Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz Pingüino #49 üzenetére

    > A HEDT vonaluk egyértelműen megkülönböztethető már csak jelölés,
    > vagy a processzorfoglalat alapján is.
    > Ugye AMD-nél ezek a Threadriper-ek, Intelnél pedig az X-re végződő procik.
    > Mind saját foglalattal rendelkeznek,
    > és pár régebbi típustól eltekintve mind 4 csatornás memóriavezérlőt kapott.

    max a jelölés és a processzorfoglalat - vagyis csak egy gyártói szegmentálás.
    de ezek a kategóriák képlékenyek és nem gyártófüggetlenek.

    pl. az AMD TR PRO képességeiben teljesen ugyanaz mint az EPYC ( = Data Center / HPC )
    de az AMD még mindig az "Platform: Desktop " -ba sorolja be.
    "Ryzen Threadripper Pro hardware will mirror single-socket EPYC in its features: eight memory channels up to DDR4-3200, 128 lanes of PCIe 4.0, support for RDIMMs and LRDIMMs, support for secure memory encryption, support for DASH manageability, and operating system image consistency as part of AMD’s Pro Business Ready programme."

    Ami érdekesség, hogy minél marketingesebb/befektetőknek szóló egy anyag
    - annál inkább a HEDT
    de minnél technikaibb .. annál inkább a Workstation -t használja az amd, persze van sok átfedés.

    Az AMD honlapján a Processors/menüben a CPU - kat a következőképp csoportosítja:
    - Desktop ( Ryzen , Ryzen Threadripper , Ryzen PRO , Athlon PRO, Ryzen with graphics, .. )
    - Laptop
    - Workstation ( TR PRO , TR , Ryzen )
    - Server

    És a "TR PRO , TR , Ryzen" - szerepel a Desktop és a Workstation kategóriában is.

    Az AMD-nél _én_ nem látok éles határokat
    teljesítményben / technikailag a foglalaton kívül .. ,
    sőt az AMD törekszik is a határok elmosására.

    ( 16 magos AM4 ; 8mem csatornás TR PRO )
    :R

    De amúgy is Workstation párti vagyok és elfogult ..

    [ Szerkesztve ]

    Mottó: "A verseny jó!"

Új hozzászólás Aktív témák