Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomcat

    őstag

    Még a Made in Vietnam is jobban hangzana nekem személy szerint mint a Made in China, ha már tényleg nem lesz egyelőre EU gyártás az átszervezések miatt.
    Egyébként az lehet mögötte mint amit sokan már szajkóznak egy ideje hogy elég nagy probléma az hogy szinte az összes elektronikai cég függ valamennyire a kínai alkatrészektől, mert ugye attól még hogy valamit máshol raknak össze még van (lehet) benne kínai eredetű komponens. :U

    Tomcat

  • Tomcat

    őstag

    válasz tdd587 #11 üzenetére

    Van azért még a Nippon Semiconductor, a Sanyo, a Hitachi, NEC, stb. amelyek gyártanak még Japánban magasabb minőségű komponenseket, de tény hogy szinte már minden elektronikai alkatrész Kínában készül. Főleg a tömegtermékek és ezek alkatrészei.

    Tomcat

  • Tomcat

    őstag

    válasz Peat;) #19 üzenetére

    Emberre válogatja kinek milyen igénye van. Én semmit nem veszek amit "ott raktak össze", vagy bármi ami ott jött le a szalagról. Nem azért mert sokaknál még mindig a kínai cucc=gagyi bóvli minőség (mert ma már tényleg nem így van, voltam ott párszor mostanában) hanem azért mert minden egyes kínai árú "egy szög az EU munkavállalók koporsójába". Ha mindenki mindent Kínában gyártat és emiatt idővel minden EU állampolgár kizárólag kínai árút tud vásárolni akkor azzal megerősíti az ottani munkaerőpiacot, mivel ott teremt értéket nem itt. Sír itt a sok ember egész Európában hogy gyárbezárás it-ott több ezer ember az utcára kerül és szidják a volt munkáltatójukat, közben meg ő maga is büszkén hasít a kínai telefonjával, a kínai farmerjában és kínai cipőjében, és lassan már a kínai autójából integet a kínai szomszédjának aki megy a kínai tulajdonú magyar gyárba dolgozni feleannyiért.
    Jól van ez így? Szerintem nem. Ebben mindenki ugyanúgy benne van aki bedugja a fejét a homokba strucc módjára és amikor vásárolni megy vagy meg se nézi hogy mit vesz "óccsó oszt jóvan az" alapon bedobja a bevásárlókocsiba és boldogan megy fizetni a pénztárhoz.

    Egyébként tévedsz ha azt gondolod hogy ma már nincs más csak kínai. Bizony van sok magasabb árfekvésű termék amik még mindig Made in Japan, Made in EU cimkével jönnek ki, de az tény hogy ezek száma egyre fogy. Nekem pl. az összes Nikon-om, Canon-om, Fuji-m, Sony-m, Yamaha-m japán, az összes Nokia-m finn vagy magyar, a TV-im cseh Panasonic gyártmányok, az autóm meg 100% német. Folytathatnám tovább a sort, csupán magamat tudnám megerősíteni hogy én legalább tudatosan vásárolok nem kínai terméket mert nem utálom a kínaiakat és az egyre jobb minőségű cuccaikat hanem csak megpróbálok valami jelképeset tenni annak érdekében hogy itt maradjon megtermelt érték és ne az ottani óriásira hízott gazdaságot gyarapítsam vele. :U
    Továbbá egy bizonyos szűk fogyasztói csoport hallani sem akar ázsiai termékekről. Gondolok itt olyanokra akik drága sportkocsikat vesznek, Armani öltönyt, Vertu telefont, magánrepülőt, egyéb presztizs termékek, stb. Szerencsére őket továbbra is ki kell majd szolgálni manufaktúrálisan készített termékekkel mivel ők nem nézik az árcimkét ráadásul az ő világukban egy kínai cucc egyenesen ciki a társak, barátok előtt.

    Hogy a cikkhez ismét hozzászóljak a Nokia eddig tudta fenntartani a feljebb vázolt gondolatmenetem miatti kényszert, azaz hogy most már nekik sem éri meg a legdrágább termékeiket sem az EU-ban legyártani hanem ázsiai gyárban gondolkodnak a költségmegtakarítás végett, nem biztos hogy hamar lesz de abban biztos vagyok hogy ez a hatalmas lufi előbb-utóbb kipukkad és helyreáll a rend.

    Lehet kicsit elvont amiket feljebb leírtam, viszont szerintem elgondolkodtató. Aki nyitott szemmel nézi a világgazdaságot az tisztán láthatja hogy iszonyatos nagy problémák vannak kialakulóban nem csak EU-ban de szinte minden piacon a felborult gazdasági egyensúly miatt. Véleményem szerint a neheze még csak most fog jönni. :U

    Tomcat

Új hozzászólás Aktív témák