Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz D1Rect #13 üzenetére

    Sakkó mivan ha egyáltalán nem jön frissítés? Van értelme egy régi karin cserélgetni a drivert? Még az újon se sok... Nemtom mit voltak becarva páran... 1-1 játéknál néha van valami pár % különbség, de ha megpöcsölik a gémet az is elolvad rendre... annyira felesleges állandóan frissíteni...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #20 üzenetére

    Nahh, azzal aztán sokat ér egy régi kari tulajdonosa, ha megoldják neki az élsimítást, amikor az első dolga, hogy kikapcsolja, különben szaggat neki a gém :DDD
    Szerintem se kéne már támogatni 4xxx-ig semmit. Minek? Nem lepne meg, ha csak látszattámogatás lenne ez is, bármint ami marad.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #25 üzenetére

    Most mit értékelünk "feláldozható" teljesítménynek? Értesz. Legyünk jóindulatúak és legyen mondjuk 40FPS fölött. Most 4xxx -ig bezárólag értett Ati/AMD karitulajdonosok hány %-a játszik és azoknak is hány%-a van a kártyájával 40FPS fölött ma, hogy bármit is értelme legyen 5%-ért cserébe támogatni rá, nem az MLAA-t, hanem egyszerűen bármit, akármit, ami még nincs. Felejtős. 5xxx-re még szó-szó, ott még oké, de könyörgöm a hetesnél tartunk. Azért időnként tudni kéne abbahagyni. Ez csak ilyen kontraproduktív hitegetés, hogy lám még támogatott a VGA azt sugallva, hogy jó még az azoknak akik egyébként is meggyőzik magukat arról, hogy nekik elég a 28FPS játékra, mert sajnálják a lét új VGA-ra. Termékeny talaj ez. Rögtön kitalálják, hogy akkor még nem kell kicserélni és régi szarok alapján mondanak véleményt a cégről. Azon múlik szerintük, hogy milyen az AMD, hogy a régi szar kártyáján hogy fut a játék. Nevetséges.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #40 üzenetére

    Ha nem az fizetné az árát aki új karit akar venni, akkor egyetértenék. Szerintem a most elérhető uccsó driverrel vígan ellennének a régi sorozat tulajdonosai. Ahol ezek a VGA-k árban vannak, onnan már nem esne szinte semmit a támogatás megszűnése miatt a kártyájuk ára a használtpiacon, szóval nekik anyagi terhet se jelentene. Max egy-két 4870X2 tulajdonos érezné meg, de az se nagyon. Abba kéne fejezni szerintem.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #44 üzenetére

    Olyan ez, mint a nyugdíj. Elméletben kifizették a terméktámogatásukat a 4xxx tulajok. Gyakorlatban meg az van, hogy az egész termékpaletta terméktámogatásának árát építik be az új karik árába. Amikor VGA-t veszel fizeted. Ha többe kerül a cégnek a terméktámogatás arányosan többet fizetsz az új árban arra is, mert csak az a bevétel. A régi kari tulajdonosa már nem fizet.
    Én amellett vagyok hogy haladni kell a korral és minél jobban lenyomni az új hardverek árát ott, ahol csak lehet. Felesleges kiadásnak érzem azt is ha egyetlen ember nekiáll egy régi karin rugózni. Inkább rugózna az is az újon.
    Éppen nemrég fordult elő, hogy az automatikusan előugró értesítésre kattintva frissítettem és kockás lett a kép az új meghajtóval a 6870-en, asszem az első driver lehetett ami a hetes sorozathoz kijött, de nekem is feldobta a CCC hogy frissítsek, gondoltam miért ne, erre tehettem vissza a régi drivert. Na ez sokkal cikibb szerintem az AMD-nek, mint az hogy most van e új driver mittom egy 3870-hez. Inkább csinálja minden humán erőforrás az új meghajtókat. Szerintem. A régi kari tulajdonosai úgyis csak fikázzák a céget. Igazából az egyetlen hátránya az AMD-nek az NV-hez képest mára a gagyi márkaépítés, ami ezektől a bakiktól gagyi.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #46 üzenetére

    Akkor sem fordulhat az elő, hogy kéretlen megjelenik egy üzenet a cégtől akinek a vásárlója vagyok és olyan szoftvert tukmál rám, ami hibásan fut a vonatkozó hardverrel bármilyen értelemben. Ez ciki. Erre oda kéne figyelni. Az is más ha valaki lúzer és rossz drivert tölt le, de egy ilyen automatikus üzenet dolog ciki ha szart tesz fel egy egyébként megfelelően telepített gépre, lehet hogy a hetesre koncentráltak, de most meddig tartana beletenni, hogy ha nem a hetes sorozat van a gépben akkor ugorjon a végére? A hülye júzer úgyse tudja, hogy települt e valami vagy nem, megnézte a folyamatábrát, gyorsan végigment, érezte a törődést ennyi. Hatos sorozatnál meg közben a háttérben semmi sem történt a hetesnél meg frissült aztán kész.
    Backi azt hittem egy pillanatra hogy ramhibás lett a VGA-m, tiszta para volt. Copatnak itt ilyenekkel... azóta rá sem mertem klikkelni amikor frissítés megjelenéséről dobott üzit. Oké hogy nem is kell igazából frissíteni, de banyek... szarnak dobál fel ilyen üziket ha nem figyelnek rá oda... ez bazira nem hiányzik senkinek. Jó, hozzáteszem évekig semmi problémám nem volt AMD karikkal, de ha már nekem is problémám van azé' az má' lehet baj végtére is én a PH-ra írkálok nem a süssünk Marcsival rovatba a nők lapján...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz DRB #48 üzenetére

    Minden sorozat megjelenésével egyre többe kerül a terméktámogatás ha a régieket nem vezetik ki. A bevétel meg csak csökken ahogy zsugorodik a piac. Tessék-lássék valamit azért csak csinálni kell, ha 3 havonta újat kell kiadni most attól függetlenül hogy mit lehet meg mit érdemes, de most minek? Szerintem felesleges is. Egy-egy gémre optimalizálnak max, hogy valamit le lehessen írni mellé. Most mit tudnak csinálni egy 4xxx karival?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #51 üzenetére

    Ez az Internetre kenés elég kényelmes dolog, de a Microsoft is meg tudja oldani, hogy egy service pack-et feltehessen a júzer anélkül, hogy külön letöltésvezérlőt telepítene, meg lehet ezt oldani egyrészt, másrészt letöltés közben sérült állományokkal hogy tud lefutni egy rendesen elkészített telepítő hibaüzenet nélkül az nekem nem világos amúgy. Én most használtam először az auto update-et, a guru3D-ről szoktam szedni amúgy ha szedem, sokszor kihagyok verziókat, eddig nem dobta fel az update magát, valszeg mostanában kapcsolták be default-ba az update szolgáltatást, vagy a gurusok tesznek fel valami moddolt vackot amiben kikapcsolják tök nem érdekel igazából.
    Nyilván minél több támogatott VGA van egy meghajtón belül, annál nehezebb elkerülni egy ilyen apró bakit. Ez is csak egy érv a régiek kivezetése mellé. Igazából szerintem az lenne a legtisztább, ha minden VGA típushoz lenne önálló driver, ami annak sajátja. Ez a kötegelt cucc elég necces, amikor már 40 VGA-hoz jó. Persze kényelmesebb, de az auto update-el pont azokat copatják, akiknek lövésük sincs utána, hogy mitől kockás a kép.
    Nem haltam bele amúgy a telepítésbe. Ettől még nem leszek NV fan és nem sírom tele az összes topic-ot, hogy az AMD szar, nem erről van szó, csak butaságnak tartom, hogy olyan rendszert működtetnek amiben ez előfordulhat. Tökmindegy milyen okból. Az ok engem a vásárlót igazából nem is kéne, hogy érdekeljen.

    Benne van a support az árban, nem állítom, hogy emiatt drágák a VGA-k, de ez is benne van az árban. Attól csak olcsóbb lehet ha csak ötig kell visszamenni, drágább nem.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz totyax #58 üzenetére

    4850, 4870, 4870CFX, 4870X2 mind-mind volt a gépemben. Attól, hogy te most tartasz ott ahol én annó tartottam még ne hidd, hogy újat tudsz mondani arról, hogy mit tud a VGA-d. Nekem is volt olyan, nyugi. Metrózzál vele ha akarsz.
    Nem értem mit kell kardoskodni azért, hogy álljon meg a világ, mert te vettél egy hardvert.
    Ott a tengernyi kiaknázatlan lehetőség az új hardverekben, de a fejlesztők (amikor végre fejlesztenek) meg piacra fejlesztenek ugye, arra az átlaggépre ami a gamereknek van és így részben miattatok marad le ennyire a szoftveres oldala a fejlődésnek és válik feleslegessé az új hardver, mert ti nem akartok váltani évekig, de ugyanakkor meg kritizáljátok a gémeket. Nézd meg mit fejlődött a hardver ebben a pár évben amíg te elvárod, hogy a szoftveres oldalon tegyenek úgy, mintha nem történt volna semmi. Mert ezt várod el. Olyan játékot vársz, amihez elég a 4850-ed. Kapjuk is a sok igénytelen konzolportot aminek te örülsz, de nem értem miért.
    Én senkinek nem fogok a zsebében turkálni mire van pénze és mire nincs, de ott a konzol gyerekek. Minek a PC, ha csak butított grafikával nyomjátok a konzolport játékokat? Csak magatokat szivatjátok vele. Konzolon jobb, max grafikával tolhatnátok a vadiúj játékokat olcsóbban ahelyett, hogy itt kardoskodtok valami régi szar konfigért. Ráadásul feleslegesen, mert gyakorlatilag semmi kárát nem látjátok, ha nem lesz az öreg VGA-hoz új driver.
    "Milyen jó még a 4850." Há' backi marhajó. Tényleg. Álljon is le az AMD meg az NV, mert annál jobb nem is kell a világnak. Há' minek? Nem is értem. Igazad van. Mindenki váltson 4850-re, mert onnan már csak procilimit lehet.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz totyax #68 üzenetére

    Kötekszik a frász. A legnagyobb butaság megvárni, amíg már csak diavetítésre jó a VGA, mert úgy kerül a legtöbbe a csere, tehát te valszeg többet költesz, mint én, de biztos nem kevesebbet mégis újgazdagozol. Gari nélkül, lejárt papírokkal árulsz egy régi, lassú VGA-t elbukva a vételkor kifizetett árat szinte teljesen, mert csak fillérekért viszik el. Én egy VGA cserekor 5k különbözetet fizetek átlagban. Van hogy 10k, de van hogy egy vasamba nem kerül a csere, egy évben cserélek kb. háromszor. Ilyen a használtpiac, lehet venni jó áron és el lehet adni jó áron, ha mindkettő sikerül akkor a különbözet minimális, de mégegyszer mondom van hogy 0Ft, ehhez persze már kell szerencse, de 5-10k különbözettel a hülye is ki tudja cserélni. Garancia meg mindig van rá, ha nem régi hardverekkel operálsz mert mindenki adja vele a 3év garis papírt amiből még hátravan 1-2 év. Én is, más is, így gyakorlatilag kockázatmentes ha van hozzá szemed. Nincs pénzed? Vegyél használt garanciális VGA-t. Ennyi.
    Azt írod, hogy neked tök elég volt a metro2033-hoz a 4850, majd azt hogy akkor veszel újat, ha azt látod, hogy kevés a teljesítmény. Becsapod magad és nem is egyszer. Elköltöd a pénzt te is ugyanúgy, mint én, csak te rossz időben, így folyamatosan kompromisszumokat kötsz és a pénzedért cserébe nem azt a szolgáltatási színvonalat kapod, amit ennyi pénzért kaphatnál. Semmibe nem tart kihúzni a VGA-t az alaplapból, 2perc, de te trónolsz rajta "jó még ez" jeligére azzal áltatva magad, hogy spórolsz. Pedig abban a pillanatban ahogy lejár nálad a garanciapapírja (és nálad lejár) el is buktad azt a pénzt, amit én a cserére rászántam, mert a tiéd gari nélkül majd pont annyival kevesebbet is ér egyből amikor el akarod adni, így amikor eladod és különbözetet fizetsz folyik ki a kezeid között az a pénz, amiről azt hitted, hogy velem ellentétben te megspóroltad. Végül ugyanott vagy anyagilag, csak közben régi VGA-t használtál gari nélkül ami ha elromlik megint fizetsz, mégtöbbet, nekem meg ott a garancia. De biztos engem kell újgazdagozni, mert fizettem 5k-t egy újabb VGA-ért még időben. Gondold már végig! Csak copatod magad, de még azt is várd meg, hogy a win8-ra átálljon az összes gamer és az AMD kitalálja, hogy még driver se lesz a 4xxx-hez win8-ra. Akkor aztán majd pláne a gatyádat kifizeted a cserekor. Hajrá!

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz totyax #71 üzenetére

    Van szemed nem? Megnézed amikor megveszed, hogy le volt e szedve a hűtés. Ha te nem látod a csavarokon, egyebeken akkor a boltos sem látja. Le se szarják normális helyen, szó nélkül intézik a garit. Meg fogják nézni a kis szemükkel és ennyi. Ha valami troll hozna nekem egy VGA-t aki a kisolló végével nyúzza le a csavarfejeket otthon, mert egy fostos 600Ft-os kínai műszerész csavarhúzókészletet se tud megvenni azt én is elhajtanám a csába az üzletemből, mert az olyan még pasztát sem használ, amilyen gyökér, mert az is drága neki és engem ne szivasson azzal hogy kinyírja a saját kártyáját, de ha normálisan néz ki már miért kezdenék huzakodni vele? Nem ő tehet róla, hogy tönkrement.
    Szóval ha a garancia évényes még 1-2 évig és tudod, hogy fél év múlva úgyis eladod érvényes garanciával akkor nemtökmindegy neked meg a vevődnek, hogy mennyire károsodott a hardver az első tulajnál? Mivel konkrét hibajelenség nincs (ha lenne gariztatnád) a károsodás az élettartam csökkenésében merül ki. A GPU nem 20 évig lesz jó, hanem 10 évig elméletben. A gyakorlatban meg sokkal előbb megadja magát a forrasztás, pedig azt nem lehet tuningolni. Dolgozik a hőtágulás és ennyi. Nem szereted. Nem szeretni kell bökdmeg, hanem használni. Inkább, mint valami régi szaron trónolni há' nem? Há' de.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Dilikutya #75 üzenetére

    2004 óta megírtál több mint 12000 hsz-t és nincs időd megnézni az aprót? Nemá srác! Most ez komoly? Amúgy nem vagyok boltos :)

    (#76) totyax

    Mindenki a saját pénzéből vásárol saját döntése alapján. Senki nem költi a más pénzét, csak a sajátját. Ki ne találd már, hogy te annak a pénzét költöd, (amikor veszel egy 4850-et) aki vett egy mx440-et 100Ft-ért a hardveraprón, mert a sor elején valaki egy mx440-et adott el. Milyen marhaság ez? Mit köszönjek neki? Hogy kielégíti a saját szükségletét? Nem nekem veszi, hanem magának. Senki nem tartozik senkinek. Ez üzlet.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák