Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz farkas1 #64 üzenetére

    De kiderült már mi az a max 2db játék ami nem indul el 4 fizikai mag alatt?
    (És érdemes-e emiatt a másik 23157db játékban amúgy 99%-ban lassabb FX-et választani i3 helyett?)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz farkas1 #66 üzenetére

    Ha valakinek pont az kell akkor ok. De mint írtam, ez valószínűleg igen csekély, mivel 1-2db játéknál van így.
    A fizikai magszám meg tök mindegy egy halandónak amíg jobb teljesítményt kap 2+HT-vel. Az a lényeg, hogy melyik a gyorsabb 99.9%-ban. Akinek meg a 0.1%-ra kell az persze vegyen másikat.
    (Az meg, hogy merre megy a fejlődés majd kiderül. A konzolokban több mag van, de teljesítményben meg az új API-k elvileg a kisebb cpu-knak kedveznek.)

    Az i5-ök mocsok drágák újan, ez így van. Nekem se lenne, ha nem használtan vettem volna.
    Így viszont a 35k-t a 25k-t érő Phenom II X4-hez képest bőven megérte 3-4 évvel ezelőtt.

  • sb

    veterán

    válasz jedis #70 üzenetére

    Két dolog miatt van 2 magos x86 cpu:
    1. Az x86 egy több évtizedes maradvány, egyszálas teljesítményre van még mindig megírva a progik 99%-a.
    2. Elég a 2 mag. Leülsz egy Pentium elé ami mellett van SSD+4-8GB ram és minden pöccre indul/fut. Ahova nem kell számítási teljesítmény ott semmit nem érzek az i5-ből a penyához képest. És az emberek nagy részének nem kell számítási teljesítmény semmihez.
    Akinek kell azok 90%-ának meg a játékokhoz kell egyedül... aztán ezen is lehetne vitatkozni, hogy vélt vagy valós erőforrásigény-e ez.

    És itt eljutottunk a jövőhöz:
    a, Játékoknál kiderült, hogy az API generálta többletterhelés az ami igazán megfogja a cpu-t (ráadásul sokszor csak 1 magot itt is). Tehát a jövő abba az irányba mutat, hogy nem kell kraft a játékhoz (render meghajtáshoz).
    b, Maradnak az egyéb számítások: fizika, AI és játékon kívüli egyéb render sw-k, videó, zeneszerkesztők.
    Ide meg minél több kraft kéne így vicc, hogy a 2-4-6 magosok 30-120gflops teljesítményén vitatkozunk most ebben a hsz-ben mikor csak az igp-ben ott figyel mellettük 300-900gflops. És akkor hol van még a dvga...
    Szóval vagy ezek is átköltöznek a gpu-ra - legalább félig HSA-val, ha nem teljesen párhuzamosíthatóak... vagy büdös lesz a munka és maradnak a régi sz*r x86 kódok... akkor goto 1. pont. Ahogy ma is, sok maggal is alig lehet valamit kezdeni.

    Persze tudom, hogy lassan változni fog, mert változnia kell. De eddig nem törték magukat...

  • sb

    veterán

    válasz HartgeH3-2.8 #86 üzenetére

    Pedig pont az a gond, hogy soha nincs érv. Észérv (ész és érv) nélkül meg nehéz vitatkozni.

    Ha mutatnál legalább 2db programot ami 4 maggal jobban szalad akkor és nem lehet nélküle élni... akkor azt mondanám nincs igazad, hiszen még akkor is létezik 3218642189db másik program ami semmit nem kezd a 4-8 magoddal.
    De még 2db-ot sem tudsz mutatni...

    Ramra ugyanez. 8GB-tal dolgozok, de nemrég még 4 volt. Nem haltam bele. Most kényelmesebb, mert 25 ablakot nyitok. Korábban meg volt 15 és ugyanúgy elvoltam.
    Nem, nem azért mert a swappelésre szeretek várni... úgy is gördülékeny és azonnali volt minden reakció.

    Általában érdekel ki-mit használ így be szoktam kukkantani az ilyen szarraseelég4gbram topicokba. 10-ből 9 ember akinek nem elég általában 6 VM-et akar futtatni vagy azt hozza fel, hogy 50 tab felett elfogy a chrome alól. Valós, kegyetlen problémák...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák