Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D1Rect

    félisten

    Mióta nem voltál csajjal? :)

    MOD:
    Egyébként nem ritka eset, hogy egy csaj rákívánjon egy pasira, és lefeküdjön vele pikk-pakk, csak a szex-ért.

    [ Szerkesztve ]

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz D1Rect #1 üzenetére

    :DDD

    mod.: azt hívják úgy, hogy nem akarja vállalni az érzelmi felelősséget.

    [ Szerkesztve ]

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • myteve

    csendes tag

    válasz D1Rect #1 üzenetére

    #1: Jajj. Gonosz. :D

    Hát figyelj... a nők többsége vágyik erre a randizgatásra, és szerintem sem olyan rossz dolog. De én bízom benne, hogy megváltod a világot, és egész nap csak ***ni fogunk. :D

  • Vladi

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Miért? Tabu? :F
    Mostanában épp, hogy árucikk. :U

    De majd a cikket is elolvasom. :DDD

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • negyedes

    addikt

    Az a csaj aki csak dugni akar ugy is viselkedig veled es eszreveszed nem kell azt sokat "fuzni". Csak meg kell talald.

    Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

  • DeFranco

    nagyúr

    Az irasod alapján kamasz vagy, de legalábbis a gondolkodasod az. Ne vedd bántásnak, ez egy állapot mindenki élete során.
    Van egy jó hírem is: amit hianyolsz az abszolút megvan, mindig, és minden generációnak megvolt. Senki nem fogja az orrodra kötni, de ha szemed van hozzá látod.
    Még csak nem is elítélendő dolog ez egyébként, kipróbáltam én is (ajjaj de még mennyire) nem bántam meg egyáltalán, de egy idő után azt mondtam: köszönöm elég volt.
    Arra jó volt, hogy ne legyen hiányérzetem, és ne futkossak majd 40 évesen 18-as tyúkok után, de amúgy csak pár évig poén.
    Mindenesetre járj nyitott szemmel és látni fogod hogy nem mission impossible.

  • Wyll

    őstag

    válasz DeFranco #6 üzenetére

    Akkor én vak vagyok bassz@meg - hol van ez??? :))

    Oké, oké, többet kéne keresni (aka nyitott szemmel járni), és akkor biztos megtalálja az ember lehetőségeket. Az is tetszik amit írsz, hogy ez a kamaszság velejárója, és hozzájárul(na) az ember személyiségfejlődéséhez, később érettebb, tapasztaltabb lehet tőle. Úgy legyen!
    DE HOL VAN EZ?! ;] Valaki segítsen már megtalálni...

    Valószínűleg amúgy ott a baj, hogy sokkal többet kéne társaságba járnom, lányokkal (is) találkoznom. Csak itt a BME-VIK-en (5% alatti lányaránnyal) ez fokozottan nehéz.... :U Ha a közgázon lennék, el tudom képzelni, hogy nem írogatnék ilyeneket :P

    D1Rect: azt jól érzed, hogy nőhiányom van, de ismerjük el, egész szép és korrekt elmélettel álltam itt elő a csökkentése érdekében, nem? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Wyll #7 üzenetére

    Az elmélet szép, és gyakorlatias. :K

    Tudod, nekem egy kiéhezett hím sápítozását, vergődését testesíti meg írásod. Ó, miért nem kefélhetek azzal a csodás kis bögyössel...

    Tegyük fel, hogy megvalósul vágyad, és rövid kérdésre rövid válaszok lesznek. Bár körmondatban is kifejtheti a lányka, hogy nem jön be neki a testszagod, unszimpatikus vagy, és egyébként is, inkább a kondással bújik össze, mint veled.

    Tegyük fel, hogy első füttyre megkapsz minden jó bigét. Mártogatod szerszámod örömmel a "mézes bödönbe" kedved szerint.
    Mit gondolsz, mennyi idő után únod meg a dolgot? A könnyen kapott esetek akár csömört is okozhatnak. Jobb esetben kiábrándulást. Ezen gondolkodtál már?

    Tudod, sok a kiégett manus, akik minden nőt megkaptak, és jelenleg nemi identitásukat keresik. Homo klubba járnak, ott remélik megtalálni a boldogságot.

    Végezetül.
    Gondolj csak bele. Eléd kerül egy lány, aki elvarázsol, elveszi az eszedet, nélküle talán nem is tudsz élni. Szóval szerelmes vagy, méghozzá halálosan.
    Ültök az alkonyatban egy tó partján, valahol egy szívhez szóló zene szól, amely illik a hangulathoz. Fogjátok egymás kezét, és te a mennyek országában érzed magad...
    A lányka pedig előadja, hogy számolta ugyan, de úgy ötvennél abbahagyta, hogy hány fickóval feküdt le.
    Na, ehhez mit szólsz?
    Elvennéd feleségül a sokak által használt lányt?
    Ja, hogy nem? Aztán miért nem? Te talán nem voltál részese más férfiak bánatának azzal, hogy szerelmeskedtél esetleges feleségükkel?

    És ha már beszélgetünk, akkor beszélgessünk.
    Mégis, hány éves kortól véled üdvösnek ezt a nyíltságot?

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • szablya

    tag

    Nem támogatom.

    Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

  • Wyll

    őstag

    válasz Vakegérke #9 üzenetére

    A hány éves kortól kérdése bizonyára ugyanúgy nem lenne meghatározva, ahogy ma sincs. Nekem sincs rá konkrét javaslatom. De a nevelésben is egész más, sokkal tudatosabb szerepet kap(hat)na a szexualitás - nyilván.

    Az meg nyilvánvaló lenne egy ilyen világban, kvázi a szokással járó szükségszerűség volna, hogy hosszabb lenne az átlagos ágy-partner lista. Ma ez talán "undorító", ma ettől kevésbé értékes talán valaki szemében egy nő, de ott ennek értelemszerűen közel sem volna ekkora jelentősége. Pont ez a baj ma, ha egy lány minél több valakinek adja oda magát, annál inkább lenézik őt ("kurv@"). Így nem csoda, ha szinte félnek szextől. Pedig érthető, a megbélyegzéstől félnek. A következményekről nem is beszélve, amit szintén szokás olvasni, hogy a nők általában sokkal kevesebb örömüket lelik benne, kevesen képesek minden alkalommal eljutni a csúcsra – gyakorlatilag nem is tudják, hogy milyen jó lehet nekik (is), mert soha nincs alkalmuk megtapasztalni.

    btw: "egy kiéhezett hím sápítozását, vergődését testesíti meg írásod. Ó, miért nem kefélhetek azzal a csodás kis bögyössel..."
    1. És akkor mi van? :) Cserébe egy komplett elméletet tettem le az asztalra. Amúgy: ennyire azért nem egyszerű a valóság.
    2. Remélem, ennél több ment át az írásból...

    [ Szerkesztve ]

    Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Wyll #11 üzenetére

    1.: Kiéhezettség van, és a hódítás képességének hiánya.
    2.: Marad a kiéhezettség, ötvözve a tehetetlenséggel.

    Ha már a nevelést is szóba hoztad, akkor el kell mondjam, hogy a lányomnak feltett kérdésed "jutalma" vagy egy jó nagy frász lett volna, vagy egy arculköpés.
    Értsd már meg, más a nemi szabadság, és egész más a nemi szabadosság.

    Csak egy vonalon maradjunk, ha kérhetlek.
    Lazán összekötnéd életed egy olyan lánnyal, elvennéd feleségül, aki számolatlanul feküdt le pasikkal pusztán azért, hogy ösztöneit kielégítse?
    Jó kis használt csaj, ára egy rézpityke, csak szólni kell neki, és máris hanyatt dől.
    Na, jó vásár. Kell?

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Vakegérke #12 üzenetére

    Valamikor azt kérted az egyik bejegyzésedben, hogy szóljanak, ha elszalad veled a ló.

    1: Nem szóltak VAGY
    2: Nem hatott VAGY
    3: Akkor sem gondoltad komolyan, csak álszenteskedtél VAGY
    4: Véglegesen kisember hatalmat kap szindrómában szenvedsz és azt hiszed, hogy csak is nálad lehet az igazság szent grálja.

    A többi moderálva... nem akarok figyelmeztetést szájkaratéért. Vegyük úgy hogy szóltam... :(((

  • Tim82

    nagyúr

    válasz DeFranco #13 üzenetére

    Mélységesen egyet kell értenem.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Vakegérke

    veterán

    válasz DeFranco #13 üzenetére

    Köszönöm, hogy szóltál. Befejeztem.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • szablya

    tag

    válasz DeFranco #13 üzenetére

    Szerintem pedig igaza van :/ De én már csak ilyen vagyok...

    Ha a nő is akarja, miért ne? Az ő felelőssége. Viszont ezt "intézményesíteni", és belenevelni generációkba, ahogyan azt az írás sugallja, szvsz. komoly erkölcsi és egyébirányú felelőtlenség lenne :o
    Én nem járnék egy ilyen lánnyal, pedig van belőlük bőven.

    Múltkor haverom mesélte, hogyan pippantotta le egy csaj esti diszkó, és pár órás ismeretség után. Másnap meg már rajta akart lógni, de a srác szépen lekoptatta... az ilyen lány meg is érdemli. Mellesleg, mint állította, utólag megtudta, hogy a lánynak szifilisze vagy mije van... Szép kis eredmény 17 évesen, mondhatom.

    [ Szerkesztve ]

    Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

  • Crystalheart

    senior tag

    Elég sekélyes lehetsz, ember.

    Egyébként igen, van ilyen férfi, aki egyszerűen, kételyek nélkül és tiszta lelkiismerettel nemet mond egy lánynak, pl. én. :) Igen, meglepődnék, igen, nem tudnám mire vélni, aztán finoman hárítanám a kellemetlen helyzetet.

    Oké az én példám nem mindig helyénvaló, mert extrém eset vagyok, de akkor is. Ráadásul a legtöbb nő igenis igényli a romantikát, és ha esetleg mégis csak szexelni akar, ráadásul minden héten mással, akkor az szintén sekélyes érzelmileg, és kellene a fenének.

    [ Szerkesztve ]

  • PazsitZ

    addikt

    válasz Vakegérke #12 üzenetére

    Nem feltétlenül értek egyet az álláspontoddal.
    Sőt az általad leírtak ellenmondanak szeritnem.
    lánnyal..., aki számolatlanul feküdt le pasikkal pusztán azért, hogy ösztöneit kielégítse?
    Jó kis használt csaj, ára egy rézpityke, csak szólni kell neki, és máris hanyatt dől.

    Ez pont az a nézetbeli dolog, ami - véletlenül se vedd bántásnak- de talán a koroddal indokolható :).
    Ha egy lány önakaratából, mert jól esik neki egy éjszakás kalandokat is előnyben részesít, tudatosan az értéktelen k*rva?
    Ugyanez pasiban pedig menő nőcsábász.
    Egyébként ha találkoznék egy lánnyal, akivel odáig jutnék, hogy a házasság felmerüljön, nem hiszem, hogy a szexpartnereinek száma döntene bármiről is. Ha szereted és ő is szeret téged, akkor mit számít, hogy valaha "nagykanállal falta" az életet.

    (#17) Crystalheart: az szintén sekélyes érzelmileg, és kellene a fenének.
    Nem mondom lehet igazság ebben is, de nem feltétlenül. Amíg fiatalok vagyok próbálkozunk és mindenkinek más a szexuális éhsége. De előbb-utóbb mindenki felnőhet és megkomolyodhat.

    Az írásra reagálva pedig: vannak ilyen típusú csajok, bár mostanság sajnos én is kevéssel találkozok :D, mondjuk bulizni se járok sokat :( .
    De attól még vannak.
    Hol keresd? Én mondjuk megpróbálnék egy random szórakozóhelyet, diszkót, egyetemi bulit.

    [ Szerkesztve ]

    - http://pazsitz.hu -

  • S-Attila

    aktív tag

    válasz PazsitZ #18 üzenetére

    "Nem feltétlenül értek egyet az álláspontoddal.
    Sőt az általad leírtak ellenmondanak szeritnem.
    lánnyal..., aki számolatlanul feküdt le pasikkal pusztán azért, hogy ösztöneit kielégítse?
    Jó kis használt csaj, ára egy rézpityke, csak szólni kell neki, és máris hanyatt dől."

    Ebben hol van az ellentmondás?

    "Ez pont az a nézetbeli dolog, ami - véletlenül se vedd bántásnak- de talán a koroddal indokolható :)."

    Ezzel meg én nem értek egyet. Fele annyi idős sem vagyok, mint Vakegérke, mégis pontosan úgy gondolom, ahogyan ő is.

    Ha egy lány önakaratából, mert jól esik neki egy éjszakás kalandokat is előnyben részesít, tudatosan az értéktelen k*rva?"

    Elég durva szóhasználat. De, a egy lány ilyen, akkor szerintem is komoly gondok vannak az értékrendjével.

    "Ugyanez pasiban pedig menő nőcsábász."

    Furcsa, de én is férfi vagyok, és így sem látok semmi erényt abban, ha egy férfi számolatlanul, az ösztönei kielégítése céljából, érzelmek nélkül, csak úgy megdöntögeti a nőket.

    "Egyébként ha találkoznék egy lánnyal, akivel odáig jutnék, hogy a házasság felmerüljön, nem hiszem, hogy a szexpartnereinek száma döntene bármiről is. Ha szereted és ő is szeret téged, akkor mit számít, hogy valaha "nagykanállal falta" az életet."

    Ok. Ez a te hozzáállásod. Azt is el kellene fogadni, hogy vannak, akiknek meg más az értékrendjük, és hogy ez az értékrend nem korfüggő. Én sem vennék feleségül olyan nőt, aki fiatalon, mindenféle érzelmek nélkül odadobta magát valakinek.

    (#17) Crystalheart: az szintén sekélyes érzelmileg, és kellene a fenének.
    Nem mondom lehet igazság ebben is, de nem feltétlenül. Amíg fiatalok vagyok próbálkozunk és mindenkinek más a szexuális éhsége. De előbb-utóbb mindenki felnőhet és megkomolyodhat."

    De nem mindegy, hogy ez a próbálkozás milyen alapokon nyugszik. Ösztönös kielégítése a vágyaknak < = > érzelmekből együtt lenni valakivel. Szerintem.

    Még egy: természetesen, még véletlenül sem azért jöttem, hogy Vakegérke ügyvédjét játsszam, pusztán megragadta a szememet az írás.

