Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    Én is azokkal értek egyet, akik szerint bukta ez a történet, pedig linuxon élek, dolgozok már legalább vagy 2 éve, szeretném ha ez nem így lenne. Játékfejlesztői oldalról sikerült megindítani a lavinát, ezért elismerésem a Valvénak. Ez bizony Gabe-éken kívül másnak nem sikerült volna.

    A valódi "forradalom" viszont mind játékosi mind driver fronton csúnyán elmaradt. Gyakorlatilag nem változott SEMMI a felhasználói számok meg a driverek minősége szempontjából. A desktop linux - hacsak nem válogatja meg az ember, milyen vasat vesz alá - kb. pont olyan alkalmatlan játékra, mint volt anno 3-4 éve. És ez nem látom, hogy belátható időn belül (újabb ~3-4 év) bármit is változna. A következő lehetőség majd az OGL Next kapcsán lehet, de az is évek kérdése, mire kiforrhatja magát.

    A jelenlegi formájában a SteamOS egy nagy bukás, amit a Valve is tud pontosan, nem hiába csücsül bétában az indulás óta, kvázi vapourware jelleggel.

  • julius666

    addikt

    válasz Abu85 #56 üzenetére

    Amíg a közösség nem látja be, hogy a Linux egyes, játékfejlesztésre alkalmatlan részeivel van a baj, addig nem lesz áttörés.

    Az OGL nem a linux része. Igazából köze nincs hozzá, több gép is van a kezem ügyében, ami linux alapú OS-t futtat, mégsem látott még OGL drivert és várhatóan nem is fog.
    Az OGL csupán egy elterjedten használt szabvány az opensource grafika világában. Simán lehet használni mást is, pl. a legújabb Mesa tud már konkrétan D3D9-et is: [link]
    Persze fejlesztői oldalról D3D-re nem fog alapozni senki, de wine-al ha összelövöd, faszán, közel windowsos ("natív") sebességgel lehet futtatni windowsos játékokat. Például.

    Egyébként tudsz mondani másik "játékfejlesztésre alkalmatlan részt" a linuxból az OGL-en kívül - ami nem a linux része, mint már azt írtam? Tényleg kíváncsi lennék. "Töredezett platformmal", meg hasonlókkal ne gyere, mert az megint nem a linux sara, illetve az a SteamOS esetén nem jelentene problémát.

    Az OGL-lel kapcsolatban egyetértünk, legacy szar szabvány, dugig komoly hibákkal. Csak jó lenne, ha nem terjesztenél FUDot, a GNU/Linux világ maga nem látom, mitől lenne olyan pocsék játék platformnak. Nem hiába épít rá az Android is (ők még az OGL ES-sel is sikerre vitték).

  • julius666

    addikt

    válasz Abu85 #82 üzenetére

    Közben olvastam a daa-raa által linkelt cikket, az nekem kimaradt (mostanság már viszonylag keveset járok ide).
    Az X11 is egy kalap fos valóban, de az sem a linux része. Az általad is említett wayland viszonylag jól áll, ha a Valve komolyan gondolja a dolgot, beleinvesztál a fejlesztésébe és lecseréli az X11-et rá a saját disztrójában.
    A DRM az viszont már tényleg linuxos, ahhoz nem igazán értek, az lehet gáz, passz.

    Az Androidnál baromira nem a linux a probléma, hanem inkább a JVM meg a töredezett platform. Az appok, a UI az lehet messze nem tökéletes, de a játékok tapasztalataim szerint meglepően jól mennek. Nyilván te sem a játékok miatt váltottál, de ez már off és inkább személyes preferencia kérdése.

Új hozzászólás Aktív témák