Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Bici #71 üzenetére

    Es ha mar nem sikerult a tereles, akkor legyen legalabb biztonsagi support.

    A support megszűnése a terelés egy módszere. Nem lehet mindenkinek a kedvére tenni. Ha nem tetszik neki a W10 váltson Linuxra vagy Mac-re.

    Én egyébként kifejezetten későn szoktam OS-t váltani és nagyon ragaszkodom a megszokott dolgokhoz. A Win7 => Win10 váltás is csak kb fél éve történt meg nálam, az is csak azért mert egy program miatt rá voltam kényszerítve.

    Instal előtt 1-2 napig bújtam a fórumokat, hogy mit hogyan, melyik verzió kell, hogy tudom majd a nem kívánatos dolgokat kikapcsolni etc.

    Aztán miután felraktam a Win10-et, gyakorlatilag az első óra után már egy pillanatig sem éreztem azt, hogy a Win7 bármiben is jobb lenne ami számít. Összesen két frissítéssel volt egy kevés macerám (1x boot loop, 1x néhány usernél volt adatvesztés, nekem is ellenőriznem kellett) és kb ennyi.

    Nálam ugyanez volt anno a WinXP-vel és a Win7-tel is. Későn váltottam sok vacillálás után, de mikor fent voltak a gépen azonnal láttam, hogy sokáig jóban leszek velük. Nem is csalódtam.

    Az ilyen, "nem jó a Win10, mert a laptop gyártó szoftverei frissülnek" dolgot nem tudom máshová sorolni, mint az értetlen károgás kategóriába.

    _____________

    Másrészt az asztali Windows egy sokunk számára igen szimpatikus tulajdonsága az egy a tábor egy a zászló mentalitás.

    Egy verzión belül kevés kiadás van és azok szinte ugyanúgy néznek ki és szinte mindenben megegyeznek. Egy verzión belül gyakorlatilag nincsen töredezettség és ha valami nem működik vagy nem úgy működik ahogy kellene, vagy esetleg valamire szükségem van, akkor biztos lehetek benne, hogy emberek milliói keresik a megoldást ugyanarra a problémára, ergó a Google első találata lesz a megoldás.

    Ahhoz, hogy ez hosszú távon így is maradjon, a platformot egyben kell tartani. Akinek egyénieskedés kell, az felőlem menjen Linuxra. Ott majd megismeri az Opensource Istenét...

    Én nem kérek ebből. Részemről elfogadtam, hogy egy termék soha nem lehet mindenben mindenki számára tökéletes, számomra sem az. De az egységes platform méretéből adódó előnyei számomra és sokunk számára vannak olyan fontosak, hogy azt a véleményt képviseljem, hogy

    A kiálló szögeket verjék be...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák