Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crus

    őstag

    válasz laposonly11 #118 üzenetére

    "A Witcher sikerének egyik kulcsa" - írtam.

    Kérlek, értelmezzük együtt, hogy ez mit jelent. Ez azt jelenti, hogy nem az EGYETLEN kulcs volt a sikerhez, hanem az EGYIK. Egy szóval sem állítottam, hogy a Witcher sikerének okai között a mély tartalom nincs ott. Ott van. Nagyon is.

    Az, hogy a Donkey Kong nem tartalmas, azt mereven elutasítom. Az utóbbi évek egyik legjobb platform élményét éltem át a Tropical Freeze-ben legutóbb, de annyira, hogy nem hittem el, hogy ez rom hardver 60 frémmel azt a gyönyörű grafikát elém pakolja. És amikor cirka 25 óra alatt végigjátszottam, akkor szembesültem vele, hogy a térképen még vagy 15 pálya nincs feloldva! Ehhez további 10 óra kellett, hogy aztán szembesüljek vele, hogy van egy totálisan elrejtett újabb, teljes szint benne, amihez már olyan kihívásokat kellett volna leküzdeni, melyeket az idegrendszerem kímélése érdekében inkább mellőztem. De az, hogy nincs benne tartalom, az egész egyszerűen nem igaz!

    A Mario Odyssey-ben meg félelmetes mennyiségű tartalom van. Lepereg a credits 40 óra alatt, majd rájössz, hogy láttad a játék 70%-át. És ezek platformerek! Nem pedig RPG-k, melyek esetében maga a műfaj, gyak. garancia a mély tartalomra. (Kivételek persze vannak.)

    Félelmetes, hogy mennyire nem értik ezt néhányan! Összetákolt??????? Hogymi????

    Ezek a játékok úgy ki vannak polírozva, hogy Day1 gyakorlatilag totálisan hibamentesek és mindig annyira képesek megújulni, hogy az ember már egyszerűen nem érti, hogy mit lehet még kihozni a témából és ezek nem, hogy egy klónt tákolnak össze, hanem odatolják a vevők elé, az addigi gyak. legjobb játékukat! Egészen elképesztő lélek, szeretet, minőség van ezekben a játékokban! Ezekhez évek alatt max 1-2 patch érkezik nagy ritkán (inkább csak 1), mert annyira törekednek arra, hogy minőséget tegyenek le az asztalra!

    Az összehasonlításba meg kár volt belekötnöd, mert a linkelt listából indultunk ki, mely a legtöbbet eladott játékokat tartalmazza! Hadd hasonlítsuk már össze a DARABSZÁMOT!

    A Switch egyrészt azért sikeres, mert handheld és desktop konzol egyszerre. És egyikben sem tökéletes, de nincs jobb, a Vita hozzá képest embertelen nagy bukás volt. Másrészt azért sikeres, mert ezek megcsinálják valaminak a sokadik részét és olyan mocsok jó lesz, hogy egyszerűen nem hiszed el! Kívülállóként, ha valaki azt olvassa, hogy a Zelda BotW 10/10, csak röhög. Megnézi a képeket, videókat, még mindig röhög. Aztán egyszer talán lesz alkalma végigtolni és megérti. A Nintendo játékokban a CORE GAMEPLAY és a FUN FACTOR van mindennek alárendelve és igazuk van! A számok őket igazolják, akkor is, ha nem tetszik.

    Az indie piac mindenhol tarol. A Core i9-es gépeken éppen úgy, mint Switch-en. A Nintendo sem hülye, hogy kitiltaná ezek javát a piacukról.

    A Wii tökéletesen megmutatta egyébként, hogy mennyire halna meg egy Nintendo konzol 3rd party címek nélkül: semennyire. A Wii-t a Nintendo excluk a Holdig lőtték, cirka 100 millió konzolt adtak el belőle, mindenféle indie képzelgés nélkül...

    Az van, mint eddig bármikor: Aki játszik ezekkel a játékokkal IS, az képben van és érti miről szólnak a Nintendo excluk, mennyire magas szintet képviselnek élmény és szórakoztatás terén. Aki meg nem ismeri ezeket, nem játszik velük, az meg nem érti és bírálja. Nem lenne jobb úgy bírálni valamit, hogy alaposan ismered is?

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

Új hozzászólás Aktív témák