Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laposonly11

    senior tag

    válasz #54625216 #132 üzenetére

    "A Lengyelek nem veszik meg a Witchert, mert kelet - európai fizetésből nem telik"
    Erről van valami konkrét adatod, vagy csak a szokásos "keleten mindenki minimálbérből senyved, nyugaton meg pénzzel törlik a feneküket" sztereotípiából indulsz ki?

    Ha te a tényeket sztereotípiának hívod, akkor legyen. :))
    Nézz már fel mondjuk a magyar fővárosba, úgy hívják azt a falut hogy Budapest, hány boltban kapni konzolt? Talán van egy tucat vagy kettő, kifejezetten szakbolt, lehet ezzel is sokat mondtam, miközben a nagy bevásárlóközpontokban már rég nem lehet kapni sem gépet, sem játékot, miért is? Mert az embereknek nincs rá pénzük. De menj be egy ilyen kisboltba, és beszélgess el az eladóval, tulajjal, hogy ennyi konztol és játék fogy, és az adatok szánalmasan elenyészőek a főváros lakosságához és vonzáskörzetéhez képest. Miközben átléped az osztrák vagy német határt, és a legutolsó nyugati faluszéli Lidlben, Auchanban, Tescoban, hegyekben álnak a konzolok, hegyekben! Ebből ha pontos statisztikát írni nem is, de le lehet vonni eléggé egyértelmű következtetéseket. De nézzük csak a fizetéseket, egy ilyen Ausztriában pl. egy ilyen írástudatlan migri, elkezd mondjuk hagymát pucolni, azért kapásból kap havi 400-500 E ft nyi ojrót, ami idehaza Budapesten is, max. a kiváltságos 20% éri el, a többség örül ha eléri a havi 170 E nettót a bére, és akkor még nem is beszéltem Dél, meg Kelet-Magyarországról ahol az emberek 90% a havi 70-90 E forintból tengődik, már ha van munkája. Egész Kelet-Magyarországon van össz-vissz 2 db kicsi konzolbolt Debrecenben meg Nyíregyházán, a többség meg örül ha jut zsíroskenyírre mög kóbászra...

    "Azt már ugye hallottad, hogy a kivétel erősíti a szabályt?! "
    Teszel egy általánosító megállapítást, amit mások konkrét példával cáfolnak és az az érv, hogy "a kivétel erősíti a szabályt"? Komolyan?

    -A többiek általánosítottak, és egyetlen példával nem hogy érvelni nem lehet az általánosítás mellett, hanem arra tökéleseten illik a kivétel erősíti a szabályt, szabálya.

    " de miután a Microsoft megvette, később ingyen adták egy csomó Win8/10 tablethez"
    A 200 millió eladott példány hány százaléka volt szerinted az előre telepített verzió? Mert még ha az 50%-a is az lett volna, akkor is marad 100 millió, amivel még mindig vezeti a ranglistát.

    - Utánanéztem, Iphone és Androidhoz is ingyen van! Na ennek tudatában, ha azt állítanám hogy szinte senki sem vette meg, lehet hogy akkor statisztikailag közelebb állnánk a valósághoz, mint azt állítani hogy 100 millióan megvették.

    "Az a gond az egész érveléseddel, hogy van egy feltételezésed, amit több ponton nyilvánvalóan cáfol a valóság és ahelyett, hogy elgondolkodnál a feltételezésed helyességén, a cáfolatokat próbálod további, egyre nyakatekertebb feltétezések láncolatával kimagyarázni."

    Az a gond az egész érveléseddel, hogy van egy feltételezésed, amit feleleges volt egyoldalnyi szófosással nyakatekerni, mert én legalább utánaolvastam, tehát elvégeztem a házit, te azzal akartál engem cáfolni, hogy csak találgatsz.

    Ordo est anima rerum.

Új hozzászólás Aktív témák