Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • finest

    őstag

    válasz #53246592 #8 üzenetére

    Nem veheti át a gyerekek nevelését az állam. A családot nem lehet alárendelni a közösségnek. Egyszerűen hülyeség. Értem én, amit a pontokban megfogalmaztak, de nem szabadna a gyerekeket "őriztetni" se polgárőrrel, se mással. A megfélemlítés nem jó módszer , mit akarunk nevelni belőlük rabszolgákat? Nem tud sem a gyerek személyisége, sem értelme sem fejlődni, ha csupa tiltás és félelem a megtorlástól az egész élete. Egyszerűen be kellene tartatni a törvényeket, a mostaniakat, a rosszgyerekeket megbüntetni, a rosszgyerekek szüleit is, a rossz embereket is és akkor nem látnák azt a kicsik, h a gátlástalan emberek érvényesülnek és nem kellene ilyen agyament ötletekkel, full totalitárius társadalmi renddel előállni.

    Nincsenek liberális eszméim, nagyon is szükség lenne egy határozottabb társadalmi rendre, de nem szabad ágyúval lőni a verébre. A kicsik a suliban azt csinálják, amit a szüleiktől eltanulnak, ezt kell megérteni. Ha a szüleik normális értékek szerint élnek, betartatják velük a törvényeket, a gyerekek sem lesznek törvényszegők (persze mindegyiknek más a személyisége és még válhat azzá), de én a magam részéről nem vinném a gyereket olyan suliba, ahol biztonsági őrök vannak.

    A másik, ha biztonsági őröket teszünk a sulikba, vajon marad-e visszaút, h ne fegyverrel keljen megteremteni a tiszteletet, rendet a tanuláshoz? A felnőttek fejében kell változtatni, nem a gyerekekében!

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

Új hozzászólás Aktív témák