Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daimonion

    senior tag

    Én azt nem értem, hogy mindenki úgy odavan a kinézetért..De a BELSŐ re nem nagyon figyel senki..Egy példa ..

    a modern alkalmazásokat a rendszer mind homokozóban futtatja, csak a korábban engedélyezett modulokhoz engedve hozzáférést. De Pl a smart screen is a biztonságot növeli ugyanúgy mint a továbbfejlesztett UAC
    például még tovább csiszolgatták az ASLR-t és a DEP-et, hogy azt még kevesebb kártevő tudja kicselezni. Az UEFI támogatásának köszönhetően bekerült a rendszerbe a Secure boot lehetősége, ami csak a digitális aláírással hitelesített programok (a linuxosoknak nem kevés fejtörést okozva) betöltődését engedi, így a korán ébredő rootkitek ellen hatékonyan lehet védekezni. A Windows Defender is szintet lépett, teljes értékű vírusvédelmet kapott, ami a felmérések szerint körülbelül 85 százalékos védelmet nyújt, azaz még külön biztonsági szoftver nélkül is elcsípi a fertőzések jó részét – persze a top antivírusok 95-98 százalékos hatékonyságát nem közelíti meg de mégis egy alapszintű védelmet nyújt ..Nem beszélve arról, hogy a win7 ben lévö összes biztonsági fejlesztés is megtalálható a windows 8.1 ben is..Gondolom a Win 9 még ennél is többet ad..

    De ha azt nézem hogy a szar a csempe nincs startmenű szajkozók közül mennyien is vették a fáradságot arra hogy mondjuk beállítsák azt hogy egyböl az asztalra bootoljon a win8/8.1 nem tudom és mennyien raktak fel mondjuk egy classic shellt ? Azt minden meg van oldva és még az aerot is fel lehet rakni...Na mindegy sok lúd disznót gyöz azt jön megint a start menű hurrá..De az hogy a win8/8.1 biztonság terén sokkal jobb mint a win7 ugye sok uzert rohadtul nem érdekel csak az hogy fusson ezer fps -el a word of tank..

Új hozzászólás Aktív témák