Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz sb #25 üzenetére

    "- Ettől függetlenül bármennyi adat és folyamatosan lopható."

    Abban az esetben , ha van egy kamerám ami direktbe , 0-24 egy olyan monitorra néz ami egy mindentől izolált gép képét mutatja, miközben azt úgy kell használni , hogy emberünk teste semmilyen formában nem tudja kitakarni a képet és emelett folyamatos hozzáférés kell a belső kamerarendszer képéhez.
    Szóval persze , egy hozzáférés után bármennyi adat lopható ha minden adott amit feljebb írtam. Szerinted hány olyan air gap rendszer van a bolygón , aminek a monitorát direktbe kamerázzák ? :U Alapvetően ki és miért építene fel egy ilyen ?

    "Az is életszerű, hogy a monitort is látja - mit csinál rajta akinek elérése van."

    Nem , ez egyáltalán nem életszerű. Életszerű az, hogy a rendszer monitoroz minden tevékenységet , de ezt nem úgy teszi, hogy kamerázza a monitort.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • Cifu

    nagyúr

    válasz sb #26 üzenetére

    A kamerarendszer meg ritkán elszigetelt, azon nincs érzékeny adat. Az érzékeny adatoktól van elválasztva legtöbbször.

    Dunno, biztos van ilyen rendszer is, de ott finoman megkérdezném azért a biztonsági rendszer tervezőjét, hogy van-e érzékenyebb adat egy belső biztonsági kamerarendszernél? :)

    De ha erre is figyelnek és nincs neten a kamera akkor is kényelmesebb lehet LAN-on elérni belülről egy kamerát védett helyről mint a teljesen leválasztott (esetleg külön védett terembe beállított) gépet. Fizikailag.

    Sokadjára is csak azt tudom leírni, hogy ez egy nagyon speciális esetben működhet, ahol a megfigyelt terminál tényleg hermetikusan elzárt, ellenben valamiért azért egy kamera figyeli a monitort.

    Az is életszerű, hogy a monitort is látja - mit csinál rajta akinek elérése van.

    Biztos én vagyok a villamos, de kritikus biztonságú gépet telepítesz, leválasztva az internetről, majd egy kamerát telepítesz, amelyik rögzíti a monitort? Akkor a kamerarendszer is minimum ilyen szintű biztonsági besorolásba kerül, hogy magát a védett géppel azonos a "hozzáférése" az adatokhoz.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák