Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tecsu

    addikt

    válasz Laca19 (a) #98 üzenetére

    Értem, hogy mit mondasz és valóban drága sokunknak, de ez van.
    Egy normális (egy valódi) házimozi hangrendszer nem 200 ezer ft, hanem jóval több - sajnos.
    Gondolj bele, ebben van egy lemezlejátszó, egy médialejátszó, egy elő és egy végerősítő fokozat, no meg a 6 db hangsugárzó... Vajon mennyi lehet a szettből egy hangsugárzó értéke? 10-15 ezer forint? Annyiért - sajnos - NEM LEHET elfogadható hangsugárzót gyártani. Vagy az erősítő... áh.
    (Nekem azok a házimozi erősítők hangjai sem tetszenek, amik önmagukban 200 ezer körül vannak.)
    Ha tudnád, mi a különbség egy drága és egy olcsó hifi között (felépítésben, anyaghasználatban), már a tudattól is kirázna a hideg, ha ezekre az egybecuccokra (vagy alaplapi hangkártyára stb.) gondolsz. A fizikát nem lehet megkerülni.

    Két ilyen egybeöntött műanyagcsodát egymáshoz hasonlítgatni meg olyan, mintha a sz@rt és a f0st hasonlítgatnánk, én azt kihagyom. Előfordulhat igen, hogy az egyik jobb, mint a másik, de a jobb is még bőven rossz, persze van az a szint, ahol az még megfelel - ezt nem vitatom.
    Én sem várok el szuper hangzást a szerelőműhelyben vagy egy konyhában és tudom, valakit egyáltalán nem érdekel a hangminőség, csak szóljon jó hangosan (vagy valahogy)... valószínűleg ők vannak többségben, mert ezeket a szutykokat milliószám adják el a gyártók havonta.

    Nekem nincs pénzem drága sokcsatornás rendszerre, ráadásul inkább a zenét mint a filmet, illetve a régebbi filmeket kedvelem, emiatt nekem nem kell sokcsatornás rendszer, inkább egy jó sztereó.
    X százerzer forintból egy jó sztereó számomra sokkal jobb élményt nyújt, mint ugyanennyiért (vagy valamivel többért) egy sokcsatornás házimozi. De mondhatnék x milliót is, mert ott is kiütközik a különbség.

    A marketing beviszi az embert az erdőbe és nehéz kijönni onnan. ;) Én a brossúrák betűtípusából is már az átverés mértékére következtetek.

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Új hozzászólás Aktív témák