Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothmaxy182

    őstag

    Nah, helyzetjelentést teszek!
    Tegnap este feltelepítettem szüleim Pentium 4; 1 Gb RAM-os gépére a (dög lassú és szinte használhatatlan) XP helyére a Linux Mint 16 Xfce OP-rendszert. Az optikai és kényelmi funkciók beállítása után (pl kicsit magasabb és áttetsző panel, munkaasztal váltó kikapcsolás, Firefox beállítása) nekiestem a rendszer megismerésének. Tényleg gyors, és egyébként szép is. Egyedül a videókártyának kellett driver-t telepítenem, a többit megoldotta magától. Pedig a hangkártyát és a hálókártyát az XP sem szokta felismerni soha. A nyomtatót nagyon könnyű volt működésre bírni, csak be kellett állítani a Nyomtatók alkalmazásban. A próbanyomtatás ment szépen! A szkenner-t a Simple Scan alkalmazás működteti, szintén minden gond nélkül. A nyomtató és a szkenner beállításától is nagyon féltem, de legnagyobb gondom a Windows alatt "Távoli asztal elérése"-ként ismert dolog Linuxra való átültetése. Erre anyámnak mindenképpen szüksége van a munkájához, és lényegében elsősorban emiatt is hagytam fent az XP-t, hátha nem jön össze Mint-ből a művelet. Szerencsére összejött, mondjuk ezzel volt is egy kis szívás. Nálam a Remmina nevű progi nem akart csatlakozni a távoli géphez, állandóan jelszót kért (pedig nem kell jelszó) és hibát írt ki. Végül az rdesktop nevű program segített, bár elsőre (nekem windowson nevelkedett embernek) nagyon fura volt, hogy csak Terminálon keresztül lehet működésre bírni, és igazából (szerintem) nincs is grafikus felülete. Fórumokat túrva találtam leírást hozzá, hogy milyen parancsokkal működik, és a végére már egész jól belejöttem, be tudtam állítani egy csomó mindent Terminálon keresztül, és még az asztalra is sikerült egy indítóikont kreálni hozzá a Terminálos paranccsal. :)
    Ki is próbálta anyu, tökéletesen működik, és az indítása még egyszerűbb (és milliószor gyorsabb is) mint XP-ről... Pedig itt Linux-ról csatlakozik Windows-ra...
    Holnap délután tartok majd anyuéknak egy kurzust a használatáról, hogy azokat a dolgokat, amik nekik kellenek el tudják intézni. Az XP továbbra is ott marad támaszként, ha valami nagyon nem menne, bármikor visszaléphetnek, de próbálom terelgetni őket az új rendszer megismerésére. Sajnos én kb csak két hetente jövök haza hozzájuk, úgyhogy nem vagyok mindig itt, hogy orvosoljam a gondjaikat...

    Szóval a konklúzió: Szép, jó, gyors. Nekem nagyon tetszik, kicsit hívő is lettem. Jó tudni, hogy a Windows-on túl is van élet... És nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget, és bocs ha néha hülye kérdéseim voltak... :R

    Minden szavam magánvélemény!

Új hozzászólás Aktív témák