Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    válasz <MZ/X> #30 üzenetére

    Cowon U3-al hasonlítod?! :Y Bőven nem egy árkategória a kettő!!! :(

    Egyébként nálam huzamosabb ideig volt egy kettővel ezelőtti széria (NWZ-B142F) ami bezony könnyen kezelhető volt, még zsebben is.
    A B13x a B14x és a B15x széria navi tárcsája is könnyen kezelhető még látatlanban is!

    A Sansa-k (sima Clip és +) mind erőtlenebbül szóltak, a rádióvételi képességük borzasztóan gyenge...

    Más:
    A Sony mp3 Walkman szériákra jellemző stíluselemek viszonylag könnyen felfedezhetők, bár aki nem akarja, soha nem fogja el/felismerni... :U

    A Flac - mint leggyakrabban felhozott ellenérv a Sony mp3(!) lejátszói ellen - egy olyan "hisztifaktor" amibe a Sony ellenesek maximálisan kapaszkodva ágálnak.
    Alig találtam még ismerősi - beszélgetői (...) körömben olyan mp3 (és FLAC-et lejátszani képes modellel rendelkező) felhasználót, aki csak azért azt választotta - amit épp hallgatott - mert az tudott flac formátumot lejátszani, és még volt is neki rajta akár egy szám is Flac-ben...

    A Sony-k mp3-as számokat szép minőségben (finom, erőteljes, meleg mélyekkel) tudnak játszani. Egy 320-as mp3 gyönyörteljesen szólal meg egy Sony-n, míg egy Flac borzalmasan is tud szólni egy occsó öszvér, mindent lejátszó eszközön... :U

    Utcára, pláne ebben az árkategóriában aki foggal körömmel ragaszkodik a Flac-hez, az kicsit eltévedt...
    Ráadásul akkor már inkább viszem magammal a CD-n a zenét, és még a Flac-kel sem kell bajlódnom.
    Hátizsákomon, válltatyómon mindegyiken van füles/fejes zsinór ki/bevezető nyílás, így ha a CD Walkman-em kívánom magammal vinni az eredeti veszteségmentes zenehallgatás miatt, az sem okoz gondot. Viszont abban is a gyönyörű Sony minőségű (hangminőségről dumálok) zenét élvezhetem...

    Természetesen senkit nem akarok rábeszélni a Sony-ra, természetesen azt is tiszteletben tartom, hogy vannak Flac-et támogató felhasználók. Természetesen azok mást választanak. DE!
    Ezt minduntalan felróni az összes Sony topikban már kicsit bántó.

    Érdemes nektek is (nem reprezentatív) felmérést csinálni az ismerőseitek körében.
    Kérdezzétek meg tőlük, tud-e lejátszani az épp használt mp3/mp4 lejátszójuk Flac-et, és ha igen, van-e rajta olyan formátumban zeneszámuk...
    Meglepő eredményre juttok - én már próbáltam... :K

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz <MZ/X> #33 üzenetére

    Huh, ilyen panasszal a bekapcsolt AVLS-sel zenét hallgatók szoktak csak élni... :U

    Egyébként a 35 ohm-os inpedanciájú zajszűrős fejesem (NC7) is korrektül hajtja meg a jelenlegi NW-E003F-as Walkman-em, 30/20-as hangerőnél nem kell magasabbra állítanom... (egyébként meg a sima fülesekkel túl hangos is...)

    Az előrébb említett B142F-et (és még a B153-as modellt is) kipróbáltam a fejessel, és egyiknek sem okozott gondot meghajtani...

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák