ #31 üzenetére

    "csak a másképp vélekedők részéről túl erősnek érzem a megbélyegzést."

    Nincsen semmiféle megbélyegzés, legalábbis részemről. Pontosabban, addig nincsen, amíg nem érzem úgy, hogy engem megbélyegeznek valamiért. De itt nem történt ilyen. A felfogása miatt soha senkit sem bélyegeztem meg, legfeljebb annyit mondtam: "ez nekem nem jön be".

    "De lehet én vagyok akkor túl parázna felfogású, de helyesebbnek tartom és szexuális fejlődés szempontjából is hasznosabbnak, ha az embernek azért nem -12 partnere van élete során."

    Erős sarkítás. De én sem írtam, hogy -12 legyen. Amiről én írtam, az nagyjából annyi, hogy mi az, ami miatt két ember szexuális kapcsolatot létesít: érzelem, egymás iránti vágy, vagy pusztán a szexuális kielégülés iránti vágy. Ez 3 különböző ok, ami az én világképemben jól elkülöníthető. Az elsőt részesítem előnyben. Aki nem így tesz, nem fogom megbélyegezni, de el fogom mondani neki is: "ez nekem nem jön be".

    "De még mindig: Nincs baj (saját nevemben leszögezhetem) azzal, ha valaki ilyen, ezt mindenki maga dönti el, csak szerintem ez sem a megfelelő út."

    Szintén Szten Mársot idézhetném. Szerinted nem a megfelelő, számomra meg lényegében az egyetlen járható út. Ez a belső értékrenddel kapcsolatos, nem hiszem, hogy erről meg tudnánk egymást győzni. Te így érzed helyesnek, én meg úgy. De, hogy általában mi a helyes, az szerintem nem jelenthető ki, egyszerűen mindenek más. Elfogadom, nem bélyegzek meg senkit, de tetszeni nem fog, és ezt a nem tetszést nem is fogom tudni letagadni.

    "Sajnálom, ha a beszélgetés során te bármit támadásnak vagy bántásnak érzel."

    Nem, félreértettél. :)
    Nem vettem semmit sem támadásnak, vagy bántásnak. Eszmét cserélünk, vagy mi :) De ettől még, amit a XXI. századdal kapcsolatosan írtam, tartom.
    Részemről nincsen gond a véleménykülönbség miatt. :R

Új hozzászólás Aktív témák