Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz Reggie0 #1 üzenetére

    App valóban nincs annyi rá (bár, hogy milyen különleges, szükséges appok lehetnek még egy okosórán, amit csak Androidon lehet érni, azt így hirtelen nem tudom, nézőpont kérdése nyilván (mondjuk a Google Assistant jól jöhet, de ugye az a világ ezen részén aligha segítség a többségnek)), ellenben az, hogy egy kiforrott (több dologban jóval kiforrottabb is), megbízható rendszer, az fix. Abszolút nonszensz rakás sz@rnak hívni. Vagy nem használtál az elmúlt kb. 5 év során ilyen órát, vagy nem tudod, hogy milyenek az androidos konkurensek...

  • doooo

    veterán

    válasz maximilien88 #11 üzenetére

    "és igen tudom: minden fenti ötlet valójában felesleges mert másnak nem kellenek és a Bip elég mindenre és sokáig bírja, a Tizen meg így jó ahogy van :)"

    Még jó, hogy direkt írtam, hogy nyilván nézőpont kérdése kinek mi hiányzik.
    Annak ellenben oka volt, amikor gyorsan elkaszálta a Wear-t a Samsung 6-7 évvel ezelőtt (vagyis hát hivatalosan sosem kaszálta el, de elég egyértelmű a helyzet, ha 7 évig nem jelenik meg ilyen rendszerrel szerelt készülékük). Egy lomha, inkonzisztens, abszolút kiforratlan valami volt (elég megnézni a Gear Live - Gear S különbségeit).

    Mostanra egyértelműen javítottak rajta (mivel az utóbbi másfél évben a Google komolyabban beleállt a témába; a következő pár hónapban is esedékes egy nagy, a rendszer alapjait is megváltoztató frissítés), de még mindig bőven van hova fejlődnie.
    Érdekes módon továbbra is relatív kevés gyártó használja ezt az OS-t, vagy legalábbis aligha domináns a világban (és ugye ha a rendszerben esetleg nem is, de más területeken annál inkább elvérezhetnek azok az órák is).
    Mostanában inkább csak Kínában hódítanak mindenféle, számunkra no-name gyártók ilyen rendszerrel szerelt kütyükkel, de ugye náluk a Google appjai eleve bannolva vannak (tehát se Térkép, se Gmail, se Assistant, se semmi ilyesmi).

  • doooo

    veterán

    válasz Rover623 #15 üzenetére

    Számunkra no-name. Ott van az idézetedben. Én nem láttam még milliók kezén Mobvoi órákat a Kínán-kívüli világban.
    Fitbit (ami már amúgy Google-tulajdon) nem használ Wear OS-t, Fossil használja (ami birtokolja a Skagent, és a Misfitet is; és szintén szoros kapcsolatban áll a Google-lel), Garmin nem használja; Apple, Samsung, Huawei nem használja. Motorola mostanában kétévente egyet kiad vele (2019, meg ha minden igaz, 2021; mondanom sem kell, piaci részesedésük gyakorlatilag nincs)... és végül maradnak a kínaiak, a "feltörekvő" no-name-ek, meg a nagy techcégek, akik viszont még nem árasztották el a világot hordható eszközeikkel, de nyilván komoly ambícióik vannak, és Kínán kívül is ismertek (BBK márkái, Xiaomi), mert ugye ez is lényeges (hiába gyárt valaki ilyet, ha csak Kínán belül árusítják hivatalosan).

    Szóval egy európai ember számára aligha fényes a helyzet. Viszont ha a Samsung valóban újból belevág a dologba... na akkor már változni fog az összkép.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák