Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz schawo #7 üzenetére

    A KT88-hoz egy ellenállást lehet cserélni kell majd bár nem biztos. Rá kell mérni. (Bias ellenállás. Jelenlegi bias szint megtartásához, mivel KT88-al változna a bias.)
    Igen én is így tudom, hogy a KT88 jobb a hirtelen nagy mély hangoknál. (1.75ször akkor maximális katódáram terhelhetőség és null-clinging-sugártetróda karakterisztika. )
    De ez a kis sub lehet még a kimenő trafó is sajnos. Bár én a magasai miatt aggódtam a legjobban ennek a trafónak azt kiderül hogy ott meg nagyon tud. Utána járva kicsit szerintem egy módosított Pi tekercselés aminek a tervét régi maccintosh erősítőktől nyúlhatták.

    És még azt mondják hogy transzparenciában és részletben Csöves - contra - Félvezetős versenyben a csöves alul marad... (Szerintem mind2 tud ha jól csinálják meg őket.)

    Stereo tért vártam hogy baromi jó lesz mivel az erősítő felépítése már kvázi dualmono. :))

    Mielőtt még "drága" kt88-at próbálnál a legelső két PCC88-at cserélni kéne egy jobb E88CC-re. Az is lehet hogy sokat dobna a sub-on! (Következőnek jössz adok lehet 2-3 félét is. ) A feszültség erősítő csövek cseréje nagyon befolyásolhat a hangkarakteren is. A belsőbb kettő E88CC (Tesla) meghajtó csövek már kevésbé lehetnek befolyásolók, de az első csövek nagyon is.

    Végül örül a lelke az alkotónak ha tetszik a munkája a célközönségnek :)

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák