Hirdetés

2017. szeptember 22., péntek

(#1) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Én azt hittem, hogy a nagy szerverfarmokon használt rackes szerverek költséghatékonyabban üzelmetethetőek és az ár/teljesítmény arányuk is jobb. Persze nem ismerem mélyebben a témát, csak valahogy ez látszik logikusnak.

Szerintem a cloud témában nem a hardver a döntő, mert minden megoldásnál van lehetőség bármilyen hardverkiépítést használni.

A cloud inkább szoftveres és üzemeltetési kérdés, mint hardveres.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) wiggen123 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére

wiggen123
(senior tag)

A microserver miért ne lehetne rack-ben? :) Ha rákattintottál volna a Docler hírdetésére, láttad volna, hogy Supermicro SYS-5037MC rackbe szerelhető egységekről van szó.
Remélem nem arra gondolnak egyesek, hogy a manapság trendi HP microserverekből építenek egy nagy kockát :)

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#3) Tigerclaw válasza wiggen123 (#2) üzenetére

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Akkor nem értem az írás lényegét, legalábbis azt ami azt fejtegeti, hogy az én hardverem jobb mint a szomszéd hardvere. Ha jól tudom a felhő azt jelenti, hogy saját szerverpark és személyzet helyett bérelek tárterületet, kapcsolatot és számítási teljesítményt egy szolgáltatótól aki erre van berendezkedve. Ha ez így van akkor nincs értelme filozofálni azon, hogy hardver döntő szempont.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) maross

maross
(PH! kedvence)

"javítása több napok is igénybe vehet."

senki se mondta, hogy könnyű lesz!

(#5) anulu

anulu
(PH! félisten)

"A legtöbben hisznek a felhőkben, ami nem véletlen."

kivételesen nagyon örülök, hogy a kisebbséghez tartozom.

''Ha egyszer meghalok, ne kérdezd meg, miért büdös a lábam!'' | Feel the power! Intel Core i7 | MCITP-SA/VA/EMA2010 | iPhone6 16GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE

(#6) Runo válasza anulu (#5) üzenetére

Runo
(PH! addikt)

Különösebben nem örülök, de annyi fontos adatot még nem sikerült összeszednem, hogy egy pendrive tele legyen vele és ne tudjam magamnál tárolni felhőben :DDD

(#7) Béééla válasza Runo (#6) üzenetére

Béééla
(őstag)

Nem az adat mennyisége, hanem minősége számít, hogy kell-e felhő.

Amúgy meglepően jó áron van.

De ennek ellenére a felhőben ha nem kell teljesítmény, lentebb veszed, ha kell, alátolsz teljesítményt.

Bélabá - https://www.youtube.com/mod4 - Egy kis infó, egy kis programozás, egy kis Arduino

(#8) cucka válasza Tigerclaw (#3) üzenetére

cucka
(PH! addikt)

Az írás lényegét nem kell érteni, ez egy reklámcikk.
A Cloud meg a cikkben említett mikroszerver cuccok között pedig alapvetően az architektúrában van a különbség. Röviden: mikroszervernél x darab szervert bérleti díját fizeted, cloud-nál pedig az alkalmazásod által felhasznált tárterület és processzoridő után számláznak.

(Ja, és reklámcikk ide meg oda, de azért a Docleréknél nem hülyék ülnek, lehet tőlük tanulni okos dolgokat)

[ Szerkesztve ]

(#9) Runo válasza Béééla (#7) üzenetére

Runo
(PH! addikt)

Minőségben is jobb a Pen :DDD

(#10) aronocs

aronocs
(fanatikus tag)

Nofene, ott dolgozok, de nem tudtam, hogy már ilyen formában is "hirdetünk" :)

Aut inveniam viam aut faciam.

(#11) Béééla válasza aronocs (#10) üzenetére

Béééla
(őstag)

Prohardveres ismerősöknek mennyi kedvezmény jár? :DD

Bélabá - https://www.youtube.com/mod4 - Egy kis infó, egy kis programozás, egy kis Arduino

(#12) wolfnet

wolfnet
(tag)

nemtom! maradok annál hogy az egyetlen biztos megoldás ha magad csinálod.
1, megtanulod
2, kitapasztalod
3, tudod mi fut a teremben
----

Privátban érdeklődj! :)

(#13) bambano

bambano
(Jómunkásember)

jó cikk, de ezt egy éves kutatás nélkül megmondtam volna nekik 5 perc alatt:) szorozni kell tudni hozzá, meg néha olvasni.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#14) MacCaine

MacCaine
(őstag)

Barátságos árak. :K

Az előadásra is elmennék, ha nem hétköznap lenne...

[ Szerkesztve ]

Pee for Houston, pee for Austin, pee for the state my heart got lost in... And shake twice for Texas. :-DDD

(#15) Johnny001

Johnny001
(senior tag)

Hi!

Én valahogy akkor megint a kisebbséghez tartozom, mármint a véleményemmel. Az a biztos, ami otthon van! Bármikor hozzáférhetek saját cuccaimhoz, nem függök senkitől, ingyé van.
Amit ki akarok számoltatni, számolja ki az otthoni gép.

A pénzzel is majdnem ez a helyzet kártyán tartott 100K egy év után 90K :K

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893 Hőfényképezés, épületdiagnosztika www.dolen.hu TermészetBÚVÁR www.tbuvar.hu, Johnny001 dolen.atw.hu

(#16) cucka válasza Johnny001 (#15) üzenetére

cucka
(PH! addikt)

Nem, te a véleményeddel azok közé tartozol, akik nem igazán értették meg azt, amiről ez a cikk szólt :) .

Nem az a kérdés, hogy te a filejaidat hol tárolod, hanem hogy ha szeretnél létrehozni egy szolgáltatást, akkor ahhoz milyen infrastruktúrát válassz. Például az, hogy a prohardver fórumon elkövetett hozzászólásaid a Prohardver kft. tulajdonában lévő szerveren vannak, bérelt mikroszerverekből álló clusteren vannak vagy esetleg fellőtték őket valamilyen cloud-ba, az nem a te személyes döntésed, sőt, téged végfelhasználóként ez nem is kéne érdekeljen.
Senki sem azért bérel a cloud-ban számítási kapacitást vagy tárhelyet, mert nincs asztali gépe, amin tárolhat fileokat meg végezhet számításokat a processzorral.

[ Szerkesztve ]

(#17) MacCaine válasza Johnny001 (#15) üzenetére

MacCaine
(őstag)

Kösd le, és 105-6k lesz.

Pee for Houston, pee for Austin, pee for the state my heart got lost in... And shake twice for Texas. :-DDD

(#18) Johnny001 válasza cucka (#16) üzenetére

Johnny001
(senior tag)

Hi!

A lényeget azért értem, de még egyszer végigolvasom a cikket :K
Mondjuk nekem nem is kell webes kiszolgálás, abban tényleg igazad van. Én kizárólag az adatok tárolására gondoltam.

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893 Hőfényképezés, épületdiagnosztika www.dolen.hu TermészetBÚVÁR www.tbuvar.hu, Johnny001 dolen.atw.hu

(#19) Pug válasza Johnny001 (#18) üzenetére

Pug
(PH! kedvence)

A legtöbben hisznek a felhőkben, ami nem véletlen.

Ezzel kapcsolatban kissé szkeptikus vagyok. Ez az enyhén általánosító kijelentés milyen felmérések, statisztikák alapján pattant ki a szerző "tollából"? :U

Szerk:

Elnézést, nem válasznak szántam.

[ Szerkesztve ]

(#20) cucka válasza Johnny001 (#18) üzenetére

cucka
(PH! addikt)

Mondjuk nekem nem is kell webes kiszolgálás, abban tényleg igazad van. Én kizárólag az adatok tárolására gondoltam.
Adattárolásnál ugyanez a helyzet. Az adattárolást végfelhasználóként valamilyen frontend-en éred el, az, hogy azt az adatot a szolgáltató hogyan teszi elérhetővé számodra, az kizárólag az ő dolga. Cloud-szerű adattárolást pedig már régóta használnak, csak azt CDN-nek hívják és valószínűleg te is számtalanszor találkoztál már ilyen CDN-től érkező adattal anélkül, hogy észrevetted volna. (És ez így van jól, az lett volna a nagyobb baj, ha észreveszed :) )

(#21) beteg válasza cucka (#8) üzenetére

beteg
(őstag)

Valszeg nem hülyék, de attól még nem biztos, hogy igazuk van.

Csak futni kell!

(#22) bambano válasza beteg (#21) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

látatlanban én sem mondanám, hogy igazuk van, de alaposabb végiggondolás után kiderül, hogy igen.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#23) joysefke

joysefke
(PH! addikt)

Nagy sommás állítások vannak ebben a reklámban :)

(#24) schawo

schawo
(Jómunkásember)

Ó, ha tudnátok, hogy hosszú évek óta min edződött ez a szerverterem :)) :DD

[ Szerkesztve ]

Win7 Pro (5,5k) Win10 Pro (15k) Office 2013 Business (20k) Office 2016 Business (25,5k) Server2012R2 Std Datacenter SBS2011 SBS2008 Project2010 Bitcoin elfogadás http://goo.gl/LRwqgW

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.