Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz Pikari #19 üzenetére

    Nagyon nem akarok beleszólni, de gondolom nem azért van 16 magos szerver a szolgáltatás alatt, mert most éppen pont ennyi kell a kiszolgálásához...Nyilván az időközben felmerült plusz igények miatt ne kelljen vasat cserélni. Azért valamennyire időtálló kell legyen a vas, mert nagyon hamar belassulhat a fejlődés...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Pikari #21 üzenetére

    Én csak azokból az adatokból következtettem amiket fent megadott...Korábban 1 szerver/iskola ment 70 percig.(Összesen 130 szerver) Simán el tudom képzelni, hogy addig senki nem tudta érdemben használni a rendszert amíg a feladat tartott...Láttam már ilyet. Az új rendszer számadatait figyelembe véve(0.8s) programnyelvtől függetlenül van eredménye a vasnak. Mondjuk elvileg korábban 130 gép volt egyenként....tehát itt már egyéb körülményeket is figyelembe kell venni pl fogyasztás... Mondjuk én valószerűtlennek tartom, hogy ugyanezen igényeket egy 4 magos szerverrel ki tudnál szolgálni.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Pikari #49 üzenetére

    Ne viccelj már...most tényleg egyetlen egy konkrét feladatban volt problémád/problémátok a C#-al és akkor az már szar?!
    Valószínűleg az a szoftverfejlesztési "jótanács" miszerint: Meg kell vizsgálni, hogy az adott feladat megoldására mi a legmegfelelőbb eszköz. Nos szerinted ez hülyeség, és használjunk mindenre C/C++-t???? :W

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Pikari #51 üzenetére

    Értem.Szóval 2 példa.Én kérek elnézést. Nyomatékosítottam a kérdésem...de ha nyelvtannal akarsz itt jönni, akkor előbb írd át te hozzászólásaid aztán lehet ám ugatni.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Pikari #58 üzenetére

    Ha nem vagy híve, akkor miért csinálod? Jelen pillanatban nincsenek aktuálisnak mondható tapasztalataid méréseid.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Pikari #62 üzenetére

    Akkor ezek szerint te az ANSI C legelső kiadott verziója szerint programozol?

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Ez a topic teljesen a megdöbbentő kategóriába tartozik. :Y

    Azért én a megkérdezném itt a nagy hangemberektől, hogy hány olyan projekt lapul a gépükön aminek a fejlesztése, valamelyik szoftverfejlesztési módszertannal készült, jól dokumentált. Ezenkívül még az első kész kódhoz képest még optimalizálásra is futotta az idő/energia/esetleg pénz hármasból. Valamint ez a projekt implementálva lett C# és JAVA és C/C++ nyelveken.(Esetleg ha pluszba megcsinálta más nyelven jöhet az is) Majd volt olyan szorgalmas és az adott évszám/hó/nap -nak megfelelő legújabb verziók mellett csinált többféle teljesítmény tesztet. Kiváltképp I/O igény,Memóriahasználat, Processzoridő....stb.
    Na akkor most kérem, hogy jelentkezzen aki eleget tesz ezen minimális követelményeknek.
    ...zZz...zZz...
    Gondoltam.
    Az a legrosszabb, hogy tudom pár embernek a reakcióját: "Mé neked van?"
    Hát nincs. De miért is kéne?! Igazolja a véleményét az aki tette nagy bejelentéseit.

    Nagyon jó lenne, ha úgy általában az emberek levennék a szemükről a két bazi nagy csövet, és kicsit nyitottabban és objektívebben vizsgálnának meg egy adott problémakört.(Sőt mások véleményét is, még ha tudjuk, hogy azzal nem teljesen értünk egyet.)
    Úgy gondolom, hogy aki szoftverfejlesztéssel foglalkozik, az nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy "háháá....a 2.0 verzió szar volt....akkor biztos a 4.0 is az, mer má akkoriban is szar volt meg különben is MS az fos" típusú viselkedést mutasson.

    Egy tanárom mesélte, aki adatbázist tanított. Amikor szakdolgozatokat készítették néhányan tipikusan PHP+MySql meg valamilyen adatbázis alapú desktop alkalmazásnál fordult elő. Az egyén megpróbált újraírni mindenféle rendezéseket, sok energia, idő, és nem kevés nyugtató árán de sikerült...Azonban azt elfelejti, hogy fölösleges volt ezt megtennie, ha ismerte volna az SQL nyelvet normálisan.
    Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egy szoftverfejlesztési eszköz nagyon alapos ismeret nélkül kár ugrálni, mert csak hülyét csinál magából az ember.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák