Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tdd587

    őstag

    válasz Tomcat #10 üzenetére

    Szinte lehetetlen már olyan elektronikai eszközt venni, ami elkerülné Kínát. Made in China felirat ide vagy oda.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • Peat;)

    veterán

    válasz Tomcat #10 üzenetére

    Nekem nem hangzana jobban. Hihetetlen mennyire demagóg módon nem fogják fel az emberek a valóságot. Egyébként ettől függetlenül Kína már nem a 10 évvel ezelőtti állapotban van ezt realizálni kéne. Tudom hogy mi 20 éve ugyanott topogunk, de ők nem mi vagyunk. A net világában ennyire tudatlannak lenni égő.

    Nem hinném hogy van a világon olyan ország ahol ne lehetne minőséget előállítani. Ez kizárólag a befektetőn múlik, milyen környezetet alakít ki. Vagy milyen beszállítót választ ki. Nem csak az Apple-re gondolok, ezernyi nagy márka, pl Sony is Kínában gyártat mindenféle anyámkínja ISO minőségbiztosítási tanúsítványokkal.

    Totál nem számít mit hol gyártanak, az ár és a minőség számít, illetve van olyan nemzet ahol a minőség és az ár számít. Most épp Vietnam és India a legolcsóbb munkaerőpiac, majd ahogy azok fejlődnek ott is drágább lesz és mennek máshova, ez egy természetes egyensúlyi folyamat.

  • tdd587

    őstag

    válasz Tomcat #24 üzenetére

    Azért ahhoz elég naívnak kell lenni, hogy egy made in Japan felirat láttán tényleg elhidd, hogy az utolsó kondi meg minden bizbasz is szigorúan made in Japan pl. egy tévében.

    Ez szinte kizárt. Azt persze nem vitatom, hogy egy pólóról el lehet dönteni egyértelműen, hogy nem onnan származik. Talán még a cérna sem. Bár ebben már megint nem vagyok biztos.

    Az alacsony példányszámú/kézzel gyártott abszolút csúcsminőségű cuccokkal kapcsolatban meg eddig sem volt kérdés.

    Amúgy érdekes meggondolni pl. azt, amit az apple csinál. Lehet Kínában gyártat, viszont elég sok embert foglalkoztat az üzleteiben, meg a terjesztéssel, marketinggel, tervezéssel, kutatással stb. otthon abból a pénzből, amit így megspórol a US munkásokon. És persze a részvényesek sem járnak rosszul azzal, hogy most ilyen jól megy a szekér. Természetesen ma már mindenki részvényes is egyben, csak nem tud róla, hogy a nyugdíja* ott kamatozik éppen a tőzsdén stb.

    * Magyarországon persze ezt már megoldották...

    Szerk: szóval az apple példánál maradva: vajon mivel nyer többet US? A kínai biorobotok olcsó munkaerején megvásárolt profittal (ez van most) vagy inkább haza kellene vinni a gyártást és vegetálni, mint ahogy pl. az összes japán elektronikai konszern teszi most Japánban?

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • MR007RM

    addikt

    válasz Tomcat #24 üzenetére

    Köszönöm. :R :C Az én fejemben is hasonló gondolatok vannak. Nem mindig az a célszerű, ami könnyebbnek tünik. Persze egy független, önálló cég azt tesz amit akar, ami neki jobban megéri. Sajnos.

    MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

  • Maegoss

    tag

    válasz Tomcat #24 üzenetére

    Csak nekem tűnik úgy, hogy ellentmondásba keveredsz önmagaddal?

    Először azt mondod, hogy nem veszel kínai terméket, mert az Kínában teremt értéket, nem az EU-ban:

    "Ha mindenki mindent Kínában gyártat és emiatt idővel minden EU állampolgár kizárólag kínai árút tud vásárolni akkor azzal megerősíti az ottani munkaerőpiacot, mivel ott teremt értéket nem itt"

    És:

    "én legalább tudatosan vásárolok nem kínai terméket mert nem utálom a kínaiakat és az egyre jobb minőségű cuccaikat hanem csak megpróbálok valami jelképeset tenni annak érdekében hogy itt maradjon megtermelt érték és ne az ottani óriásira hízott gazdaságot gyarapítsam vele."

    Ehhez képest egy csomó Japánban készült terméket vásárolsz:

    "Nekem pl. az összes Nikon-om, Canon-om, Fuji-m, Sony-m, Yamaha-m japán"

    Szóval ha a Kínában gyártott termékek Kínában teremtenek értéket és nem az EU-ban, akkor a Japánban gyártott termékek Japánban teremtenek értéket és szintén nem az EU-ban. A logikád alapján tehát Japánban gyártott terméket sem szabadna venni, mert az is "egy szög az EU munkavállalók koporsójába". Ha az EU-t akarod támogatni akkor kizárólag az EU-ban gyártott termékeket szabadna vásárolni.

    Tehát miért is a megkülönböztetés Kína és Japán között? Vagy ezek szerint mégiscsak Kínával van bajod?

  • Peat;)

    veterán

    válasz Tomcat #24 üzenetére

    Az Apple sikere nem hinném hogy rosszat tenne az amerikai népnek ugyebár, miközben Kínában van a gyártó üzeme. Talán így érted mire gondolok, a gyártó és a gyártás élesen elkülönül a mai világban, azzal hogy egy kínai termelésű terméket nem vásárolsz meg lehet hogy pont egy magyar céggel cseszel ki, mivel ők is ott gyártatnak sok esetben vagy onnan van beszállítójuk így egy magyar termék bizonyos részein felmerülhet ez a felirat. Ez a globalizáció és ez egy elkerülhetetlen folyamat. Amire te gondolsz az maga a munkahelyszám lehet, ne legyen annyi munkanélküli, minden elemében itthon maradjon az értékteremtési folyamat előnye, adóstul, a megtermelt érték, azért kapott jövedelem elköltése is idehaza/EU legyen. Ez elég szűk körben teljesül, de a szolgálatói szektor azért mindenképp egy kellemesebb környezet lenne, de azt épp nagy hatékonysággal leépítik sajnos idehaza. Az autógyárak jelenleg jó megoldás, bár Kína a legnagyobb autópiac, a legtöbb luxusautót is ott adják el lassan, egyre több ott is a szakképzett munkaerő, ugyanakkor szerencsére mi jó logisztikai központ vagyunk/lehetnénk, az EU piac meg elég nagy és Kína elég messze van hogy ne onnan hozzák ide az európai márkák autóit. Így ez egy jó lehetőség nekünk, ennek is örülni kell. De sok esetben nincs választási lehetőség sem ha egy terméket vásárolni szeretnél. Pl én nem sokat tudok EU-ban gyártott android telefonokról, vagy komoly fényképezőről, vagy intel processzorról és sorolhatnám. Ugyanakkor az áfát befizeted utána itthon és nem a külföldi gyárnak, illetve ha nem EU-s a termelés akkor a gyártónak/vásárlónak vámot is kell fizetnie. Ezért hőzöngünk amikor bejelentik valamire hogy 100usd az nálunk minimum 100eur lesz, az EU megkéri az árát, pont az eu-s piac védelme érdekében, ami sok termékkörnél még túlzó/érthetetlen is.

Új hozzászólás Aktív témák