Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz Pötyi #46 üzenetére

    A fejléc alján az utolsó link az Apróhirdetések, ami "HardverApro.hu" névvel jelenik meg.
    De amúgy jogos, és a többi nekem sem világos.

  • Khelben

    nagyúr

    válasz Pötyi #46 üzenetére

    NBD: next business day. Olyan garancia, amikor hiba esetén legkésőbb másnap kimegy hozzád a szerviz és helyben megjavítja a gépet.

  • Yany

    addikt

    válasz Pötyi #46 üzenetére

    Elnézést, jogos. Asszem túl sok időt töltök itt. :B

    HA: Hardverapró
    NBD: Next Business Day, ami egy eszméletlen jó garancia-modell: bajod van a géppel és legkésőbb másnap (pontosabban köv. munkanapon) jönnek batyuval és a helyszínen javítják. Ha nem lehet, akkor cserekészüléket biztosítanak a szervizelés idejére, vagy ha szervizben sem lehet, visszakapod a pénzt/becserélheted egy új termékre. A legjobb dolog volt nem sokkal ezelőttig, ha használt gépet akartál venni, mert ez biztosított téged afelől, hogy ha bármi gond lenne, egy valid (tehát érvényes) NBD garanciával rendelkező gépet fájdalommentesen garanciáztathatsz.
    Ámde, az utóbbi időben minden kisebb és nagyobb bolt ezzel az egyébként csúcsszuper garival hirdeti a Dell Latikat, amikhez valóban jár is, de csak az eladás országában, vagy akkor, ha "honosítod" a garanciát, amihez kell az eredeti eladó/számla igazolásképpen. Csak ez általában nincs. Hiába hirdetik így. És ekkor jön a sok félreduma, meg dadogás a telefonba, miután leesik a "kedves" eladóknak, hogy nem lúzerpisti hívta fel őket vásárlási szándékkal, hanem egy picit tájékozottabb ember. Na, ez a kamu NDB.

    Őszintén szólva már nem is követem, hogy mi ezzel a szitu, lehet, hogy azóta kifehéredett a piac és sok nepper lekopott, de nehezen hiszek ebben.

    Ja és a lényeg: NEMZETKÖZI NBD nincs. Ha ilyet olvasol egy hirdetésben: hátraarc! Mert ott a kamu dumás csávók kínálják a cuccot. Nagy forgalmú boltokról is beszélek. Az egyetlen, sok Dell-et megforgatott eladó, akit eddig 100% korrektnek ismertem meg, az Somasz.

    Amúgy meg egy rendes magyar NBD garis latira bármikor lecsapnék, ha kellene, de kiábrándultságomban egy ZenBook-ot vettem nemrég páromnak (ld. aláírás) és egyáltalán nem bántam meg azt sem. Majd köv. kanyarban megint megpróbálom és ha megint mindenki kamuzik, akkor megint új gépnél fogok kikötni.

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák