Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sys25

    aktív tag

    Az én kis álomvilágomban egy cigisdobozméretű androidalapú vagy windowsos wifis-bluetoothos multimédiaboxban tudnám elképzelni a K1-et,ahol aztán nem számít a fogyasztás.128gb háttértár,4K videólejátszás,HD game, xbox/ps kontroller támogatás stb.Amolyan "HTPC". :D

    Amúgy egyre jobban nem értem hogy minek kellenek ezek a brutál soc-ok,főleg telóba/táblába
    Egy bizonyos pontig megértettem,az android miatt,de mostmár eljutottunk odáig hogy egy kis optimalizáció és egy Snapi 600 szintű soc szinte mindenre elég,a snapi 800/801 párosról már ne is beszéljünk.
    Pc-nél megértem hogy bizonyos esetekben kell az izom vas a munka vagy játék miatt,de egy telón ez a hardver fejlesztés az esetek többségében csak a gyártók egymással való versengésére és a vásárlók e-pénisz növelésére jó,valós haszna nincs.
    Ha ez a Soc esetleg valami win-es táblában jelenne meg egyszer,akkor arra még azt mondom hogy ok,win alá azért nem árt az erő ha az ember a netezésen és filmezésen túl valami komolyabbra is használná.

  • sys25

    aktív tag

    válasz Crytek #14 üzenetére

    Hát jah!
    Bár ezektől az kijelzőn irányított játékoktól(FPS,autó versenyzős) agyhugykövet kapok,szóval hiába lenne valami komoly game telóra,én akkor se játszanék vele.Az üveg tapicskolás/telefon döntögetés köszönő viszonyban sincs egy xbox vagy ps kontrollerrel.
    Arról nem is beszélve hogy izom SoC+hardcore game+ótvar akku technológia=elég sovány üzemidő ha az ember útközben játszik,otthon meg inkább konzol vagy pc a játék platform.
    Az akkuk apjáraton se nagyon bírják a komolyabb terhelést,ha majd jönnek a snapi 805/tegra K1 grafikus chipjét kihasználó játékok meg az 5-6" fhd/qhd kijelzők,akkor meg aztán tényleg lesz vagy 1,5-2 órányi "játékélmény"...

    [ Szerkesztve ]

  • sys25

    aktív tag

    válasz Crytek #16 üzenetére

    én például el tudnék képzelni valami hasonló technológiát a telóba mint ami a kinetikus karórákban van.
    Séta közben mozog annyit a telefon a zsebben/táskában,hogy forogna benne a kinetikus rész.Szerintem meg tudnák oldani a mérnökök hogy erősebb töltést biztosítson a karórákban lévőknél,akár 2db ilyen kütyü is elférne az 5-6"-es tepsikben.Ha csak 10-15%-ot töltene 1 óra alatt az egy nem hardcore user telefonjának az üzemidejét ki tudná tolni sok-sok órával.Én a munkahelyemen egész nap talpalok,max 20-30 percet telefonálok,1-2órát netezek és utazás közben össz 2 órát zenélek wifi vagy 3g folyamatos akárcsak a szinkronizálás,emellett a használat mellett simán fullon lenne az akku 8-10óra után is mindenféle energiatakarékossági beállítás nélkül is.
    Persze ez egy HC usernek nem sokat segítene,de az átlag felhasználónak tudna.

    [ Szerkesztve ]

  • sys25

    aktív tag

    válasz velizare #19 üzenetére

    Nem vagyok mérnök,ennek a kifejlesztését rábíznám az ehhez értőkre. :D
    Ha a procikat 10-15 év alatt mind méretben mind fogyasztásban sikerült lecsökkenteni a régiek törtrészére miközben a teljesítmény meg a több százszorosára nőtt,akkor szvsz valószínűleg ezt is meg tudnák oldani. :)

  • sys25

    aktív tag

    válasz Abu85 #26 üzenetére

    Ahhoz hogy valaki 40-50 dollárt fizessen egy játékért amit 5-6 hüvelyken élvez,elég fanatikusnak kell lenni. :)
    Én személy szerint soha nem adnék ennyit egy telós játékért se,annyit nem ér az a napi 1órányi buszon bohóckodás.Ennyiből már komoly xbox/ps játékokat lehet venni,amiket a kanapén/fotelban kényelmesen elnyúlva kontrollerrel lehet zúzni egy böszme nagy tv-n.
    Ez az én véleményem,de biztos vagyok benne hogy sokan vennék ezeket gameket. :)

Új hozzászólás Aktív témák