  • PazsitZ

    addikt

    válasz S-Attila #19 üzenetére

    Az ellentmondás ott van, hogy ha egy lány tudatosan saját akaratából lefekszik valakivel, akkor miért lenne kihasznált és miért "ára egy rézpityke"?

    semmi erényt abban, ha egy férfi számolatlanul, az ösztönei kielégítése céljából, érzelmek nélkül, csak úgy megdöntögeti a nőket.
    Nem azt modnom, hogy ez erény, de a nagy átlag szerintem ez.
    Egyébként nem hiszem, hogy a szexhez feltétlenül mély érzelmek kellenek.
    Egy ismeretlennel is lehet élvezetes, szenvedélyes a szex. Természetesen nem ez kell, hogy általános példamutató legyen. De bele lehet "szeretni" valakibe egy pár óra alatt/pár órára is és ki lehet ábrándulni valakiből 10 év után is. Tehát egy mindkét félnek kellemes egy éjszakás kaland sem feltétlenül érzelem nélküli, csak más mint egy szerelem/igazi párkapcsolat.
    Ha mondjuk örömlánnyal mész el ott egyértelműen lehet beszélni érzelem nélküliségről, hisz pénzért megvásárolod, hogy kielégítsék fizikai szükségleteidet.

    Abban tényleg igazad lehet, hogy nem korfüggő, hanem felfogás értékrend.
    De, a egy lány ilyen, akkor szerintem is komoly gondok vannak az értékrendjével.
    És ha fiú?

    Képmutatónak se kell lenni, kíváncsi lennék hány embernek nem volt még egy éjszakás kalandja, nemtől függetlenül. Ha volt, és esetleg egynél több volt, akkor az mind kihasznált, sekélyes, hibás értékrendű ember? :F

    Azt is el kellene fogadni
    Én elfogadom, csak nem értek vele egyet. Semmi gond nincs azzal ha egyesek másként gondolják, pont ezért van a topik, hogy megismerjem mások álláspontját.

    [ Szerkesztve ]

    - http://pazsitz.hu -

  • S-Attila

    aktív tag

    válasz PazsitZ #20 üzenetére

    "Az ellentmondás ott van, hogy ha egy lány tudatosan saját akaratából lefekszik valakivel, akkor miért lenne kihasznált és miért "ára egy rézpityke"?'

    Akkor első körben, helyettesítsük a "lány" szót azzal, hogy "ember". Lényegtelen, hogy az illető nő, vagy férfi.
    Az ára pedig - szerintem, és a jelek szerint mások szerint is - azért lesz egy rézpityke, mert, ha valaki az ösztöneit akarja kielégíteni.i, akkor azt rögtön akarja, fél napi ismeretség után egyszerűen odaadja magát valakinek, aki jó esetben tetszik neki külsőleg - sok esetben még ez sem igaz -, más tekintetben viszont semmit sem tud róla. Nincsenek érzelmek, nincsen úgymond bizonyítási "kényszer", hangsúlyozottan, idézőjelbe téve. A két fél kiválasztja találomra egymást, és kielégítik a saját vágyaikat valaki olyannal, aki külsőre felizgatja őket - jő esetben, de a helyzet inkább az, hogy az ilyen esetekben semmi más nem számít, csak az, hogy aki az illető alatt/felett van, az ellenkező nemű legyen, de az, hogy más tekintetben milyen is, nem számít. A legtöbb esetben olyat választ, akit könnyen megkap, az nem számít, hogy mondjuk a barátai előtt sohasem vállalná fel az illetőt, vagy mondjuk, hogy még ez utcán sem akarna végigmenni vele.
    Következésképpen, nem kell a kielégülésért megdolgozni. Amiért pedig nem kell megdolgozni, az előbb-utóbb értéktelenné válik az ember számára. "ára egy rézpityke".

    "Egyébként nem hiszem, hogy a szexhez feltétlenül mély érzelmek kellenek."

    Természetesen, a szexhez a férfiak részéről általában nem kellenek mély érzelmek, a nőknél meg azért szerintem árnyaltabb a kép, de ott is nyilván van sok ilyen. De, hogy valamit lehet érzelmek nélkül csinálni, ebből még nem feltétlenül jelenti azt is, hogy úgy a legjobb.

    "De bele lehet "szeretni" valakibe egy pár óra alatt"

    Ezzel a legmesszemenőbbekig nem értek egyet. Az nem szerelem, ami első látásra jön, esetleg valami rózsaszín, ködös maszlag. A szerelemhez kialakulásához szerintem sokkal több idő kell.

    "ki lehet ábrándulni valakiből 10 év után is"

    Esetleg akkor lehet kiábrándulni 10 évnyi szerelem után valakiből egyetlen pillanat alatt, ha a 10 éve nem volt elég ahhoz, hogy kellőképpen megismerje a másikat, nem figyelt oda rá, vagy kiderül valami a másik múltjából. Akármelyik eset is álljon fent, az ilyen kapcsolattal a kezdetekből komoly gond van.

    "Tehát egy mindkét félnek kellemes egy éjszakás kaland sem feltétlenül érzelem nélküli, csak más mint egy szerelem/igazi párkapcsolat."

    Érzelmek egyetlen éjszakára? Abban mi a jó, ha este úgy érzed, vannak érzelmek, reggel meg mehetsz tovább, mert tudod, hogy csak egy éjszaka volt, és soha többé nem lesz semmi? Nekem az annyira távoli.

    "De, a egy lány ilyen, akkor szerintem is komoly gondok vannak az értékrendjével.
    És ha fiú?"

    Akkor is, úgyszintén.

    "Képmutatónak se kell lenni"

    A magam részéről semmi képmutatás nincsen a dologban. A többi ember nevében nem tudok nyilatkozni.

    "Ha volt, és esetleg egynél több volt, akkor az mind kihasznált, sekélyes, hibás értékrendű ember? :F"

    Nem állítom, hogy egyből elkönyvelem őket ilyennek. De tény, hogy semmiféle pozitív érzést nem kelt bennem az ilyesmi. Ahogy fentebb le lett írva: "ára egy rézpityke". Az embert ne lehessen csak úgy megkapni, szerintem. Akár nő, akár férfi.

    [ Szerkesztve ]

  • PazsitZ

    addikt

    válasz S-Attila #21 üzenetére

    Lenne egy feltevésem:
    Szóval megismerkedsz egy lánnyal. Feltétlezem, hogy nem az első randin jön szóba a korábbi szexuális élete.
    Tehát jól alakul a dolog, de egyszer csak elmeséli, hogy fiatal korában több egy éjszakás kalandja is volt.
    Ekkor te csak ezért rögtön otthagyod, mert a leírtak alapján fiatalkorában komoly gondok voltak az értékrendjével?

    Az nem szerelem, ami első látásra jön, esetleg valami rózsaszín, ködös maszlag.
    Ezért tettem idézőjelbe. :K

    Több olyat is láttam már, hogy fiatalon összejött pár több évig együtt él és egyszer csak valamelyik fél félrelép. Egyszerűen bevallottam úgy érzi valami kimaradt az életéből.
    Akkor nem jobb ha pl. tizen-huszonévesen "kiéled" magad, kipróbálsz dolgokat, tapasztalatot gyűjtesz, hogy később megbánás nélkül éld le majd az életed a megtalált szerelmeddel.

    Egyébként én is írtam, hogy nem feltétlenül ez a megfelelő és követendő példa.
    Továbbá nem úgy értem, hogy egy életen át ezt a példát követve nincs gond. De az, hogy fiatalkorodban nem veszed olyan komolyan az életet egyáltalán nem hiba, hanem felnőve optimális esetben lesz miből tanulni.

    - http://pazsitz.hu -

  • nem_tom

    őstag

    "Miért kell egy csomó rituálét bemutatnia egy fiúnak, ha le szeretne feküdni egy csajjal? Táncolni, étterem, randi, "széptevés", jó duma, satöbbi – mikor ő nem erre vágyik (már ha tényleg nem vágyik erre), csak szimplán tetszik neki mondjuk a csaj, és szeretne lefeküdni vele. Miért kell csajozást/pasizást hazudni, ha neadjisten csak szexet akar az ember. És ha csak azt akar, akkor az miért bűn? És az egészben a legnevetségesebb, hogy sokszor szinte ordít, hogy mire megy ki a játék. Egyáltalán, hol van az előírva a lányoknak, hogy ellen kell állniuk? Mi ez az egész?"

    Az én helyzetemben, még ezen is végigmennék ha adódna lehetőség. (persze egy kicsit olcsóbb verzióban) :U

  • S-Attila

    aktív tag

    válasz PazsitZ #22 üzenetére

    "Lenne egy feltevésem:
    Szóval megismerkedsz egy lánnyal. Feltétlezem, hogy nem az első randin jön szóba a korábbi szexuális élete.
    Tehát jól alakul a dolog, de egyszer csak elmeséli, hogy fiatal korában több egy éjszakás kalandja is volt.
    Ekkor te csak ezért rögtön otthagyod, mert a leírtak alapján fiatalkorában komoly gondok voltak az értékrendjével?"

    Őszinte kérdésedre őszinte válaszom: az utóbbi egy évben ez 3-szor is megesett. Természetesen nem azonnal hagytam ott, hanem végiggondoltam, hogy hogyan viszonyulhatnék ezekhez a dolgokhoz. Mi több: saját magamban kerestem a hibát. De minden a 3 esetben rájöttem, hogy ez így nekem nem ok. És őszinte voltam, mind a 3-mukkal. Ennyi.
    Várom a megkövezést. :R

    "Több olyat is láttam már, hogy fiatalon összejött pár több évig együtt él és egyszer csak valamelyik fél félrelép. Egyszerűen bevallottam úgy érzi valami kimaradt az életéből."

    Aki nincsen tisztában saját magával, azzal, hogy mit vár el az élettől, mi a jövőképe, mit vár el másoktól, a párjától, és mások, vagy a párja mit várhat el tőle - nos, igen, ilyen esetekben nagyon sokszor előfordul, hogy az ember belemegy egy kapcsolatba, rosszabb esetben házasságba, és évek telnek el mire egyáltalán önmagának képes bevallani, hogy ő nem ezt várta el az élettől. Ezért is nagyon fontos, hogy az ember tisztában legyen saját magával, az ilyen döntések előtt pedig az hatványozottan igaz. Szerintem. De ezt már volt, aki nálam százszorta jobban megfogalmazta ezen a fórumon.
    Idézet
    Nem 100 %-ig vág ide, de a mondanivalójával teljesen egyetértek.

    "Akkor nem jobb ha pl. tizen-huszonévesen "kiéled" magad, kipróbálsz dolgokat, tapasztalatot gyűjtesz, hogy később megbánás nélkül éld le majd az életed a megtalált szerelmeddel."

    Első körben is, én soha nem értettem ezt a "kiélés" dolgot. Említettem, nekem ezek nagyon távoliak. Aki tudja, hogy mit akar az életben, az tudja, mikor élte ki magát, és később nem fogja megbánni a dolgokat.
    De mit jelent kiélni? Mert itt a topik témája egyértelműen a szexuális vágyak kielégítése, meg az, hogy miért lesz egyesek szerint értéktelen attól valaki, hogy úgymond kiéli magát, mindezt érzelmek nélkül, csak a szexuális vágyai kielégítésén keresztül. Vagy lehet, én nem értek itt valamit...

  • celeron

    senior tag

    Emberek én kifogtam egy ilyen lányt...aki kavar jobbra balra, és nem tudtam róla.
    Bele is szerettem, úgy összetörte a szívem ahogy illik, azóta is szenvedek..
    És most úgy gondolkozom mint a cikk írója kb. bár be kell látnom hogy rosszul gondolkodom...ahogy elolvastam Vakegérke hszeit, talán kicsit rám ijesztett, ez kellett hogy ne írjak én is hülyeségeket, és ne kezdjem el védeni a cikkírót.

  • S-Attila

    aktív tag

    válasz nem_tom #23 üzenetére

    ""Miért kell egy csomó rituálét bemutatnia egy fiúnak, ha le szeretne feküdni egy csajjal? Táncolni, étterem, randi, "széptevés", jó duma, satöbbi – mikor ő nem erre vágyik (már ha tényleg nem vágyik erre), csak szimplán tetszik neki mondjuk a csaj, és szeretne lefeküdni vele. Miért kell csajozást/pasizást hazudni, ha neadjisten csak szexet akar az ember."

    Nem kell. Sohasem kell. Mindenkinek adott a lehetőség, hogy olyan nőt (férfit) keressen magának, aki csak a szexre vágyik, és ezt valakivel ki akarja élni.

    "És ha csak azt akar, akkor az miért bűn?"

    De hiszen senki sem állította, hogy bűn. :) Egyszerűen csak vannak/vagyunk néhányan, akinek ez az értékrendjébe kevésbé fér bele.

    "És az egészben a legnevetségesebb, hogy sokszor szinte ordít, hogy mire megy ki a játék."

    Persze, senki sem hülye. De a nőknek kell az "előjáték". Mindenfajta kapcsolatban. Nevezhetjük ezt előjátéknak is.

    "Egyáltalán, hol van az előírva a lányoknak, hogy ellen kell állniuk? Mi ez az egész?""

    Nincsen előírva sehol. Talán csak a nőknek működik egyfajta belső gát, de van, hogy a férfiaknak is. Hogy nem adja oda magát csak úgy senkinek, mert akkor nem bizonyosodhat meg arról, hogy tényleg értéket jelent a másik számára. Hogy többet ér, mint egy rézpityke.

  • Szten Márs

    nagyúr

    Igazából nem is értem ezt a sok doktori disszertációnyi eszmefuttatást. Most komolyan. A szexnek van két válfaja, a szeretkezés, meg a dugás. Nem mindenki szereti mindkettőt, mint ahogy nem mindenki szereti az epres és a mentolos csokit sem - van aki csak az egyiket, vagy csak a másikat. Ezen nincs mit csodálkozni. A lányoknál jobban látszik, de elhiheti bárki, ugyanúgy a férfiaknál is van, aki nincs oda a dugásért. Ilyen egyszerű ez a dolog, nem kell ennyire túlgondolni és túllihegni. Ja és persze, van aki meg csak dugni szeret. Van aki meg mindkettőt. Mint a csokinál. És akkor most nem mentünk bele semmiféle erkölcsi, társadalmi, akármilyen dologba, nem is kellett ennek a nem túl bonyolult magyarázatához belemenni.

    Plusz nyugodtan elhihetjük, hogy akik szeretnek dugni, azok megtalálják egymást meg az alkalmat, és dugnak is. Persze, ha elég leleményesek hozzá.

    A belső értékrendek, ízlések alakítják ezt az egész dolgot. Nem kell másfajta társadalom, nem kell, hogy leszivárogjon a társadalomba, a kultúrába az általad említett klubok szelleme, nincs rá igény ugyanis. Akinek ilyesmire van igénye, és elég életképes hozzá, ki tudja elégíteni az igényeit - akár az általad említett helyeken, akár máshogy. Ja, de ezt említettem.

    Jobban belegondolva de, vannak, akiknek lenne rá igényük, vagy azt hiszik, hogy lenne rá igényük - a kettő nem ugyanaz. De azt, hogy kiknek és miért, most nem részletezném.

    [ Szerkesztve ]

  • PazsitZ

    addikt

    válasz S-Attila #24 üzenetére

    Dehogy kövezlek meg. :N
    Bár furcsállom a dolgot és nem értem meg teljesen, de elfogadom és ha ez téged ennyire zavar, tényleg ez volt a helyes döntés.

    De mit jelent kiélni?
    Én konkrétan arra gondoltam, hogy akár egy éjszakás túlzott érzelmek nélküli kalandjai is legyenek az embernek. Legyen több partnere ( persze valamely keretek között :) ), ne csak 1-2 élete során. És belefgér az ha gyakorlatilag csak szexuális vágyak kielégítése a cél és nem csak örök szerelem esetén lehet szexuális kapcsolat 2 fél között.

    - http://pazsitz.hu -

  • S-Attila

    aktív tag

    válasz PazsitZ #28 üzenetére

    "Én konkrétan arra gondoltam, hogy akár egy éjszakás túlzott érzelmek nélküli kalandjai is legyenek az embernek."

    Szerintem nincsen olyan, hogy "túlzott" érzelem. Az érzelem az van, nem lehet kényszeríteni, és nem lehet elfojtani sem.
    A másik: miért legyenek? Miért nem csak lehetnek? Ez elvárás a részedről? Vagy még a társadalom részéről? :F Kicsit olyan érzés ez nekem, mintha a XXI. század legfőbb üzenete az lenne: ha nem vagy olyan, mint a nagy átlag, ha különc vagy, akkor nem is vagy igazi ember, és kiközösítenek. De miért?

    "Legyen több partnere ( persze valamely keretek között :) ), ne csak 1-2 élete során."

    Megint, miért a felszólító mód?
    És mik azok a valamely keretek? A valamely keret teljesen szubjektív dolog, ahogyan az előtted szóló nagyszerűen megfogalmazta. De azért ne legyen már elvárás...

    "És belefgér az ha gyakorlatilag csak szexuális vágyak kielégítése a cél és nem csak örök szerelem esetén lehet szexuális kapcsolat 2 fél között."

    Van olyan, akinek nem fér bele a szerelem nélküli szex, szerintem. Lehet, nem sokan vannak, ilyenek, de vannak. De emiatt nem kellene furcsán nézni senkire, szerintem.
    Az "örök szerelem" pedig picit ironikusan hangzik a számomra. Nyilvánvalóan semmi sem tart örökké. De ettől még a testi együttlét úgy az igazi.

  • marcias

    őstag

    Elég sok mindenről volt szó, de egy szálat kiemelve:
    Engem zavarna, ha megtudnám, hogy a csajom fűvel-fával lefeküdt. Nem csak azért, mert megtette, hanem mert akinek ilyen az értékrendje, az tőlem elég távol áll, és egyáltalán nem biztos, hogy részéről az igény megszűnt, ahogy összekerültünk. Erre mondják azt, hogy minden zsák megtalálja a foltját. Éppen ezért nem is lehet általánosítani ebben a szex témában sem. Eltérő igények és eltérő megoldások.
    Általában azonban két fő csoport van: a nyílt és a zárt kapcsolatban gondolkodók, és ez esetben ez eléggé fekete/fehér, mert összefüggésben van az ember alapvető gondolkodásmódjával. Amíg nem volt komoly barátnőm, nem így gondoltam, de rájöttem, hogy sok minden összefügg az ember és a szex kapcsolatával.
    A cikkíró és az a gondolatiság, amit megtestesít, szerintem nem egy kiforrott álláspont. Érezni, hogy problémái vannak a párkapcsolat/nemi élet terén, és megoldásokat vet fel saját magának.
    Bár nem kérte senki, ha mégis tanácsot kéne adnom, én azt mondanám, nagy levegő, két lépés hátra, és kicsit hidegebb fejjel átgondolni ezt az egészet.
    A nemi vágyak egyébként időben nagyon korlátozottak. Az ember kielégül, majd csodálkozik, hogy egészen odáig mi mindent meg nem tett volna az eléréséért. Talán bizonyos dolgokat meg is bánna. De az ember élete azért jobb, ha nem pusztán a vágyak által irányított. Nem lehet az egész női társadalmat a kangörcs akarata alá vonni.

    Steam: marcias88

  • PazsitZ

    addikt

    válasz S-Attila #29 üzenetére

    Nem tudom miért így írtam, de szerintem azért lejött a sz-eimből, hogy ez nem elvárás, nem kell, hogy legyen csak a másképp vélekedők részéről túl erősnek érzem a megbélyegzést.

    De lehet én vagyok akkor túl parázna felfogású, de helyesebbnek tartom és szexuális fejlődés szempontjából is hasznosabbnak, ha az embernek azért nem -12 partnere van élete során.
    De még mindig: Nincs baj (saját nevemben leszögezhetem) azzal, ha valaki ilyen, ezt mindenki maga dönti el, csak szerintem ez sem a megfelelő út.
    Sajnálom, ha a beszélgetés során te bármit támadásnak vagy bántásnak érzel.

    - http://pazsitz.hu -

  • fordfairlane

    veterán

    Mi ez az egész?

    Szerintem ez az egész a 21. századi kori nyugati lenyomata annak, ami szexualitás terén összegyúródott az

    1. ösztönökből
    2. a hagyományokból
    3. a felvilágosodásból
    4. és a fogyasztói szokásokból

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • S-Attila

    aktív tag

    válasz PazsitZ #31 üzenetére

    "csak a másképp vélekedők részéről túl erősnek érzem a megbélyegzést."

    Nincsen semmiféle megbélyegzés, legalábbis részemről. Pontosabban, addig nincsen, amíg nem érzem úgy, hogy engem megbélyegeznek valamiért. De itt nem történt ilyen. A felfogása miatt soha senkit sem bélyegeztem meg, legfeljebb annyit mondtam: "ez nekem nem jön be".

    "De lehet én vagyok akkor túl parázna felfogású, de helyesebbnek tartom és szexuális fejlődés szempontjából is hasznosabbnak, ha az embernek azért nem -12 partnere van élete során."

    Erős sarkítás. De én sem írtam, hogy -12 legyen. Amiről én írtam, az nagyjából annyi, hogy mi az, ami miatt két ember szexuális kapcsolatot létesít: érzelem, egymás iránti vágy, vagy pusztán a szexuális kielégülés iránti vágy. Ez 3 különböző ok, ami az én világképemben jól elkülöníthető. Az elsőt részesítem előnyben. Aki nem így tesz, nem fogom megbélyegezni, de el fogom mondani neki is: "ez nekem nem jön be".

    "De még mindig: Nincs baj (saját nevemben leszögezhetem) azzal, ha valaki ilyen, ezt mindenki maga dönti el, csak szerintem ez sem a megfelelő út."

    Szintén Szten Mársot idézhetném. Szerinted nem a megfelelő, számomra meg lényegében az egyetlen járható út. Ez a belső értékrenddel kapcsolatos, nem hiszem, hogy erről meg tudnánk egymást győzni. Te így érzed helyesnek, én meg úgy. De, hogy általában mi a helyes, az szerintem nem jelenthető ki, egyszerűen mindenek más. Elfogadom, nem bélyegzek meg senkit, de tetszeni nem fog, és ezt a nem tetszést nem is fogom tudni letagadni.

    "Sajnálom, ha a beszélgetés során te bármit támadásnak vagy bántásnak érzel."

    Nem, félreértettél. :)
    Nem vettem semmit sem támadásnak, vagy bántásnak. Eszmét cserélünk, vagy mi :) De ettől még, amit a XXI. századdal kapcsolatosan írtam, tartom.
    Részemről nincsen gond a véleménykülönbség miatt. :R

  • PazsitZ

    addikt

    válasz S-Attila #33 üzenetére

    A -12 elírás :D 1-2 akart lenni.

    Nem vettem semmit sem támadásnak, vagy bántásnak.
    Akkor ok.

    - http://pazsitz.hu -

  • nem_tom

    őstag

    válasz S-Attila #26 üzenetére

    Félreértetted a hozzászólásom. Én csak arra utaltam, hogy kicsit sem vonzom a lányokat, szóval ha adódna lehetőség, végigmennék akár ezen is. ("Táncolni, étterem, randi, "széptevés", jó duma, satöbbi") :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz PazsitZ #18 üzenetére

    "Ugyanez pasiban pedig menő nőcsábász." - Primitívebb körökben biztosan. James Bond csak filmben létezik és senki épeszű nem veszi komolyan...

    Én szeretek túllépni emberi korlátaimon, és az agyatlan szexhajhászás elhagyása épp passzol a képbe.

    Nem mondom, hogy régen minden jó volt, nem. A túlzott szexuális konzervativizmus nem jó. Csakhogy a nagy vaskalaposság elleni lázadás a dolog inverzét hozta, és sokan átestek a ló túloldalára. A szexet istenítik és az érzelmeket elfelejtik. Bár papolnak róla, hogy csak nem találták még meg az igazit, ezért játszanak amerikai pitéset, de valójából csak érzelmi szegénységüket próbálják ezzel leplezni. Saját önzésük rabjaivá válnak, függők lesznek.

    Félreértés ne essék, az egyes ember egy szabad országban azt csinál e téren, amit akar. De társadalmi szinten meg kell állítani a negatív tendenciát és visszaadni az embereknek az igazi szeretet intézményét. Semmi más nem számít, csak hogy ne legyünk az önzés rabjai.

  • Gradilaci

    tag

    Elolvastam, elgondolkodtatott az iras. Sok hozzaszoloval egyetertek, sokkal nem, nevek nelkul. Gyakorlo apa vagyok, 3 immar felnott fiuval. A szex sosem volt nalunk tabu, ma is minden gond nelkul kozlekedunk a lakasban egymas elott puceron. Nem volt a klasszikus ertelemben vett felvilagositas annak idejen, ha a fiaim valamit tudni akartak, es megkerdeztek, valaszoltunk. De a "munka" oroszlanreszet ugyis a kozosseg teszi meg. No es az internet, illetve az en fiaim eseteben meg a sokszaznyi pornofilm, amikkel tele voltak a szamitogepeik.Nem hiszem, hogy barmivel is lemaradtam, lemaradtak az eletben, sot szerintem erkolcsos eletet elnek, persze ebbe belefert regebben a "ropteben a legyet" is. Mara mar komoly baratnoik vannak, lehiggadtak. En is voltam annak idejen egy nap haromszor moziban, ugyan azon a filmen, de nem ugyan azzal a partnerral. Szoval, nem feltetlen kell elitelni az irot sem, meg nemelyik hozzaszolot sem. Mindenkinek mas az ertekrendje, mindenkinek mas a "meg belefer" kategoria. Ugy gondolom, nem kell egymast ledorongolni, sem "osztani az eszt" ezerrel. Szerintem az iras maga nagyon jo. Grat hozza.

    A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

  • Vakegérke

    veterán

    Sajnálom, ha erőszakosnak tűnhettek eddigi szavaim. Befejeztem, mondtam én, és ezt úgy gondoltam, hogy nem érdekel többé ez a topic. Pedig érdekel. A továbbiakban megpróbálok úgy fogalmazni, hogy az ne legyen bántó senki számára.

    Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy szalmaszőke lányka...
    Régi ismerős, együtt homokoztunk, labdáztunk, és bár más suliba járt, rendszeresen találkoztunk, és örültünk egymásnak.
    Telt múlt az idő, felnőttünk, ha a kamaszkort felnőttségnek nevezhetem. Szia, széles vigyor, öröm az arcon. Hát veled meg mi van? Nagy dumcsik ezerrel, közben csak néztem, hogy miből lesz a cserebogár. Bögye is van, fara is van, hogy azt a bátortalan mindenségét, ennyire nem lehetek murugya!
    De bizony voltam, mert bennem volt egy erkölcsi gát, és persze egész másképp nevelkedtem kortásaimmal együtt, mint a mai kamaszok.
    A sors megoldotta a problémámat, és megjött a behívóm. Katyiszta lettem, huszonöt hónapot húztam le a Haza védelmében. Szalmaszőke lányka háttérbe szorult, maradt Emma, Emmegholnap... :B
    Leszerelésem után nem sokkal már fasírtban voltunk. Na nem úgy működött a dolog, hogy várt rám, és én sem gondoltam közelebbi kapcsolatra. Egyszerűen így hozta az élet.
    Jól elvoltunk, és egy este elmentünk a Free együttes koncertjére a Kisstadionba. Erre a számra emlékszem, a többi bizonyára feledhető.
    Hazatérvén jó nagyot csókolóztunk egy padon, és mivel bennem is mocorgott az ösztön, hangot adtam azon gondolatomnak, mely szerint bemehetnénk a suliparkba, én leterítem az ingem, amely elég kényelmes kell, hogy legyen egy nő puha hátának...
    Megtörtént a csoda, és kérem tessék csodálkozni, huszonegy évesen vesztettem el a szüzességem. A lányka rutinosabb volt nálam, így átsegített tudatlanságomon, botladozásomon. No persze ő sem volt tizenhárom, ahogy manapság dívik ifjonc körökben...
    Még egyszer kaptuk meg egymást, még egyszer élvezhettem az odaadást, még egyszer élhettem át vele az orgazmust.
    Szakítottunk, és legyen mindegy, hogy miért.

    Hol volt, hol nem volt, volt egy barna hajú lányka...
    Tizennyolc alig múlt, amikor megismertem, és akkor nem is gondoltam arra, hogy bármi is lesz a dologból. Reflexként kértem randit, aztán mikor megkaptam, a körmöm rágtam, hogy mi a fenét fogok mondani, hova invitáljam...
    Cimboráim elnézően mosolyogtak. Marika nem olyan, ő megközelíthetetlen. Nem azért, mert barátságtalan, sőt, nagyon kedves, meg aranyos, de van egy határ, amelyet át nem lép, és ha én mégis megpróbálnám ledönteni azt a határt, akkor ők bizony szétverik a pofámat.
    Szép kilátások...
    Találkozgattunk, és idő múltán bizony megtörtént az áhítattal teljes aktus. Ártatlan volt, és az én előző kapcsolatom tapasztalata segített át minket a nehézségeken.
    Nos, én voltam az első az életében, és ha hihetek neki, valamint álmaimnak, akkor az egyetlen is.

    Magyarán két nőhöz volt szerencsém. Az egyik feledhető, mondjuk úgy, hogy bejáratott.
    A másik a numero uno, number one.
    Soha nem kívántam más nőt, és ha valaki gerjedelmet okozott bennem, annak következményeit feleségem viselte el, mondhatom örömmel.
    Ha fogtam a kezét, az nagyobb örömet okozott, mintha más nő ágyékát tapogattam volna.

    Hogy a fenébe magyarázzam el?
    Emelt fővel mutatkozhattunk bármilyen társaságban. Senki sem mutogathatott a feleségemre, hogy ő már megb@szta!
    Itt a lényeg, csókolom.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Wyll

    őstag

    Azta mi történt itt, mióta nem voltam :Y :)

    Köszönöm...
    ... a sok lefolytatott eszmecserét
    ... S-Attilának és Pazsitznak a kulturált egymásnakesést :)
    ... DeFranco és Gradilaci mint a bölcsek tanácsának bíztató jellegű meglátásait (Gradilacinak külön köszi a dícséretet is! jólesik, mostanában szűkölködöm benne sajnos:U)
    ... az érzést, hogy van más is, aki érti, átérzi mire gondolok

    Vakegérkének meg nem állhatom meg, hogy ne válaszoljak külön.
    "Hogy a fenébe magyarázzam el? Emelt fővel mutatkozhattunk bármilyen társaságban. Senki sem mutogathatott a feleségemre, hogy ő már megb@szta! Itt a lényeg, csókolom."

    Ezen soraidból nekem az süt, hogy nem értetted meg, miről beszélek. És nehéz helyzetben vagyok amúgy, mert tényleg nem magától értetődő dolog ez. Igyekszem azért tömören.

    Az emelt fő, meg a mutogatás csak a mi mostani világunkban létezhet. Azért, mert az erkölcs nevű abszolút vonatkoztatási rendszer (ami nélkül ugye minden csak relatív volna) jelenleg megszabja, hogy mi a jó és a rossz. Ha magát az erkölcsöt toljuk egy kicsit odébb, azzal maga a jó és rossz fogalma változik meg.
    Az általam felvázolt világban egyszerűen nem számítana, nem is létezne ilyesmi a fejekben, ezért nem lenne érdekes, hogy ki kivel hányszor. Vagyis éppenséggel lehet hogy érdekelné az embereket, de egész más aspektusban. Ezért nehéz ezt jól elmondani. Egyszerűen teljesen másképp élne a közfelfogásban ez a kérdéskör, sokkal hétköznapibb dolognak számítana, ha valakik szexelnek. A szex szabad lenne, és a jelenlegitől teljesen különböző "társadalmi felügyelet" kontrollálná.

    Ahhoz tudnám ezt hasonlítani, mikor a félmeztelenül élő törzsi indiánoknak elmesélték, hogy a nyugati kultúrában milyen "rajongás" övezi a női mellet, és hogy a közéjük tévedő nyugati embernek nagyon furcsa, hogy ők még csak nem is takargatják. Őnekik meg totál nem fért a fejükbe, hogy mi lehet olyan különleges a melleiken.
    Más értékrend, más társadalmi beágyazottság, más erkölcs. Ebből nagyon nehéz kilátni, amit nem is csodálok. De te megpróbálhatnád, hogy kibújsz a "hánnyal feküdt le, ez nagyon fontos"-burkodból, hogy legalább tudomást szerezz róla, hogy mindez akár másképp is lehetne. Talán jobb lenne úgy, talán rosszabb, de mivel ezek úgyis csak relatív irányok, maradjunk annyiban, hogy más. (A kiéhezett ösztönlény szempontjából persze biztos nagyon jó volna :P )

    ---------
    Idáig a magyarázat, és most még egy utolsó gondolat.

    Ez az egész természetesen, mint ahogy itt már a végén jeleztem, nekem is csak azért számít "mézesbödönnek", mert a jelenlegi erkölcs gondolatvilágából szemlélem. Ha az én elmémet is annak a világnak a normái határoznák már meg, bizonyára egész másképp viszonyulnék én is a dologhoz. És nem azért, vagy nem csak azért, mert szabad vagy könnyű lenne szexelni.

    Úgyhogy úgy tűnik, ez az elmélet kicsit túlnőtt a saját célján. :P Nincs nekem (sok) bajom a jelenlegi világgal, nyilván túlzás volt az indító gondolat is, amibe implicite beleérthető a vadidegenség meg a teljes érzelem-mentesség is. Nyilván nem ezt akarom.
    De a maihoz képest egy kicsit azért nyugodtan lehetne szabadabb a szex. Szerintem. Ennyi.

    :R

    [ Szerkesztve ]

    Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Wyll #40 üzenetére

    Nézd, ha szabadabb volna, az éppen az ösztönszerűségnek kedvezne. Az embernek viszont túl kell nőnie az ösztönein, ezért nem volna kívánatos egy nagyobb mértékű szexuális szabadosság. (Nem szabadság kérdése ez, hiszen szabadnak szabad.) Különben is, hova szabadosodjunk már?

    Egyébként nézd csak meg a csókot. Hiába hétköznapibb dolog a szexnél, hiába csókolózhatsz akár az utcán is, mégis legalább olyan intim. Akik egy csókot nem tartanak intimnek, és pusztán ösztönből, fizikai szükségletből teszik, azokkal valami baj van.

  • S-Attila

    aktív tag

    válasz Wyll #40 üzenetére

    Tegnap óta tényleg sok dolog történt. Mindenki kicsit lejjebb higgadt, átgondolta.:)

    Csak néhány gondolat:

    "Az emelt fő, meg a mutogatás csak a mi mostani világunkban létezhet. Azért, mert az erkölcs nevű abszolút vonatkoztatási rendszer (ami nélkül ugye minden csak relatív volna) jelenleg megszabja, hogy mi a jó és a rossz. Ha magát az erkölcsöt toljuk egy kicsit odébb, azzal maga a jó és rossz fogalma változik meg."

    Az erkölcs jelenleg sem abszolút, hanem nagyon is relatív,és mindenkinek mást jelent. Továbbá, az erkölcsöt nem csak a társadalom egésze határozza meg, hanem nagyon nagy részben az egy belső késztetés eredménye. Amit gondolok a témáról, én sem azért gondolom úgy, ahogyan, mert a társadalom elvárja, hanem mert egyszerűen így érzem helyesnek. Amit pedig te szeretnél, hogy az erkölcsöt toljuk arrébb, ehhez meg kellene változtatni az emberek belső késztetéseit. De gondolom tudod, hogy ez nyilvánvalóan lehetetlen, és nem is lenne túl etikus, ha azért akarnád megváltoztatni az emberek belső késztetésből adódó értékrendjét, hogy neked jobb legyen ettől. Nem? :)

    "Egyszerűen teljesen másképp élne a közfelfogásban ez a kérdéskör, sokkal hétköznapibb dolognak számítana, ha valakik szexelnek. A szex szabad lenne, és a jelenlegitől teljesen különböző "társadalmi felügyelet" kontrollálná."

    Igazából nem értem a problémádat. Sőt kicsit furcsállom is. :) A szex ma is igencsak hétköznapi dolog. A "társadalmi kontroll", amit itt leírsz, pedig csak részben nevezhető úgymond társadalminak: mint írtam, a kontrollra való késztetés nagy részben az emberek fejében létezik. Persze, nyilvánvalóan a társadalmi nyomás/elvárás és a belső késztetések kölcsönhatásban állnak egymással, de ettől függetlenül fenntartom: a szex szabad most is, akik - a te elgondolásod szerint - bevallottan csak szexet akarnak egymástól, és semmi egyebet, ma is megtalálják egymást. A társadalom többi része pedig nem látom, hogy különösebben akadályozná ebben őket.

    A szex hétköznapiságára visszatérve: egy párkapcsolatban jó eséllyel teljesen hétköznapi dolog a szex. Aki itt ellenkezik az általad leírt gondolatmenettel, talán inkább a szex céljával nem ért egyet: ösztönös vágyak kielégítése kontra örömszerzés. Mert a kettő nem ugyanaz. Ha a szex szabad volna - olyan értelemben, ahogyan te leírtad -, és teljesen hétköznapi, akkor az embereknek nem jelentene semmi különöset, pusztán azt, amit az első kategóriában leírtam: ösztönös kielégülést. Következésképpen, akivel megéli az ember, az sem jelentene számára többet, mint ezen ösztönös kielégülésének alanyát, és ezért lenne mindegy a partnerek száma. Mert mindegyik egyforma, egyik sem jelentett többet a másiknál. Csakhogy az embernél van egy másik fontos szerepe is: a kölcsönös örömszerzés. Az meg úgy működik igazán, hogy ha a két fél tudtára adja, érezteti egymással, hogy a másik neki valami különlegeset jelent. Ha a partnerek száma mindegy, akkor nagyon nehéz lenne ezt éreztetni a másikkal.

  • marcias

    őstag

    válasz S-Attila #42 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled. Ezt annyival toldanám meg hogy: "Igazából nem értem a problémádat. Sőt kicsit furcsállom is. A szex ma is igencsak hétköznapi dolog." Ha ennél hétköznapibb lenne, számomra pont a varázsát, a különlegességét veszítené el. Pedig, valljuk be, az élet egyik leginkább kitüntetett cselekvéséről beszélünk. És ha így vesszük, a nők ösztönös "körítése" is egyből érthetőbbé válik. Szerintem ez abszolút beleesik az "adjuk meg a módját" témakörébe.

    Steam: marcias88

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Wyll #40 üzenetére

    "Az általam felvázolt világban egyszerűen nem számítana, nem is létezne ilyesmi a fejekben, ezért nem lenne érdekes, hogy ki kivel hányszor."
    Valóban csak most értettem meg, hogy miről van szó. Ennek értelmében elnézést kérek az ide nem illő hablatyért.

    Ami azt illeti, régen olvastam valamely természeti népcsoportról, ahol kívánalmaid szerint éltek. Volt asszonyok háza, volt férfiak háza, voltak kunyhók, szóval minden, ami egy faluban csak kell. Szabad volt a szex, senkinek nem volt felesége, logikus, hogy férje sem. Igen, így is lehet élni.
    Ami a legjobban tetszett az egészben, hogy minden aktív férfi saját gyermekének tekintette az összes kicsit, hiszen nem lehetett tudni, hogy ki az apa. A nők is így tettek, mert ez volt a szokás, no meg anyai érzéseik kiélése miatt.

    Ha választhatnék, akkor is maradnék ebben a "kisajátító" világban, ahol remélem, hogy nem harapózik el a szabadosság.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • S-Attila

    aktív tag

    válasz Vakegérke #45 üzenetére

    Ez a válasz nekem is megnyitott egy új nézőpontot. :)

    Ugyanakkor elkezdtem gondolkodni az egész helyzetről, hogy mi lenne ha itt, ahol élek, mindenki simán átmehetne magáévá tenni a szomszéd feleségét. Aztán eszembe jutott valami:
    Egy ilyen felfogással rendelkező közösségben senki sem tudná, hogy ki az apja valakinek, illetve, hogy ki kinek a kije. Következésképpen nagyon könnyen megeshetne, hogy valaki a saját, biológiai szüleivel/gyermekével/(fél)testvérével kerül össze, nem is tudva erről, és tőle/általa születne gyermeke. Nem tudom, de meg kellene kérdezni nagy hirtelen egy genetikust arról, hogy ez mennyire növelné meg a genetikai defektek valószínűségét. :F

  • PazsitZ

    addikt

    válasz S-Attila #42 üzenetére

    Ezen a ponton viszont egyetértek veled.
    A Wyll (#40) által leírt dolog is túlzás lenne.
    A kellő szabadság szerintem meg van most is, ahogy írtad akik lazább felfogásúak azért megtalálják egymást, ha akarják.

    - http://pazsitz.hu -

  • Vladi

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Crystalheart #41 üzenetére

    Miért olyan biztos, hogy az ösztön az szabados? :)

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • S-Attila

    aktív tag

    válasz Vladi #48 üzenetére

    Mint ahogyan a hozzászólásokból is látszik, az ösztön egyáltalán nem biztos hogy szabados/a szabadosság felé tereli a dolgokat. Egyénfüggő.

    Szerintem inkább úgy lehetne megfogalmazni, hogy az ösztön az azt kontrolláló racionalitás nélkül lesz szabados. Semmi gondolkodás, semmi megfontolás a tapasztalatok alapján, semmi előrelátás, csak ami belülről jön, azt megtenni. Valami ilyesmi a szabadosság.

    [ Szerkesztve ]

  • Eastman

    őstag

    Ma már nem tabu a szex, tévedsz.

    (i.)Bármikor odaléphetsz bárkihez és szexuális ajánlatot tehetsz, hiszen az amerikai filmekben, sorozatok is ezt látod. ...nyugodj meg az is ezt látja akihez odalépsz. Sőt, jó híreim vannak pl. "ma az orális szex már nem is szex". A 10-15 évesek már csak olyan képeket kapnak mindenhonnan ahol a szexualitás magától értetődően (és töményen) jelen van. A rajzfilmektől, a plakátokon, az újságárusok kínálatán át a net útvesztőiig. (Ha ők felnőnek, már nem is lesz kérdés a címben feltett...) Szexinek kell lenni, ha érvényesülni akarsz, másképp' nem is megy. Magas lett az ingerküszöb, tehát ha odalépsz egy lányhoz és azt mondod neki kedvesen, hogy "kívánlak", az bőven, bőven, bőven belefér.

    Sajnos vagy hála az égnek.

    A Szex és NY "lazasága" etalon lett.

    Bármikor bárkit leszólíthatsz. ...és ő az aki nem "trendi" nem "laza" ha visszautasít. (/irónia)

    Amit azonban tudnod kell - ebben a rommá retusált világban -, hogy mikor "megfekteted" az eszményi lányt, anyajegyekkel, esetleg hegekkel, májfoltokkal, kacska lábujjakkal, nem kerek mellekkel, nem várt illatokkal, szagokkal találkozhatsz. Úgy érzed majd, hogy buktad, de elárulom, hogy a következő sem olyan lesz mint a fotóboltolt, ne lepődj meg. :N

    Szex és örömszerzés.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Új hozzászólás Aktív témák