Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TIT

    veterán

    válasz HUNgabus #74 üzenetére

    Te szólj? Mi a francnak vannak ők,maguktól kéne csinálni.
    Nekem is a vizsgán mondták a vezérművet,előtte volt szerelőnél és nem mondta pedig látszott,hogy repedezett a szíj mert min.10 éves volt.
    Csak ez egy '93-as colt.
    Az a baj,hogy ilyen szerelők vannak,a másik fele meg aki kicserél mindent,csak,hogy lehúzzon.
    Nissan japán a szerelő szerint?Csak a motor nem,ami a lényeg.
    Hogy van pofájuk Nissannak nevezni.
    Akkor ezek szerint a Honda maradt japo+a toyo is?

    A philips-et nem mindig lehet downgradelni ill.szervízbe.

    [ Szerkesztve ]

  • b.

    félisten

    válasz HUNgabus #74 üzenetére

    nem akarok autós hitvitát, biztos van szar japán is, nem vitatom,.

    Nekem tavaly ősszel könyökölt ki a 3 éves J astrám, 1.7 CDTI- 177 ezer kilométerrel.Céges autóként használtam, kizárólag márkaszervizben szervizelve, prémium csomaggal ( azaz pollenszűrőt, klímát is tisztítanak, takarítják kivűl belül mikor megy hozzájuk a kocsi satöbbi. Horror áron van mindez.
    Egy szép keddin napon bevittem hozzájuk a kötelező olajcserére ( ami ugye itt már nem km meghatározással van, hanem a kocsi jelzi mikor szükséges vinni, de max 30 ezret mehet 2 intervallum között Általában mindig előbb kellett vinnem.)
    kedden kihoztam kötelezőről és csütörtökön kikönyökölt a motor , átugrott a vezérlés.

    Egyébként 1.6 benzines Civic-kel jár a feleségem 5 éve, szinte hibátlan . Egyszer kellett az ABS-t felújítani rajt, 70 K volt, azon kívül semmi, csak kopó alkatrész. Nekem Toyota Avensisom van,2.0 D4D. Ezt használtam Astra előtt cégesnek, most van benne 375 ezer kilométer. Voltak apróbb hibák, egyszer a egész üzemanyag rendszert át kellett mosatnom, + berohadt az egész első fék és kompletten kellett rá nyerget satöbbi venni, de motorja mint a svájci óra. Elkezdte tavaly csipegetni az olajat, lehet jövőre hengerfejes lesz, de igazából ez is semmiség ahhoz, hogy az Astra fele annyi idő alatt és kilométer alatt kikönyökölt.
    Jelenleg egy 1.6 dízel K Astra van szolgálatban nálam, 27 ezer km. Kíváncsian várom mi lesz vele, de eddig hibátlan, ha megadja magát ott a 8 éves Avensis tartalékba, azt nem adjuk el. AStra azonnal ment a háztól, miután meghalt.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák