Hirdetés

Keresés

Hirdetés

  • Problémák a Samsung 3 nm-es node-jával

    ph Egyelőre elég gyenge, 20 százalék alatti a kihozatal a koreai cégnél, ezt szeretnék októberig 60%-ra növelni.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • Cryptmaster teszt

    gp A toll erősebb a kardnál – főleg, ha azt írjuk le vele, hogy mithrilpenge. De szavaink ebben a játékban nem csak acélt és varázserőt képesek megidézni, hanem az egész világ sorsát megváltoztatják.

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    üdvözlendő a next gen, bár fura, hogy a consumer piacon az MLC lesz a "Pro" változat, persze desktopba bőven elég ez is (a TLC is) élettartam ügyileg, mivel biztos nagyságrendekkel javult a wear levelingjük az 1-2 éves modellekhez képest, meg hát ugye a költséghatékonyság is beleszól az összképbe

    az SLC akkor gondolom valóban végleg marad a server piacon

  • c41r0^

    őstag

    válasz #65675776 #18 üzenetére

    Logikusan gondolkodva az ember fő felhasználási területként a rendszerpartíciónak vesz SSD-t, amire felmegy az oprendszer és a sűrűn használt programok. Ha az SSD cellái elhasználódnak, attól még olvasni lehet az adatokat, csak írni nem. Amennyi mennyiséget az oprendszer és a sűrűn használt programok írnak (naplózás, böngésző cache, tempek, stb.), annak elégnek kell lennie jó ideig. Szerintem ha a 64 GB-os drive celláinak kb. 75%-ára nem lehet már írni, onnantól kezdve lehet aggódni, az pedig TLC-vel is szerintem minimum egy évtized (addig lehet, hogy 2-szer is cseréled, mert elavul), normális felhasználás mellett (napi ~1-2 GB írás), bár pontosan nem számoltam utána. Torrent kliens-t sem a rendszerpartícióra kell telepíteni.

    Aki pedig videovágásra akar venni SSD-t, az vegyen minimum MLC-set.

    Az MLC-s drive-ok elterjedésénél is nagy volt a hype, hogy akkor most hamar degradálódni fog, ennek ellenére nem igazán látom fórumokban, hogy valaki panaszkodna erre. A -gondolom- azóta fejlettebb wear-leveling mellett biztosan utánaszámoltak a nálunk okosabb mérnökök, hogy a TLC teljesen megfelelő az általános userek céljaira egy elavulásnyi ideig.

  • c41r0^

    őstag

    válasz masterful87 #56 üzenetére

    meg lehet nézni Win7-ben az "Erőforrás-figyelőben", hogy ha torrentezel, akkor a HDD-re folytonos írás történik*, mégpedig a resume.dat-ba írogat állandóan az uTorrent, ez a fájl pedig alapból a %windir% / %USERPROFILE% \ AppData \ Roaming / uTorrent / resume.dat elérési úton helyezkedik el, ha setuppal a C-re telepíted a klienst, persze ezt át lehet helyezni

    *beállítható az uTorrentben a Lemez Cache menüpontban és a Haladó menüpontban tovább paraméterezhető a diskio.* soroknál, hogy mekkora letöltött adatmennyiségenként írjon a HDD-re, addig a memóriában tartja a letöltött szeleteket, így csökkenthető a folytonos írások mennyisége

  • c41r0^

    őstag

    válasz masterful87 #66 üzenetére

    Ugyanakkor ismerem azt amikor elkezdek tölteni egy becsomagolt DVD-t, kábé 100 fájl, aztán molyol a HDD, sőt még a letöltés is leesik 0-ra. Gondolom ilyenkor hirtelen megtelik a puffer, esetleg a töredezett lemez miatt sokáig tart helyet találnia, és szétdobnia azt a 100 fájlt?!

    letöltés indításakor a kliens először "lefoglalja" a HDD-n a szükséges helyet (ott, ahová a Mappák/új letöltések helye van meghatározva), szerintem 0-kkal feltölti a fájlokat, ekkor lassíthatja be a disket, főleg akkor, ha egyszerre több kisebb fájlt kell megírnia... ha ezzel végez, akkor indul a le/feltöltés, tehát miután a tényleges torrent csomagok jönnek lefelé, a szeleteket ezekbe a már előre létrehozott fájlokba írogatja, de közben a resume.dat-ba kiírja a szeleteket, hash-t ellenőriz és csak utána megy az előbb említett "temp" fájlba a szelet

    de ez inkább uTorrent topicba illő téma :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák