Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crus

    őstag

    válasz Duree #2 üzenetére

    Rohadtul el vagy tévedve. Nem az a kretén, aki árulja, hanem aki annyiért megveszi!

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz deltaa97 #73 üzenetére

    Segítek megérteni: Nézz meg egy Days Gone-t PS4-en, meg PS5-ön. Azonnal megérted.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz #72042496 #77 üzenetére

    Cirka 2 éve toltam bele egy SSD-t, közel 2x sebességre gyorsult tőle. A hangos voltán is egész jól tudtam segíteni kryonaut + minuspad kombóval. Lassan, odafigyelve max 1 órás munka.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz persil #95 üzenetére

    3 oldal van és a 3. oldalon sosem volt veszteséges.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz persil #98 üzenetére

    Szerintem az tök oké, hogy valamiben nem vagy képben, de mittomén' kommentelés előtt pl. nézz utána, az úgy sokat segít.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz persil #101 üzenetére

    "Gyerekjáték, meg homokozó"

    Milyen tévképzet jön még?

    Tájékoztatnálak, hogy a Nintendo termékek véletlenül se csak a gyerekeknek szólnak. A játékaik zöme úgy van felépítve, hogy abban egy gyermek és egy felnőtt is remekül megtalálja magának azt amiért szeretheti. Kicsit az összesre igaz, hogy "easy 2 learn hard 2 master".

    A Nintendo ráadásul úgy innovatív, hogy olyanokat mernek meglépni, amiket te csípőből bukásnak tartanál, ezek meg beszednek belőle pár milliárd dollárt. A piacon nem mellesleg az egyik leginnovatívabb cég éppen a Nintendo.

    A gyerekes játékokról pedig annyit, hogy minden platformon vannak kiddie cuccok. A currgen Nintendo konzolon van bőséggel mature content, elég csak egy Agony-t vagy egy Bayonetta 2-öt elővenni, de hosszú a sor.

    És baromi nagy dobás volt azt meglépni, hogy készítettek egy handheld konzolt, ami desktop gép is.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz persil #111 üzenetére

    "Csak a harmadik oldal nagyjabol homokozo kisgyermek a felnottek beszelgeteseben.
    Adott temaban teljesen jelentektelen." - Ezt te írtad, nem más.

    Bizonyítván ezzel a témában a teljes hozzá nem értésed, amire kaptál egy szép grafikont is eladásokról, amiben szárazon megrakja a MS konzolját a "homokozó" meg "gyerekjáték". A hanyagolást én is kérném, nem szeretek olyanokkal beszélgetni, akiknek alapvető tényekről fogalmuk sincs egy témában.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz laposonly11 #113 üzenetére

    Érdemes amúgy ezt is megnézni, mielőtt valaki puszta tudatlanságból leírja a 3. kisgyermeket a felnőttek beszélgetésében:

    List of best-selling video games

    Pl. a 7 éves Mario Kart 8-ból (NYOLC!!!) több ment el, a 2 db. Nintendo konzolra (WiiU és Switch), mint 41 év alatt Pac-Man-ből a létező összes platformra.

    Vagy ott van a GTA: San Andreas, amiből kevesebb ment el az összes platformon, mint a TAVALYI Animal Crossingból csak Switchre, ezzel egyébként olyan nevet is röhögve maga mögé utasított, mint a Witcher 3. A Sony exclusive címeiről már nem is beszélve, holott szegény Horizon Zero Dawn még Steam-re is kijött azóta. Ezek a listára se fértek fel, annyira nincsenek kanyarban sem a Nintendo eladásaihoz képest.

    Nem komolyan venni a Nintendo-t akkora fail, mintha nem venné valaki komolyan a Porsche-t, mint sportautó gyártót.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz laposonly11 #115 üzenetére

    Nem lehet nem best sellernek hívni, ha egyszer az. Tény. Hogy ezt elfogadja-e valaki, aki elutasítja élből a Nintendo termékeket, az egyéni probléma.

    A tartalomfogyasztás globális és a játékosok szokásai is egyre inkább azok. Ahogy a japán előveszi a handheldet a metrón, úgy a brit is előveszi, meg a pesti is. Nem a műfajokat hasonlítottam össze, hanem az eladási adatokat, már pedig a cégeknek a profit számít nyilván.

    A Witcher sikerének egyik kulcsa, hogy az összes említésre méltó platformon megjelent. Ehhez képest egy Animal Crossing kvázi szoftvertúsz, Switch exclusive és mégis elképesztő számokat produkált. Viszont nem kifejezetten családi játék, hanem a világon nagyon népszerű, farm és életmenedzselős, évtizedek óta tartó őrületet lovagolja meg.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz Shin Chen #117 üzenetére

    Nekem erről olyan 1-2 éves infóm van, hogy az elmúlt 5 évben drámaian visszaesett a kalóz játékok letöltésének száma. Ez érthető is. A Nintendo játékok kivételével, az összes többi disztribútor folyamatosan árat csökkent és akciózik. Amikor pár €-t AAA játékokat lehet venni, ott jó nagy kretén az, aki crackkel szarakodik, néha olyan játékokkal, melyek a patch hiánya miatt bugosak, vagy game breaking bug van bennük. Magyarul a warez nem éri meg annak, akinek legalább egy picike igénye is van arra, hogy éppen mit művel.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz laposonly11 #118 üzenetére

    "A Witcher sikerének egyik kulcsa" - írtam.

    Kérlek, értelmezzük együtt, hogy ez mit jelent. Ez azt jelenti, hogy nem az EGYETLEN kulcs volt a sikerhez, hanem az EGYIK. Egy szóval sem állítottam, hogy a Witcher sikerének okai között a mély tartalom nincs ott. Ott van. Nagyon is.

    Az, hogy a Donkey Kong nem tartalmas, azt mereven elutasítom. Az utóbbi évek egyik legjobb platform élményét éltem át a Tropical Freeze-ben legutóbb, de annyira, hogy nem hittem el, hogy ez rom hardver 60 frémmel azt a gyönyörű grafikát elém pakolja. És amikor cirka 25 óra alatt végigjátszottam, akkor szembesültem vele, hogy a térképen még vagy 15 pálya nincs feloldva! Ehhez további 10 óra kellett, hogy aztán szembesüljek vele, hogy van egy totálisan elrejtett újabb, teljes szint benne, amihez már olyan kihívásokat kellett volna leküzdeni, melyeket az idegrendszerem kímélése érdekében inkább mellőztem. De az, hogy nincs benne tartalom, az egész egyszerűen nem igaz!

    A Mario Odyssey-ben meg félelmetes mennyiségű tartalom van. Lepereg a credits 40 óra alatt, majd rájössz, hogy láttad a játék 70%-át. És ezek platformerek! Nem pedig RPG-k, melyek esetében maga a műfaj, gyak. garancia a mély tartalomra. (Kivételek persze vannak.)

    Félelmetes, hogy mennyire nem értik ezt néhányan! Összetákolt??????? Hogymi????

    Ezek a játékok úgy ki vannak polírozva, hogy Day1 gyakorlatilag totálisan hibamentesek és mindig annyira képesek megújulni, hogy az ember már egyszerűen nem érti, hogy mit lehet még kihozni a témából és ezek nem, hogy egy klónt tákolnak össze, hanem odatolják a vevők elé, az addigi gyak. legjobb játékukat! Egészen elképesztő lélek, szeretet, minőség van ezekben a játékokban! Ezekhez évek alatt max 1-2 patch érkezik nagy ritkán (inkább csak 1), mert annyira törekednek arra, hogy minőséget tegyenek le az asztalra!

    Az összehasonlításba meg kár volt belekötnöd, mert a linkelt listából indultunk ki, mely a legtöbbet eladott játékokat tartalmazza! Hadd hasonlítsuk már össze a DARABSZÁMOT!

    A Switch egyrészt azért sikeres, mert handheld és desktop konzol egyszerre. És egyikben sem tökéletes, de nincs jobb, a Vita hozzá képest embertelen nagy bukás volt. Másrészt azért sikeres, mert ezek megcsinálják valaminak a sokadik részét és olyan mocsok jó lesz, hogy egyszerűen nem hiszed el! Kívülállóként, ha valaki azt olvassa, hogy a Zelda BotW 10/10, csak röhög. Megnézi a képeket, videókat, még mindig röhög. Aztán egyszer talán lesz alkalma végigtolni és megérti. A Nintendo játékokban a CORE GAMEPLAY és a FUN FACTOR van mindennek alárendelve és igazuk van! A számok őket igazolják, akkor is, ha nem tetszik.

    Az indie piac mindenhol tarol. A Core i9-es gépeken éppen úgy, mint Switch-en. A Nintendo sem hülye, hogy kitiltaná ezek javát a piacukról.

    A Wii tökéletesen megmutatta egyébként, hogy mennyire halna meg egy Nintendo konzol 3rd party címek nélkül: semennyire. A Wii-t a Nintendo excluk a Holdig lőtték, cirka 100 millió konzolt adtak el belőle, mindenféle indie képzelgés nélkül...

    Az van, mint eddig bármikor: Aki játszik ezekkel a játékokkal IS, az képben van és érti miről szólnak a Nintendo excluk, mennyire magas szintet képviselnek élmény és szórakoztatás terén. Aki meg nem ismeri ezeket, nem játszik velük, az meg nem érti és bírálja. Nem lenne jobb úgy bírálni valamit, hogy alaposan ismered is?

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz laposonly11 #122 üzenetére

    Figyi... a Mariot rohadtul nem csak a 6 éves tolják, mert mocsokjó. 41 éves vagyok, a Mario kiqrt jó. Ezt a japánozást is elengedheted nyugodtan, globálisan tarol egy Mario játék, nem csak japánban.

    "Mi ebből a tanulság? Tudja a fene!"

    Már írtam... az a tanulság, hogy a Witcher hűtőgépre is kint van lassan. Mocsok sok platformon van jelen és mellé egy remek játék. És még így sem tudott lenyomni egy tavalyi Animal Crossingot, ami pl. nekem se a zsánerem, pedig én sok platformon vagyok jelen és sok stílussal tolom, de millióknak igen.

    "mint ahogy most sem tudsz olyan mennyiségben eladni egy 2D indie játékot PC-re, Ps-re, Xboxra, akármilyen ötletes is, "

    Akkor ideje lenne megnézned a Limbo és az Inside értékesítései adatait ezekre a platformokra. A minőség mindenhol tarol.

    "mer' valamivel játszani kell,"

    Több, mint 1 éve tolom Switch játékokkal, eddig olyan 10 cím pergett le, mind Nintendo exclu. Rólam sokan tudják, hogy egy finnyás, válogatós, kritikus rohadék vagyok, aki darabokra tépi azt amit rossz. Na most ebből a 10 címből egyetlen egyre adtam volna 7.5/10-et... jellemzően 9/10-es átlaggal játszottam és hidd el baromira bele akartam kötni, mert a Switch hardvere számomra is sértés. És ez nem vitás, a hardvere egy rakás szar. Az tényleg tákolmány. De a játékaik? Rohadtul nem!!!

    És még vagy 15 cím hátravan, ami csak ezen a platformon elérhető, és le szeretném tolni. Az, hogy valamivel játszani kell, ergo nem igaz. Mire csak a JAVÁT végigtolod Switchen, az simán 1.5-2 év gametime, ha mellette van életed is.

    Minecraft: Ja, volt neki free verziója is, de nekem az összes Minecraftos ismerősöm előbb-utóbb meg kellett, hogy vegye a teljest, mert hát izé... az volt a teljes és folyamatosan jött hozzá a content.

    A grafika fontos, de nem a legfontosabb. Carmack szerint, még a sztori sem fontos és gyakran igaza is van. Az viszont biztos, hogy a gameplay áll mindenek felett és ha az rendben van, akkor lehet frémeket baxni, már elnézést a kifejezését...

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz persil #127 üzenetére

    Hátha újra leírva átmegy:

    ""A Witcher sikerének egyik kulcsa" - írtam.
    Kérlek, értelmezzük együtt, hogy ez mit jelent. Ez azt jelenti, hogy nem az EGYETLEN kulcs volt a sikerhez, hanem az EGYIK. Egy szóval sem állítottam, hogy a Witcher sikerének okai között a mély tartalom nincs ott. Ott van. Nagyon is."

    "Attol nem lesz jobb jatek, hogy sokat eladtak belole."

    Attól nem, ellenben elég jó indikátora annak, hogy valami mennyire jó játék vagy sem. Az Animal Crossing meg kiváló játék, még akkor is, ha nem a zsánerem(ed).

    "meg angolul kell tudni, hogy ertsd a kuldetest"

    Tényleg érdemes lenne azokat a dolgokat kipróbálnod, melyekről írni próbálsz. Pl. kezdve azzal, hogy a Witcher mindegyik része magyar felirattal is rendelkezik, 0 angol tudás kell hozzá.

    "meg agy kell, hogy felfogd a build-eket/szinergiakat"

    Ez a másik amiért a Witcher sikeres lett: Könnyű megérteni benne a harcrendszert és a karakter fejlesztés is egyszerű.

    "az mindig retegjatek lesz"

    Ismét egy újabb kulcs a sikerességhez. Pont, hogy nem rétegjáték. Remekül egyensúlyoz ugyanis az akció és az RPG műfaj között. Nem véletlenül lett akció-RPG, így szélesebb közönség felé tudta elmesélni a saját történetét. Meg is lett az eredmény, fent van a listán.

    "Egy szines abugra nyilvan sokkal tobb embernek tetszik, plane 50x olcsobban. Teljesen evidens."

    A Witcher valóban lassan 50x olcsóbb, mint az árukat remekül tartó Nintendo játékok. Ez tényleg teljesen evidens nekünk többieknek...

    "Adjak gephez, adjak mekis menuhoz, 1 dollar akcioban, humbe bundle-ben stb"

    Igen, a Witcher 1-2 része itt tart jó ideje. Nem egyszer adták már ingyen is. Az alig pár dolláros árakról már nem is beszélve. De a 3. rész is nagyon gyakran nézett már 10$ alá.

    "nagyjabol pont annyi platformra van witcher 3, mint a jatekok 90%-a. Ez az erv szimplan ertelmezhetetlen"

    Azt teljesen értem, hogy ezt sem érted. Továbbra is: Az értékesített darabszámok kerültek összehasonlításra. X millió krumpli vs. Y millió körte. A krumpliból mégis több fogyott jóval rövidebb idő alatt exclusive címként, mint a körtéből, ami lassan 6 éves játék és minden említésre méltó platformon értékesítik.

    Carmack mondandójának a lényege: Core. Gameplay. Mindenek. Felett. Igaza van.

    De tényleg engedjük el a játékokkal kapcsolatos egymással megejtett eszmecserét, mert úgy érzem, mintha a gyerekemmel beszélgetnék a kémiai kötésekről.

    [ Szerkesztve ]

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz laposonly11 #124 üzenetére

    Itt a lényeg: Írhatnak hozzá 100+ pályát rosszul és kiválóan. És ezek kiválóan teszik.

    Nem tudom értelmezni, a "warezolom emura a Nintendo játékokat" érveket(?).

    A New Super Mario Bros U Deluxe is kiváló platformer lett, dacára annak, hogy egy újabb Mario játék, a klasszikus sablonra építve. Pont ez a lényeg: Vannak rettenetesen jól működő, bevált receptek. Ezt újra és újra eladni átskinezve előbb-utóbb bukás lenne. Helyette az van, hogy az alapok maradnak, de kismillió dolgot hozzátesznek és alapvetően az összes Mario játékban ugrálsz és csillagokat gyűjtesz, de az a nem mindegy, hogy azt, hogy teszed.

    Ezzel az erővel bármely játék folytatása, vagy sokadik része szól ám ugyan erről, mert hát szegény Lara is évtizedek óta csak ugrál, kapaszkodik, meg lő, csak nem mindegy, hogy hol, hogyan és milyen környezetben.

    A Mario Kart sem a zsánerem, de nagyon is elismerem. Részről részre szebb, jobb, több, élvezetesebb és hatalmas nagy parti/multijáték, vagy éppen családi játék. Ennek csak ennyi a titka, semmi több és ahogy évtizedek óta, úgy most is működik.

    Az indie tarol. Egyrészt az árakkal, másrészt éppen a core gameplay-jel. Kis befektetéssel, de egy remek ötlettel képesek független stúdiók meglepően nagy eladásokat hozni. Nyilván itt nem a GTA V szintű számokra kell gondolni, hanem az indie kategóriára.

    Végig bicikliztem a gyerekkorom, de egészen biztos, hogy a Tour De France jelenlegi helyzetéről nem elég bő a tudásom... versenyzőként azt gondolom, hogy több lenne.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

Új hozzászólás Aktív témák