Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Foglalt név

    addikt

    válasz [CsuCsu] #34 üzenetére

    Mégis kinek kéne fizetnem, a robotnak?
    Értem én, hogy ma és tegnap ez így működött, de amiről beszélünk, az egy új világ. Ahogy az űrben is elég nehéz előadni a hosszú évek alatt begyakorolt átemelőst cselt, itt sem érzem, hogy a mostani gondolkozásmódunk bármire is használható.
    A jelenlegi kb. exponenciális jövedelem eloszlást továbbgörgetve, az említett olló nyitásával egyre nagyobb rétegek morzsolódnak le. Régen ez probléma volt, mert nem volt elég gyors a folyamat, így volt aki rosszult élt. Az ütem gyorsulásával akár egy generáció alatt elérhetünk oda, mint egy társasjátékban, hogy egy játékos kezébe kerül az összes kártya. És onnan hova tovább? Az enyém az összes robot, de nem csináltatok velük semmit, mert az összes pénz is nálam van, úgyhogy úgysem tudná senki megvenni?
    Ennyire csak nem vagyunk idióták.
    Én legalábbis bízom benne, hogy leesik előbb-utóbb valakinek, hogy Bill Gates megjövendölt csilliárdosságának semmi értelme a valóságban. Szép absztrakció a pénz, amíg ésszel használjuk. Vagy ő olyan, mint a télapó, hogy egy éjszaka a világ összes házában megfordul? Vagy végtelen étvágya van, mint Obelixnek?
    Józan paraszti ésszel végiggondolva, eléggé pofán kéne röhögnünk magunkat szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák