Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Maegoss

    tag

    válasz Tomcat #24 üzenetére

    Csak nekem tűnik úgy, hogy ellentmondásba keveredsz önmagaddal?

    Először azt mondod, hogy nem veszel kínai terméket, mert az Kínában teremt értéket, nem az EU-ban:

    "Ha mindenki mindent Kínában gyártat és emiatt idővel minden EU állampolgár kizárólag kínai árút tud vásárolni akkor azzal megerősíti az ottani munkaerőpiacot, mivel ott teremt értéket nem itt"

    És:

    "én legalább tudatosan vásárolok nem kínai terméket mert nem utálom a kínaiakat és az egyre jobb minőségű cuccaikat hanem csak megpróbálok valami jelképeset tenni annak érdekében hogy itt maradjon megtermelt érték és ne az ottani óriásira hízott gazdaságot gyarapítsam vele."

    Ehhez képest egy csomó Japánban készült terméket vásárolsz:

    "Nekem pl. az összes Nikon-om, Canon-om, Fuji-m, Sony-m, Yamaha-m japán"

    Szóval ha a Kínában gyártott termékek Kínában teremtenek értéket és nem az EU-ban, akkor a Japánban gyártott termékek Japánban teremtenek értéket és szintén nem az EU-ban. A logikád alapján tehát Japánban gyártott terméket sem szabadna venni, mert az is "egy szög az EU munkavállalók koporsójába". Ha az EU-t akarod támogatni akkor kizárólag az EU-ban gyártott termékeket szabadna vásárolni.

    Tehát miért is a megkülönböztetés Kína és Japán között? Vagy ezek szerint mégiscsak Kínával van bajod?

Új hozzászólás Aktív témák