Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Raymond #43 üzenetére

    Az SSD és a memória árát azért tolják extrémbe, mert azzal választják le az üzleti felhasználókat a home userekről.
    Ez kb. olyan, mint a repjegyek árazása: ha két nappal az indulás előtt veszed meg, akkor tízszer annyiba kerül ugyanaz a hely, miközben az utas szállításának költsége nyilván nem függ attól, hogy mikor vette meg a jegyét. Csak míg a turista meg tud két hónappal előre tervezni, addig az üzleti utas nem, így a jegyvásárlás időpontjával szűrnek.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Raymond #57 üzenetére

    Pontosan. Eleve szerintem azért forrasztják az alaplapra (vékonyítást leszámítva), hogy a cégek ne tudjanak consumer áron vásárolni, majd olcsón bővíteni, mint a korábbi macbook pro-k esetén.
    Abból indulnak ki, hogy ha a home user iMove-ban vagdossa az iPhone-al felvett videóit, akkor bőven elég a 8GB RAM (és arra tényleg elég is).
    Ha meg ennél több kell, akkor a géppel dolgozni is akar, így jöhet a felár.

    A céges brand PC-ket meg eleve céges szintre árazzák, így ott nincs értelme túlárazni az összetevőket, bár törekednek rá, hogy csak a saját cuccaikat használd, pl. nem szabványos alaplap forma, egyedi hűtő felfogatás, saját bios, stb., de legalább a ramokkal és az ssd-kel nem szopatnak.
    Egyébként még nagygépes rendszereknél is van szándékos túlárazás, pl. egyedi IBM szerverbe való hdd keret, ami egy darab hajlított fémlap, 500USD meg ilyenek.
    Ilyenkor persze nem a consumer piacot akarják leválasztani, hanem a komplett rendszerek felé akarják terelni a cégeket ahelyett, hogy egyedileg legóznák össze a hardvert.
    Azaz ha egy gyártótól veszed a szervereket, sdd raidet, fiber switch-eket, mindent +5 év maintenance csomagban, akkor mindent összeadva a hardver összetevők ára teljesen versenyképes, de amint lejár a maintenance és egy-egy alkatrészt önállóan akarsz pótolni, akkor keményen szivatnak a listaárakkal.

Új hozzászólás Aktív témák