Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Entaro

    tag

    válasz Entaro #42 üzenetére

    De, a számok, ha már számok :
    Valve sold 149K Index headsets in 2019. Sales more than doubled from Q3 to Q4 (103K) thanks to anticipation for Half-Life: Alyx, which was announced in November and is slated to arrive in March.
    A kereslet csökkenését alátámasztják az eladások megduplázásával :F

    Más vonalon :
    The Oculus Quest sold 705K units during 2019, more than the Oculus Go and Oculus Rift S combined.
    Ez akkor megint 1.4M eladás a 3 eszközre. [link]

    De mondom mégegyszer, teljesen lényegtelen a számok, mert ha 2db ra van kereslet, és 1db ot gyártanak, akkor sem értelmes amit mondasz.

  • aginor

    addikt

    válasz Entaro #42 üzenetére

    Azért nem igaz amit írsz, mert ha egy darabot csinálok valamiből, de kettőt tudnék belőle eladni, akkor kijelenthetem ugyan, hogy túlkereslet van a portékára, de nem lesz releváns az infó, mert nem mond semmi használhatót. És ami sokkal fontosabb, ekkora kereslet nem fogja indukálni sem az árak jelentős csökkenését, sem a programozókat, hogy komolyabban foglalkozzanak az eszközzel, sőt, hosszabb távon még a fejlesztési költséget sem tudja kitermelni. Minden tömeggyártott terméknél van egy kritikus tömeg, ami felett a darabra vetített előállítási költség csökkenni kezd, tehát vagy többet lehet keresni a terméken, vagy alacsonyabbra lehet beárazni. Ahhoz, hogy ezek a cuccok elérjék ezt a tömeget, többet kellene belőlük eladni, de ahhoz, hogy többet lehessen eladni belőlük kellene a megfelelő tartalom, de ahhoz, hogy legyen megfelelő tartalom az kellene, hogy megérje rájuk fejleszteni, ahhoz hogy megérje rájuk fejleszteni többet kellene belőlük eladni.. Ennél világosabban nem tudom -nem vagyok hajlandó- levezetni a dolgot. Ha így sem érted, akkor maradjunk annyiban, hogy szerinted de jó mert túlkereslet van rá, szerintem meg ez nem ér semmit és nem vezet sehova a jelenlegi volumen mellett.
    Ha összeadod az általad összeollózott erősen spekuláció gyanús számokat, akkor sem jön ki egy millió egység. Egyelőre olyan kis volumenű ez a piac a teljes játékiparhoz viszonyítva, hogy 1. ezek a számok nem számítanak igazán soknak, 2. valószínűleg a piac lefedettsége elég alacsony, így százalékosan nagyot lehet még benne nőni, de ez nem számít, ami fontos lenne, az az eladott darabszám.

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák