Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Busterftw

    veterán

    válasz Pingüino #22 üzenetére

    Ohh pontosan tudjuk mit mondtal, en mashogy emlekszem:
    "Na, ez az, amiben hatalmasat tévedsz. Nem hívhatják a node-jukat akárminek, hasra ütve. Szigorú szabályoknak kell hozzá megfelelni."

    "...de attól még a kategóriájukon belül vannak, és nem lehet rájuk mást írni. Most fejből meg nem mondom a nevüket, de ezt valaki szabályozza."

    "Azért fogalmztam ilyen homályosan, mert nem tudom most fejből melyik az a szervezet, amelyik ezzel foglalkozik, és nem nagyon akartam csak azért időt szánni a keresésre, hogy neked leírjam. Ha sokáig kérdezed még, majd megkeresem.
    Azért lenne baromság, ha ezt nem ellenőrizné senki, mert akkor tényleg totál hasra ütve írhatnának rá bármit. Ha pedig ráírhatnák, akkor rá is írnák. Szerinted az Intelnek annyira jó, hogy mindenki azzal szivatja őket, hogy még mindig nem jutottak túl a 14 nm-en? Biztos, hogy van erre valami metódus, hogy melyik node milyen néven futhat, és valamikor olvastam is erről, csak nem tegnap, a memóriám meg nem a régi."

    Sokaig kerdeztem, de nem jott valasz.
    Shimano pedig ugyanazt a "szervezetet" irta ami a cikkben van.
    Azt veseztuk ki, hogy ez a szervezet ad egy roadmapot. Ennyi.
    Nem ellenoriz, nem validal, semmi.

    Na ez alapjan kene menni vissza a topikba es bedobni egy bocs, tevedtemet.

    "Ezért is nem írnak a 14 nanós procijukra 10 meg 7 nanót"
    Hulyeseget nem irnak, viszont a 14++++ irhatnanak 12nm-t, de nem igy kovetik a nevezektant, nincs half node elnevezes. Lasd TSMC 4nm.
    Azt is irtam es linkeltem szamokat, hogy az Intel 10nm a roadmap parameter szamok alapjan hivthatta volna 7 vagy 8nm-nek is, mert parameterkben itt van.

    Errol szol a cikk, hogy most ezen valtoztatnanak es lass csodat, kisebb nodebesolorlasba esnek, mint ahogy a jelenlegi nevezektanjuk nevezi.

    Nagyon is reagaltam, meg Abu is becsatlakozott. Ott is el lett magyarazva, hogy ez a szervezet nem validal, nem ellenoriz, nem kontrolal.
    Tehat amit allitottal, nem igaz, mindenki egyertelmuen lathatja.
    Tevedtel, elofordul.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák