Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz atike #130 üzenetére

    Semmit nem szűrt meg a rutinvizsga: már 20 éve is mentek forgalomban előtte.
    A tanuló amúgy nem is a vezető az oktatáson. Minden felelősség az oktatóé...
    (Azért van előtte az összes pedál, épp csak egy kormány nincs bónuszba...:D)

    Ui: anno a rutinvizsgán voltam első alkalommal a rutinpályán, ráadásul egy tök
    ismeretlen autóval, mert az oktatómét összetörték a vizsga előtt totálkárosra...
    (Azért simán meglett a vizsga.:K Ám ha vkit át is rugdosnak, forgalomban ettől
    még lehet ön és közveszélyes. Szép és jó az elmélet, hogy amit ott megtanult,
    tudja, a gyakorlat meg majd kialakul: lásd inkább elhagyatott úton forgolódnak.)

  • Ghoosty

    őstag

    válasz atike #130 üzenetére

    A lányom esetében már vagy 5. alkalomnál tart (10 óra) és most érte azt el, hogy nem néz le váltáskor... Ez így rendben van....? :U

    Önmagában kicsit talán sok idő ehhez, de ha azt nézem, hogy ezzel párhuzamosan sok egyéb dolgot is megtanult, amit rutinpályán nem tanult volna meg, akkor ezzel gyakorlatilag nyert. Szóval így limitált információk birtokában nem látok benne kivetnivalót. Még egyszer mondom, amíg ő lenéz, addig sem vakon megy a kocsi, mert az oktató figyel. Ettől nem lesz ön és közveszélyes a jármű.

    Az, hogy mennyire akadályozza a résztvevőket, nem tudom objektíven megítélni. Mindennap járok a városban, de különösebben akadályozó tanulóvezetővel még nem találkoztam. Mindegyik csak a szokásos lefulladok a lámpánál, nagyon óvatosan gyorsítok, mereven követem a szabályokat jellegű problémákat okoznak. Nem érzek változást 7-8 évvel ezelőttihez képest.

    Bambano

    Ezzel a megoldással semmi bajom. Nem azt tudást tartom feleslegesnek amit ezen a vizsgán mutatni kell, hanem az adminisztrációt.

    Graphics

    Nem értem ezt a kötelező óraszám dolgot. Mindenki érje el a vizsgához szükséges szintet úgy és olyan ütemben, ahogy neki tetszik. Legyen egy ajánlott óraszám, de akár mehessen rögtön vizsgázni. Lehet úgy is, hogy kezdik a rutinhoz tartozó feladatokkal, aztán ha az sikerül, akkor jön a forgalmi vezetés. Némileg szigorított vizsga is jöhet, csak legye minimális adminisztrációs teher.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák