Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    Én nagyon keresem az eszköz sebességét, de nem találom.

    A cikkben említed, hogy full-duplex az eszköz. Honnan származik ez az információ? Mind a saját tapasztalataim, mind mások következtetései és infók is arról tanúskodnak, hogy half-duplex, úgy ahogy a wireless megoldások. Az ethernet interfész ugyan full-duplex, de a powerline eszközök egymás közt half-duplex módon kommunikálnak. (pl. egy forrás)
    Ennek ellenére még az eszközöket gyártók, support fórumján is találtam már full-duplexes fake infót.

    Nem is csoda, hogy nem lehet kihasználni az elméleti maximális tempót és a half-duplexnek hála az AV2000 küytük tudják megközelíteni az 1Gbps egy irányú (pl. letöltés) sebességet.

    Nekem egy TP-Link 4010P (500Mbps link) szettem van.
    A TP link management szoftvere szerint a jobb időszakokban 250-330Mbps a link sebessége. Rosszabb időszakokban 180-190Mbps. Ez utóbbi esetben a letöltésem is csak kb. a fle körül alakul ~75-80Mbps. A jobb időszakokban pedig ~90Mbps, tehát közel a 100Mbps ethernet interfész maximuma. (A TP-link 4010 eszközökön csak 100Mbps eth csati van.) Ez is igazolja számomra, hogy half-duplexről beszélünk.

    Csak a pontosítás végett. Kíváncsi lennék, hogy mekkora tempót sikerült elérned az eszközökkel, mert nagyon kevés sebességtesztet találni ezekről az eszközökről. (Valószínű az eladók, forgalmazók, gyártók presszionálják a bemutatókat, tesztelőket, mert a számok AV600, AV1000, AV1200, AV1300, AV2000 eléggé félrevezetőek.)

    Az én tapasztalatom az, hogy 5Ghz AC wifi-n (1 vastag téglafal, -68dB, 2 antenna, 40Mhz sávszélesség) még mindig jobb játszani, mint egy jó minőségű villamos hálózatra, 1 fázisra dugott AV600 powerline eszközzel.
    Az is érdekes, hogy a két powerline eszköz között 975byte packet size-ig a ping meglhetősen alacsony a hálózaton belül, 2-3ms, ellenben 976byte-tól felfelé egyből 22ms latency-re ugrik a pingelés.
    Az 5Ghz AC wifi bridgemnél nem tapasztalok ilyet.
    Olyan játékoknál, ahol nagy az adatforgalom én oda nem nem tudom javasolni ezt a megoldás (pl. 128 tickrate CS szerver vagy Quake Champions, de lehet ).
    Bár AV1000 és jobb powerline-t nem próbáltam, de látva, hogy mennyire zavarja jelátvitelt és a ltencyt a hálózatra csatlakoztatott más villamos fogyasztók, így nehezen tudom elképzelni, hogy azok is megfelelőek lehetnek játékra.
    Ettől még van létjogosultsága természetesen, hiszen a WiFi-t még több körülmény és jobban befolyásolhatja, továbbá az a tény, hogy valahova nem jut már el a wifi, de villamos hálózat van, úgy nagyon jó megoldás lehet. (Bár wifi-t nagyon olcsón ki lehet terjeszteni egy pár ezer forintos repeaterrel.)
    Egyszerűen csak utalni akartam a tapasztalatokkal arra, hogy csodát várni nem szabad ettől a megoldástól sem. :R

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz #72445440 #51 üzenetére

    Tök mindegy, hogy új vagy régi routered van ha a jelz/zaj viszony ugyan ott lesz nagyjából. Ezen nem lehet sokat csiszolni. jobb antenna, jobb erősítő. Ha szakadozik a jele, és valamivel jobbat tud produkálni egy másik router, akkor meg lassú lesz a tempó. Kielégíteni nem fogja, az biztos.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz arnyekxxx #58 üzenetére

    Próbáld 1 csatornával, abban az esetben valamelyest javul a jel/zaj viszony. Mivel a függőleges és vízszintes tengelyek mentén nagyon változatos tud lenni a jel térbeli terjedése (biztos láttál már ilyen képeket routerek oldalán), a tereptárgyak elhelyezkedés (jel visszaverés, gerjesztés/kioltás) sokat számíthat a router elhelyezése vagy az antennák állása. Érdemes próbálkozni: pár centik és pár fokok számíthatnak.

    Ha ezen próbálkozások nem segítenek, akkor az az ötletem lenne még, hogy a szobák közti ajtókeretre lehetne mesh dobozokat szerelni, amik esetleg valamelyest egymásra látnak, vagy csak kisebb lesz a takarás és árnyékolás az ajtók fa anyaga miatt.... Remélem érted mire célzok. :U GL! :R

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák