Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz t72killer #59 üzenetére

    "Az iskolákat, ovikat, kórházakat meg üzemeltesse a jóisten?"

    Az egész rendszer szerkezetileg több sebből vérzik (nem csak itthon, itthon azért látványosabb, mert kisebb GDP-ből ugyanannyi lopás jobban feltűnik, mint a "kevésbé korrupt" nyugat-európai országokban, ahol százalékos mértékben alacsonyabb a lopási hányad (de összegszerűen akár még nagyobb is lehet).
    És itt most a lopás közé sorolom a hatékonytalansági járulékos költségeket és a felesleges kampánycirkuszokat mikor egyik másik párt meg akarja győzni valamiről vagy annak épp az ellenkezőjéről az átlagpolgárt ahelyett, hogy békén hagynák és inkább a gazdaság működésével foglalkoznának.

    "Most ugye a fizuját BTC-ben kapó El Salvadori polgár igencsak nagyot néz, hogy a fizuja feleannyit ér, mint 2 hónapja - és legyünk realisták, ezt igen valószínű "természetesen" szintén a kisember szívja meg."

    Az elkényelmesedett 21. századi városi lakosság gyakran elfelejti, hogy van olyan, hogy természet. Hallott róla már régóta, de nem tudja hova tenni, mert az egész életét safe space-ben élte le. Nem volt még gyerekkorában sem a többség sem úttörő, sem kiscserkész, hogy legalább 1 nyamvadt hétig megtapasztalta volna milyen szakadó esőben sátrazni, milyen mikor be kell osztanod az erődet, a kulacsodban lévő ivóvizet illetve élelmet kell találnod és neked is kell feldolgoznod, ehető formájúvá alakítanod.

    Pedig ez az élet. Tudod, mint mikor csilivili GUI-t alkotunk, de alatta ugyanazok a programkódok futnak, amik már soktíz éve az alapjai mindennek.
    Örökérvényű a tücsök és a hangya meséje. Sajnos azt sem értelmezik mélyebben sokan.

    mad823: Igen, a PoW energiazabáló, de még nem találtak ki jobbat (ami az idő próbáját is kiállja). Értsd: számítási teljesítményt nem tudsz hamisítani. Bármi mást lehet (még aranyat is volframmagos trükközéssel, amivel zálogházakat is vertek már át).

    Az energiaigénynek meg van egy olyan pozitív mellékhatása is, hogy abban motiváltak a bányászok, hogy minél hatékonyabb legyen a bányászat, vagyis energiaforradalmat is katalizál a bányászat. Egy csomó olyan fejlesztés létre jöhet vagy meggyorsulhat (pl. ITER) általa, ami amúgy nonprofit alapon sokkal hosszabban és nyögvenyelősebben jönne létre.

    A volatilitás meg... Attól, hogy ahhoz vagyunk hozzászokva, hogy a jegybank ápol és elsimít meg az állam hatóságilag bürokratikus szabályokkal regulázza a piacot, attól még a piac önmagában volatilis.

    A bányászat pedig messze nincsen válságban, hiszen töredék hashrate mellett is kellően biztonságos lenne a bitcoin. A bányászati költségek pedig szintén a hype miatt magasak, tehát együtt mozog a kettő. Tudod, mint az albérleti díj és az ingatlanár. Mindig követi egymást a kettő, hiszen visszahatnak egymásra mindkét oldalról.

    "a relativitási elmélet is egy jól működő képlet, mégsem teszi bele senki a pénzét."

    Igazából GDP-ben elég komolyan mérhető csilliárdok vannak már benne, csak senki nem csinált hozzá egységes tokent.

    Mirman: Valóban ez a jövő, csak nem úgy, ahogy sok egyszeri ember elképzeli, hogy 2 éven belül megszázszorozza meg megezerszerezi vele a pénzét, mert az ilyenek óriásiakat fognak bukni. De nem azért, mert beáll a földbe a kriptó, hanem mert
    - hitelt vettek fel, hogy befektessenek.
    - tőkeáttéttel fektettek be.
    - nem tudják mégse nélkülözni a pénzt, veszteséggel kiveszik.
    - olyan helyen fektettek be, ami eltűnt a pénzzel.
    - olyan helyen fektettek be, amit feltörtek és futhatnak a pénzük után. a szabályzói állami garancia majd nyomott árfolyamon fogja kompenzálni őket. ha egyáltalán fogja.
    - olyan coinba fektettek, ami pump and dump volt és sosem tér már vissza a hype előtti szintre.
    De önmagában a kriptót fikázni olyan, mintha azt mondanád, hogy nagyvárosokban hülyeség ingatlant venni, mert zuhanni fog. Lehet, de hosszútávon emelkedni fog.
    És ott is vannak kockázatok, főleg technikai jellegű, itt is. De ennyi. Mindkettő jó befektetés. Csak az egyikben lakni lehet, a másikat meg digitálisan tudod birtokolni, nincs amortizáció, nem kell rá biztosítás, stb.

    doeeg: A bizánci tábornok dilemmájára való megoldás is mindig létezett, mi csak felfedeztük.
    És valóban nem fog ez sem egyenlőséget hozni, a korán beszálltak járnak jól, de hol is van ez még így... Á, megvan! Az ingatlannál. Ott talán nem azok jártak jól, akinek már a nagyanyja is az Andrássy úton élt, mikor épp volt a két világháború és senki nem akart Pesten élni, pláne az ilyen prominens helyeken, amik először kaptak bombákat?

    Vagy aki még a nádasos, susnyásos időben vett olcsón balatonparti telkeket? Vagy ugyanezt Budán? Illetve aki akkor húzott fel rá kacsalábonforgó villákat, amikor még nem foglalkoztak a kalákával? Ez az élet minden területén így van, nem a kriptó sajátossága. Aki kimarad, lemarad. Asszem Soros mondogatta.

    A kripto nem kézzelfogható, viszont a tiéd, te birtoklod. Ahogy az okosszerződés is egy algoritmus, nem szól bele ügyvéd, közjegyző, államhatalom, stb. Ez egy más világ. Lehet szeretni, lehet nem szeretni, de igény van rá.
    Hatalmat ad, de úgy ad hatalmat, hogy a felelősség is a tiéd. Mert senki nem fog garanciákat adni neked, amit a fiatnál megszokhattál.

Új hozzászólás Aktív témák