Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DoxaM

    aktív tag

    válasz King Unique #205 üzenetére

    Na még egy utolsó :D ...egyszerűen, nem akarod megérteni, h valakinek a külcsíny is fontos, olyankor, amikor funkcionalításra már rendben van minden. Miért ne? Számomra fontos a külső is attól, h a gépháztető alatt, minden működik jól. Persze, nyilván fontosabb első lépésként, h stabil legyen, ne omoljon össze mindig, meg támogasson sok dolgot etc, de most az én esetemben pl. ilyenekről egyáltalán nincs szó, meg szerintem sok embernél jól működik...szóval, van idő másra is, jelen esetbe a külcsínyen rugózni, személyre szabni, ennyi.

    Itt meg elmondták a véleményüket az emberek, párhuzamba hozták win7tel,linuxszal..ez ezzel jár, te meg véded, ez megint ezzel jár...egy ilyen cikk feedbackje, csak nem olyan dúrván kötött, mint egy csak win9 topik...Ha csak arról akarsz infót, sztem csinálj egyet, ha még nincs. Ja és nem kell védeni, mert akkor csak még több hsz-t generálsz.
    Meg egyébként fölösleges is így...aero-t mindig elő lehet majd hozni vszínű, meg lesznek rá themesek..szal, akkor, végülis mindegy... :) Pedig eléggé win őrült voltam...minden eddig verziót feltoltam, a legbétábtól fogva....de, amikor megláttam a korai 8-at, abba is hagytam ezt. Na majd meglátjuk milyen lesz a végleges 9, számomra, nem tűnik szimpinek, egy fokkal jobb mint a 8, de nem érzek rá késztetést...így, h a 7 tökéletesen teszi a dolgát.

  • VIC20

    őstag

    válasz hcl #304 üzenetére

    ,,Heh, már akit megfe. Én kiraktam otthonról a wint, látom eleget melóban."

    Fura: amikor kijött a 8, akkor nekem is volt egy ilyen fellángolásom, hogy akkor irány a Linux (ez pár évente rendszeresen rámjön), de az akkori gépem videokártyája valahogy egyáltalán nem bírta a Linuxot (egyik főbb disztribúcióval sem adott képet), úgyhogy ráhagytam. A mostani gépre azért már fel tudtam tenni egy OpenSusét. Most jó lenne valamilyen irodalom hozzá (ha lehet, akkor nem a net bújása), tehát valami könyv, ami azért nem teljesen kezdőknek készült, hanem pl. olyanoknak, akik Windows-ra szocializálódtak, tehát valamennyire értenek a géphez, és most szeretnének megismerkedni a Linux-szal is. Létezik valahol ilyesmi?

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz VIC20 #305 üzenetére

    Könyv? 2014-ben?
    Van hozzá amúgy, a Süsü nagyon jól dokumentált.

    Azért az fura, hogy egyáltalán nem volt kép, évek óta nem volt ilyen.

    Én 2006-2008 óta elsődleges rendszernek csak Linuxot... Elegem volt a MS-ból.
    (És pont tudom, miért, mert a munkahelyeimen azóta is MS van, kapok belőle eleget.)

    Mutogatni való hater díszpinty

  • King Unique

    titán

    válasz DoxaM #295 üzenetére

    Ez már csak dedós "én, nem te, én, nem igaz" szintű hsz, ahogy korábban, úgy most se sikerült nagy dolgokat felhozni....

    Nyilván itt stabilitást, funkcionalitást soha nem tudta egyikőtök se vitatni, csak a felület volt terítéken...viszont nekem is számít a szép külső és dizájn, ha már nem egy XP szerű puritán, fapados vmit kell használni, már az is nagy előrelépés.
    Illetve eleve sokan túlértékelik ezt az Aero Glass dolgot. Sima Aero 8-ban is van, de 9-ben is ahogy néztem. A Glass meg eleve jóformán csak ablakkereteknél nyilvánul meg. Maga az asztal stílusa, felépítése uaz 8-ban is, csak Glass és 3D telt gombok nélkül, de attól még, h annyira tré lenne, az erős túlzás szerintem.
    Ahogy Modern felület csempéinek megítélése is szubjektív, de hisz RT-n WP-n is ilyenek, ott mégse ezen lovagolnak. Aztán megkérdik, ha ez nem szép, akkor milyenre kéne csinálni, arra bezzeg nem tud egyik se válaszolni...amúgy meg csomó ötletes, dizájnos saját csempét is lehet kreálni, pl. ott az OblyTile progam, ha vki nem ismerné...de amúgy egy mezei asztali ikonban, v Start menü ikonban ugyan mi a szép, mivel néz ki jobban??
    Itt nyilván a magad fajta csak akkor lenne elégedett, ha W8/9 néven kapott volna egy W7.1-et. És egyik oldalról van annyira igénytelen, h maradhatott volna minden ugyanolyan benne, uaz a Start gomb, gyári háttér, ikonok, gombok,élményindex, minialkalmazások stb., az a lényeg, h 100%-osan a Win7-re hasonlítson, mert csak akkor lehet jó. Ja, élményindex, azt is kb. életében lefutatta mki 1-3x, aztán utána pont lexarta. Minialkalmazások listája meg eleve elég gyér Win7-ben, van 10 beépített, aztán helló...illetve MS mai napig nem javította azt a hibát (2013-as), h ha felraksz egy IE11-et és használsz képernyőnagyítást, akkor elcseszi, kililulva jeleníti meg őket....kb. ennyire lesz@rják már ők is....Ellenben 8.1-re felraksz egy Gadgetpacket, van benne legalább 20-30 féle és nincs ilyen gond.
    Sokan túlságosan belesüppedtek, beleszoktak a 7-esbe és képtelenek bármi mást elfogadni, ami nem uolyan, attól eltér. De az elején uaz volt XP-ről váltásnál is, h sokan erővel átszabták, pakolták rá az XP skineket, külső Start menüket, mert nem volt jó a gyári, nem volt ugyanolyan...

    Ha vki annyira nem érez rá késztetést, akkor nem használja, ennyi, ahogy a 8, úgy kimarad majd 9 is, de lehet épp 10 is, mert vsz abból se fognak 7.1-et csinálni...Lehet venni Macet, bár Yosemite is flat dizájn jegyében készült, akkor az se...ott a LInuxok, egy jó kis Win7 szerű Zorin, igaz azoknál meg más miatt húzzák a szájukat... :DDD

    (#303) lordfreyr: és szerinted nem érintős monitorokon, annyira muszáj használni? Ez a kijelentés akkor állná meg igazán a helyét, ha nem lenne desktop környezet... Talán nem is annyira kicsi és Win9-ben is így-úgy, de ott lesz mhol... ;)
    Apropó USB 3.0 rejtély megoldódott, v nálad még mindig natívan kezeli fura módon a Win7...? :U

    [ Szerkesztve ]

  • Rickazoid

    addikt

    válasz VIC20 #305 üzenetére

    Könyvből nem sok, nyomtatva legalábbis nem sok, inkább általános érvényűek vannak és nem konkrétan Windows-ról érkezőknek. Ilyenre ott a 2012-es Linux Bible, a szintén 2012-es The Linux Command Line: A Complete Introduction vagy mondjuk a Unix and Linux System Administration Handbook (4th Edition). De van openSUSE 13.1 könyv is, csak pont angol verziót nem láttam belőle.
    Magyar fordítást amúgy keresni se érdemes ezekhez. Magyarul elég elhanyagolt a téma, ilyenek vannak, mint GNU/Linux rendszerek üzemeltetése I és II, Válts Linuxra! Búcsú a kékhaláltól, Amit a Linuxról tudni érdemes, Linux bevetés közben és Linux bevetés közben - Második küldetés, de ősiek már IT időszámításban, a legfiatalabb, az utolsó is 2006-os, lehet sehol nem is kaphatók már.

    Megjegyzem a Linux szóra való keresés könyvesboltok webáruházaiban, illetve Amazonon és eBay-en csodákra képes. :)

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • emvy

    nagyúr

    válasz hcl #321 üzenetére

    Az osszes Linux egy nagy fos, mert fel napba telt, mire fel tudtam hekkelni a Macbook Pro-ra. Jo, mi? Hat itt tartunk.

    while (!sleep) sheep++;

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz emvy #322 üzenetére

    Semmi sem tökéletes, csakhogy nem egy olyan dolgoról beszélünk, hogy adott 5 user, amiből egy dolog egynél nem működik, magától megjavul, másik kettőnél elhal, majd újra megvjavul az egyiknél...És ezt teljesen össze-vissza. A fél munkám ebből áll, ogy rugdosom a nagyonlegális, nagyontartományos csodákat, hogy valahogy működjenek. És i5-ösök szenvednek az OS alatt.

    Felőlem annak tartod a Linuxot, aminek akarod.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • emvy

    nagyúr

    válasz hcl #323 üzenetére

    Linux felhasznalo (is) vagyok, illusztraciokepp hoztam fel. Feltetelezem, hogy a Lync atlagosan nem szarja magat ossze a gepek 40%-an a nagyvilagban -- tehat feltetelezem, hogy nalatok van a gond. Azt, hogy i5 szenved, azt el tudom kepzelni, de biztos, hogy nem az OS-tol -- valamit nagyon nem csinaltok jol ezek alapjan..

    while (!sleep) sheep++;

  • King Unique

    titán

    válasz #19617792 #359 üzenetére

    Azért azt ne felejtsük már el, h a digitális aláírás ellenőrzés, nem hülye dolog és van értelme, biztonságosabbá teszi a bootolási folyamatot és meggátolja azt, hogy kártevők fertőzzék meg a BIOS-t.
    Illetve eleve egy átlagos user nem pakol fel 2-3-4 stb. OS-t a gépére, max, ha baja van a 8-cal, akkor felrak egy 7-est (Linuxot nem igazán) És, ha akarja, utána tud nézni, meg tudja oldani, UEFI-ben a megfelelő opciókat kikapcsolni stb.
    Itt megint persze a Linuxosok kezdtek el elsőként hőzöngeni, feljelenteni az MS-t és az adott gyártókat, jellemzően... de egy aláírt bootloader azért mégse hülyeség és Linux telepítése is egy ideje megoldható Secure Boot-os gépre [link], [link]

  • #19617792

    törölt tag

    válasz King Unique #360 üzenetére

    amíg amerikai non ópönszósz cucc, addig tökmindegy mennyire biztonságos. be fognak kukucskálni rajta az illetékes szervek...

    "Illetve eleve egy átlagos user"

    folyton jössz az átlag userrel. a Windows NEM CSAK átlag usernek van kitalálva... btw kényszerből akarod tisztára mosni MS minden cuccát?

    "Itt megint persze a Linuxosok kezdtek el elsőként hőzöngeni, feljelenteni az MS-t"

    a hülye szemét Linuxosok... :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák