Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • z0d1AK

    veterán

    válasz zippofcy #65 üzenetére

    Ez nem azoknak készült, akik MindigTV-s kártyákat akarnak pakolgatni félévente a tévébe. Bár a tesztben nincs kihangsúlyozva, a veletech-en a WayteQ elég rendesen nyomta, hogy ez a készülék elsősorban azon felhasználóknak készült, akik jelenleg is a három földfelszíni csatornát nézik és régi tévéjük van. Ezen van RF kimenet, tehát a legrégebbi, Scart, HDMI és más video csatlakozós tévékkel is kompatibilis, ellenben a HD-75CX-szel, amin nincs RF kimenet, tehát az pont nem jó erre a célra.
    Tehát igen, többet tud nem sokkal többért a CX, azonban a régi tévéd van, akkor ezer forint plusszért vásárolhatsz új tévét is...

    | Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz zippofcy #70 üzenetére

    Ugye nem a Loop kimenetet nézed annak? az nem RF hanem csak tovább engedi az antennát, mint valami antennaelosztó. Amúgy az is mekkora baromság, hogy az RF-en külön csati van, régen a videóknál meg tudták oldani egy csatival a loop+rf-et, lehetett hangolni az RF kimenetet hogy ne ütközzön már meglévő csatikkal. persze lehet hogy csak olcsóbb így, mint spéci közösítő-elosztót beépíteni.

    [ Szerkesztve ]

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz zippofcy #76 üzenetére

    Ácsi, nem én kevertem itt a szezont a fazonnal. Tudom hogy van közvetlen bemenete (kompozit minimum) a legtöbb tv-nek, aminek meg nincs, annak is lehet barkácsolni, uncsitesóm csinált is mikor 20 éve valami akkor is már ősrégi kistv-t kellett gépre kötni rf modulátor nélkül.
    Csak ha már csinálnak egy RF kimenetes box-ot, akkor miért nem úgy ahogy sikerült már a videóknál is, hogy közös legyen a loop meg az rf?

    [ Szerkesztve ]

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • masholnap

    senior tag

    válasz zippofcy #76 üzenetére

    hehe, az én tévémen is csak antennabemenet van, és hidd el, a 90-es években még dögivel ilyeneket árultak, szóval rengeteg embernek van csak ilyen bemenete, mivel nem mindenkinek van igénye vagy pénze pár évente új tévére, ha még a régi is frankón műkszik

  • Maximum1

    őstag

    válasz zippofcy #65 üzenetére

    Jöhetett volna előbb is ez a teszt és persze a Te infód.
    2 hónapja szemeztem ezekkel a kütyükkel, próbáltam infót szerezni róla hogy milyen lehet médialejátszónak.
    Sajna nem találtam semmi infót, így vettem egy WD Live streaminget.
    Nem bántam meg, csak az a közel 20 ezres különbség..... :((( néha még fáj..

    [ Szerkesztve ]

  • Kernel

    nagyúr

    válasz zippofcy #91 üzenetére

    Előző és a másik hozzászólásoddal együtt:

    Ugye nem arra akarsz kilyukadni hogy van még olyan működő TV kis hazánkban amin nincs se SCART se RCA bemenet?

    Most már lassan feladhatnád ezt az ügyet, ha egyszer fogalmad sincs róla.

    Mivel TV-szervizt üzemeltetek, én még igenis találkozom ilyen igényekkel, illetve készülékekkel, idősebb embereknél stb. Arról nem beszélve, hogy a modulált RF-kimenet felhasználható akár arra is, hogy egy szál koaxon átvigyük a box jelét a konyhába vagy a szomszéd szobába is. Mellékes ilyen szempontból, hogy mindkettőn egy adás fog menni, ha az illető úgysem kapcsol át a legnézettebb kereskedelmi adóról.

    Nekem úgy tűnik, az "iPod-nemzedék" kicsit mintha el lenne szakadva a valóságtól.

    Vannak még páran ebben az országban (is), akik számítógéppel sem rendelkeznek, vagy éppen baromira nem az a legnagyobb gondjuk, hogy az érintőképernyős mobilkacatról hogyan húzzák át egy ujjmozdulattal WiFin, meg az öreganyám routerén keresztül a jutyúbot a "ledtévére".

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz zippofcy #95 üzenetére

    Milyen elosztóról beszélsz, abban az esetben, amikor a modulátorra összesen 1 db TV csatlakozik, egy másik TV pedig a box másik (analóg vagy HDMI) kimenetére?

    Gondolom, arról sincs fogalmad, hogy nagyobb távolságra miért praktikusabb egy szál koaxon elvinni az RF-jelet, mint az alapsávi videójelet osztogatni (az ezzel járó esetleges hátrányokkal), plusz a hangot külön.

    Teljesen mellékes, mióta nem forgalmaznak ilyen TV-ket, itt az a lényeg, hogy a lakosság körében még üzemelnek ilyen készülékek. Több is, mint gondolnád, vagyis butaságot írtál:

    Ugye nem arra akarsz kilyukadni hogy van még olyan működő TV kis hazánkban amin nincs se SCART se RCA bemenet?

    Én még a fórumokon is találkozom olyan hozzászólásokkal, akik modulátoros box után érdeklődnek. Itt a PH-n is (nemrég portásfülkébe egy kistévéhez, de egyéb esetek is voltak). Vagy más fórumon is több esetet láttam, ez csak a legutóbbi példa:

    http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=16208&x_p=2

    35484. vigosz 2013-06-23

    Köszönöm. Idősebb egyedülálló hölgy vett egy sima Scart kimenetest, de Beijing tévéje van, amin nincs videóbemenet.
    Most mehet vissza a Tesco-ba, és reménykedik, hogy kicserélik neki.
    Önálló modulátorra is tudsz típust javasolni, ha nem tudná visszacserélni?

    (Ha van róla fogalmad, mi az a Beijing, valódi japán képcsővel.)

    Nemrég magam is jártam egy nyugdíjas embernél, tetőantennás vétel, távszabályzóval sem rendelkező modulos Videoton TV-jét még megjavíttatta. Holott telefonon keresztül én magam sem lelkesedtem érte, de egyébként nem volt komoly baja, kár is lett volna kidobni, ha már ennyire ragaszkodik hozzá. Utána felkért, hogy majd csináljam meg a "digitális átállást" is, vegyem meg, ami kell (modulátoros vevő kell).

    Attól még hogy egyes TV szerelők megragadtak a 20. században, ne nézzenek másokat hülyének

    Téged sajnos nem tudlak másnak nézni, magam részéről én az emberek között élek, akik néha még ilyen problémákkal is megkeresnek. Ami szerinted nem létezik, mégis van.

    Itt nem rólam van szó, aki nyilván az újabb típusokkal foglalkozik elsősorban, vagy épp számítógépekkel is. Vagy régebben video-audio-hifi szervizzel is. Aki 15 éve fórumozik, és ezalatt csak úgy hobbiból rengeteg Windows és egyéb hardver/szoftver kérdésre is válaszolva folyamatosan képben van, akár csak azáltal is, hogy valaki feltett egy kérdést, amire esetleg rákerestem külföldi oldalakon, közben magam is tanultam belőle.

    Tehát rólam nyugodtan akadj le kispajtás, ostobaságot firkáltál, van ilyen...

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák