Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S-Attila

    aktív tag

    válasz PazsitZ #22 üzenetére

    "Lenne egy feltevésem:
    Szóval megismerkedsz egy lánnyal. Feltétlezem, hogy nem az első randin jön szóba a korábbi szexuális élete.
    Tehát jól alakul a dolog, de egyszer csak elmeséli, hogy fiatal korában több egy éjszakás kalandja is volt.
    Ekkor te csak ezért rögtön otthagyod, mert a leírtak alapján fiatalkorában komoly gondok voltak az értékrendjével?"

    Őszinte kérdésedre őszinte válaszom: az utóbbi egy évben ez 3-szor is megesett. Természetesen nem azonnal hagytam ott, hanem végiggondoltam, hogy hogyan viszonyulhatnék ezekhez a dolgokhoz. Mi több: saját magamban kerestem a hibát. De minden a 3 esetben rájöttem, hogy ez így nekem nem ok. És őszinte voltam, mind a 3-mukkal. Ennyi.
    Várom a megkövezést. :R

    "Több olyat is láttam már, hogy fiatalon összejött pár több évig együtt él és egyszer csak valamelyik fél félrelép. Egyszerűen bevallottam úgy érzi valami kimaradt az életéből."

    Aki nincsen tisztában saját magával, azzal, hogy mit vár el az élettől, mi a jövőképe, mit vár el másoktól, a párjától, és mások, vagy a párja mit várhat el tőle - nos, igen, ilyen esetekben nagyon sokszor előfordul, hogy az ember belemegy egy kapcsolatba, rosszabb esetben házasságba, és évek telnek el mire egyáltalán önmagának képes bevallani, hogy ő nem ezt várta el az élettől. Ezért is nagyon fontos, hogy az ember tisztában legyen saját magával, az ilyen döntések előtt pedig az hatványozottan igaz. Szerintem. De ezt már volt, aki nálam százszorta jobban megfogalmazta ezen a fórumon.
    Idézet
    Nem 100 %-ig vág ide, de a mondanivalójával teljesen egyetértek.

    "Akkor nem jobb ha pl. tizen-huszonévesen "kiéled" magad, kipróbálsz dolgokat, tapasztalatot gyűjtesz, hogy később megbánás nélkül éld le majd az életed a megtalált szerelmeddel."

    Első körben is, én soha nem értettem ezt a "kiélés" dolgot. Említettem, nekem ezek nagyon távoliak. Aki tudja, hogy mit akar az életben, az tudja, mikor élte ki magát, és később nem fogja megbánni a dolgokat.
    De mit jelent kiélni? Mert itt a topik témája egyértelműen a szexuális vágyak kielégítése, meg az, hogy miért lesz egyesek szerint értéktelen attól valaki, hogy úgymond kiéli magát, mindezt érzelmek nélkül, csak a szexuális vágyai kielégítésén keresztül. Vagy lehet, én nem értek itt valamit...

Új hozzászólás Aktív témák