Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolt320i

    senior tag

    válasz Laca19 (a) #33 üzenetére

    Egyetértek.
    Pont azt akartam kérdezni, hogy honnan ez a magabiztos állítás, hogy LG OLED probléma van?
    Szubjektív dolog: nekem két régi LG tv-m van, igaz LCD, de már 9 éve működnek, és még mindig jók, és a színei nem változtak.
    Én szeretem őket.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Laca19 (a) #90 üzenetére

    Az árukeresőn mikor nézelődök milyen tévék vannak bepipálom, hogy csak az LG-t és a Samsung-ot mutassa a többi nem releváns. Sokan a sima LED panelt sem maguk gyártják csak címkézik.

  • tecsu

    addikt

    válasz Laca19 (a) #90 üzenetére

    Helló!
    Az a szett, amit linkeltél nem prémium, hanem olyan minden egyben csomag, ami igazából semmiben sem lehet jó - ez nyilvánvaló.
    A legtöbb konzumer cég, még a nagy nevű, talán megbízhatóbb gyártók is, bizony az alsó árszegmensben ontják a gyatra minőséget, illetve pont a prémium kategóriára szakosodott cégek nem tudnak még elfogadható minőséget gyártani olcsón, szerintem ilyenek általában a japán cégek is.

    A "házimozi" csomagodat elsősorban úgy reklámozzák, hogy tud virtuális 36 háttércsatornát és 1200 W teljesítményű a hangja... Logók közül meg a Netflix van leginkább kiemelve.
    Ezek után aki ezt megveszi, az (finoman fogalamzva) nem éppen tudatos vásárló - szerintem.

    Legközelebb, ha műszaki cikket veszel, előbb kérd ki más tanácsát pl. a PH fórumán.
    A pendrive-oknak is van külön fóruma, ott sem ajánlották még soha a Sonyt ha jól tudom. Vannak megbízható pendrive-márkák azok közül lenne érdemes választani. ;)

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

  • tecsu

    addikt

    válasz Laca19 (a) #98 üzenetére

    Értem, hogy mit mondasz és valóban drága sokunknak, de ez van.
    Egy normális (egy valódi) házimozi hangrendszer nem 200 ezer ft, hanem jóval több - sajnos.
    Gondolj bele, ebben van egy lemezlejátszó, egy médialejátszó, egy elő és egy végerősítő fokozat, no meg a 6 db hangsugárzó... Vajon mennyi lehet a szettből egy hangsugárzó értéke? 10-15 ezer forint? Annyiért - sajnos - NEM LEHET elfogadható hangsugárzót gyártani. Vagy az erősítő... áh.
    (Nekem azok a házimozi erősítők hangjai sem tetszenek, amik önmagukban 200 ezer körül vannak.)
    Ha tudnád, mi a különbség egy drága és egy olcsó hifi között (felépítésben, anyaghasználatban), már a tudattól is kirázna a hideg, ha ezekre az egybecuccokra (vagy alaplapi hangkártyára stb.) gondolsz. A fizikát nem lehet megkerülni.

    Két ilyen egybeöntött műanyagcsodát egymáshoz hasonlítgatni meg olyan, mintha a sz@rt és a f0st hasonlítgatnánk, én azt kihagyom. Előfordulhat igen, hogy az egyik jobb, mint a másik, de a jobb is még bőven rossz, persze van az a szint, ahol az még megfelel - ezt nem vitatom.
    Én sem várok el szuper hangzást a szerelőműhelyben vagy egy konyhában és tudom, valakit egyáltalán nem érdekel a hangminőség, csak szóljon jó hangosan (vagy valahogy)... valószínűleg ők vannak többségben, mert ezeket a szutykokat milliószám adják el a gyártók havonta.

    Nekem nincs pénzem drága sokcsatornás rendszerre, ráadásul inkább a zenét mint a filmet, illetve a régebbi filmeket kedvelem, emiatt nekem nem kell sokcsatornás rendszer, inkább egy jó sztereó.
    X százerzer forintból egy jó sztereó számomra sokkal jobb élményt nyújt, mint ugyanennyiért (vagy valamivel többért) egy sokcsatornás házimozi. De mondhatnék x milliót is, mert ott is kiütközik a különbség.

    A marketing beviszi az embert az erdőbe és nehéz kijönni onnan. ;) Én a brossúrák betűtípusából is már az átverés mértékére következtetek.

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

  • TIT

    veterán

    válasz Laca19 (a) #98 üzenetére

    Sose voltak minőségiek az egybe szettek,a sony 340 ezres is beszart 1 év alatt és egy műanyag nem fog úgy szólni mint egy fa és ott is van difi rendesen.
    Tesóm lg-je 2007-ben 200 volt és 1 év után javíthatatlan lett.
    Az lehet,hogy 30 W.ot felvett,de hogy ne madta le az is biztos,szét is robbant volna,csak a laikusok elhiszik.
    Látszik nem hallottál 2x40W-os erősítőt,a szobából kirohansz.
    Ezek az egybeszutykok vicc,főleg ami rá van írva...mennyien jöttek,hogy fúúú 1000W-ja a rollerom annyi.
    Lehet sokat olvastál...én is de '90 óta árulom ezeket és nem a Tuskóba.

Új hozzászólás Aktív témák