Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CyberPunk666

    senior tag

    Nálunk a cégnél tiltva van az usb használat, csak külön engedéllyel működtethető, akinek a munkájához feltétlenül kell.
    A gépek a dokkolóban vannak lelockolva, szóval szétszedni sem lehet, még ha üres az iroda akkor sem.
    A lemezek pedig titkosítva vannak és még az OS betöltése előtt kéri a minimum 15 karakteres kis-nagy-szám szintű jelszót. Sikeres bejelentkezéskor pedig kiírja a rossz próbálkozások számát mind a boot előtti, mind a winbe belépéseknél.
    A gép 3 perc tétlenség után automatikusan és kikapcsolhatatlanul lockolja magát.
    A másik gépével való poénkodások (háttércsere, vagy fizetéscsökkentési igény e-mail meg ilyenek) tilosak.
    A besorolásától függően vannak fájlok, amiket csak bizonyos hálózati meghajtókon lehet tárolni, a saját gépen nem, és jelszóval és a belső titkosító eszközzel kell védeni. Ez még a sima meghajtó titkosításon felül van <az minden egyes adattárolón alapból kötelező>, így még az adminisztrátor sem fér hozzá a tartalmához, csak magához a fájlhoz.

    Belülről persze ettől még lehetne adatokat lopni, a sajátot, amihez emiatt hozzáférsz, na de külsős, vagy más adatait? Nem nagyon. Max az IT osztályon, de egy bizonyos szinttől felfele már ők sem.

    Gondolom ez minden komolyabb cégnél hasonlóan működik.

    [ Szerkesztve ]

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz MongolZ #66 üzenetére

    A tilos alatt azt értem, hogy tényleg szankcionálják. A munkáját meg nem kockáztatja senki.
    A politikai korrupciós hülyeségeket meg ne keverjük ide.

    Nem bennünk nem bíznak, hanem volt már több olyan lopás is a kivitt laptopokkal, ahol direkt az adott emberre mentek rá és annak a laptopja volt a lopás célpontja.

    Amúgy a cég nagyon jófej és dolgozóbarát. egyáltalán nem nevetséges. Sokan szeretnének csak fele ennyire jó környezetben dolgozni. Tulajdonképpen azért nem léptem le magyarországról külföldre, mert náluk megkapom azt a bánásmódot, ami miatt eszem ágában sincs már elmenni.

    De az IT biztonságot viszont nagyon komolyan veszik.
    Itt a cégnek euró milliárdos szellemi termékei, a partnerek milliárdos adatai, üzleti és technikai titkai vannak. Olyan projektek, amiken több világcég évekig dolgozik.

    Nagy nemzetközi multi, aki komoly kapcsolatban áll egy rakás másik világszintű multival. Irdatlan mennyiségű bizalmas adat, euróban mérve is milliárdos nagyságrendű károkat lehetne okozni egy kis felelőtlenkedéssel.
    Csak jusson ki egy 4-5 éve futó projekt, ahol a cég és a partner is több országban összesen több száz mérnökkel fejleszt.

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz Realradical #72 üzenetére

    Itt mondjuk a többiek szólnak neki, meg vannak auditőrök, akik rendszeresen járják körbe az irodákat és felhívják a figyelmedet ha mondjuk kint hagytál az asztalon egy dokumentációt vagy bármi olyan kint van jegyzet, aminek nem kellene.
    Szerintem egyáltalán nem rossz dolog, hogy itt nem arra megy el a drága mérnökóra, hogy ilyenekkel szívatják a másikat. Még akkor sem, ha nem az ő hibája.

    Szoktunk viccelődni, sokat hülyéskedünk, de ez sosem érintheti a munkát. Itt is vannak mindenki vendégem egy sörre e-mailek, de azok valósak :)

    Meg egyébként is, nem szokása senkinek úgy hagynia, és szerencsére lockol magától 3 perc után.

    btw amúgy ezeket nem úgy éled meg, hogy folyton rettegés és baszogatás van, ilyen itt nincs, de az IT szabályok szigorúak és betartatják.

    Mondom, hogy voltak már konkrétan a cég adatait célzó támadások is, itt Magyarországon is.
    Egy rakás egymásnak konkurens cégnek dolgozunk.
    Aztán nálunk a mérnököknél még nincs is gond, de a nem mérnöki osztályon dolgozók informatikai képességei... Meg kell védeni őket a saját hülyeségüktől.

    [ Szerkesztve ]

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz Realradical #76 üzenetére

    Inkább hírhedtet, akartál írni szerintem. Szerintem a Conficker nem volt népszerű :D, sőt...

    [ Szerkesztve ]

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz Uncool Ben #85 üzenetére

    Láttam olyan étteremtulajdonost, aki bekameráztatta a vendéglőjét és otthonról figyelte az alkalmazottait.

    Élmény lehet ilyennek dolgozni.
    Én azon lepődtem meg, hogy nálunk mennyire kevés van belőle. Gyakorlatilag a bejáratot veszi egy darab, és annyi. Azon kívül a munkatérben nincs egy darab se.

Új hozzászólás Aktív témák