Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #41133696 #145 üzenetére

    Szerinted az bizonyosodott be, hogy jó volt az IE6, mert te ezt akarod látni. Szerintem meg inkább az történt, hogy az MS szemétkedései és a weboldalak íróinak idiótasága miatt eleve nagy hátránnyal indult bármi, így az 5 év alatti 10+% az FF-től igencsak szép eredmény. Arról nem is beszélve, hogy onnantól kezdve meg szépen egyenletesen ment lefelé.
    Logikádat követve: az IE6 2008 októberében még jobb volt, mint az IE7, aztán 2009 júniusában újra az IE6 lett jobb egészen addig, amíg az IE8 jobb nem lett 2009 novemberében, amely aztán innentől a legjobb IE verzió lett egészen mostanáig, még a most általatok agyondicsért IE11-nél is jobb. Vagy balabb.

    Helyesírás: a korábban felvázolt vélelmedet úgy érzem, kellően cáfoltam. Ezzel együtt tényleg nem értem, miért nem jó a hunspell. Attól, hogy ópenszósz, még lehet használni, ettől még sem az IE-nek, sem a Windowsnak nem kell ópenszósszá válnia.

    Hogy pontosak legyünk, az FF és a Chrome még most is nagyjából egy szinten van. Amúgy mindegy is, mert éppen az a lényeg, hogy közben lett egy ideig majdnem teljesen MS mentes piac, ahol is emiatt az IE is elhanyagolható részesedéssel bír. A két piacot együtt kezelve (hiszen a felhasználók jelentős része egyként kezeli: média, FB, levelezés, böngészgetés, szörfölgetés) pedig az IE erősen a 20% felé csúszik.

    "Valahogyan akor nem érezték olyan fontosnak a böngészőpiacot"
    Mert úgy gondolta Ballmer, hogy már elérték a tutit: ők uralnak mindent, az OS, a böngésző, a irodai piacot. Mi jöhet még?

    Az IE térnyerésébe konkrétan olyan tevékenységek segítettek bele, amelyek aztán majdnem az MS feldarabolásához vezettek a 2000-es évek elején.

    (#153) SirCsimbók
    "de tipikusan olyan jellegű hiba, amit a helyesírás-ellenőrző szoftverek nem észlelnek"
    Látod, megfelelőt kell(ene) használni. Van, ahol lehet ilyet, van, ahol nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák