Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz JColee #20 üzenetére

    A sajtóközlemény szerint igen. Meg azért egy fab-hoz képest egy sima kéziszerszám/autóalkatrész gyár tényleg filléres és azokat soronként/csarnokonként szokták bővítgetni.

    Egyébként arra, hogy mennyire sok vagy nem sok, itt van három másik érdekes adat:

    1) Az Audi eddig összesen 4mrd €-t fektetett a győri üzemébe, ezzel az exportunk 7-9, GDP-nk 5-6%-át adja. Mellesleg azon kívül, hogy ezzel itt hobbiból összedobnak 40.000 autót is, ez a világ legnagyobb motorgyára. Audi-nak ugye ez a fő profilja és szép lassan fektetett be ennyi pénzt, még a Bosch egyben leperkálta a pénzt, hogy legyen egy viszonylag új gyára és ne függjön külső kapacitásoktól.

    2) Az Intel egy új 300mm-es fab-ot húz fel Arizonában, kb. 4mrd€-ból. Ez ugye a győri Audi gyár teljes értéke, csak azt ugye 20 éve pofozgatja az Audi, míg az Intel szintén egyben lerakja a pénzt.

    3) Az Intel fenti egyetlen üzeme az Audi egyéves és a Bosch kétéves profitjának felel meg.

    3+1) A fenti három cég bevetélek szempontjából kb. egy súlycsoport, csak az Intel azért teheti meg, hogy egyáltalán gondoljon a 450mm-re, mert kb. 20%-os profitja van az ott szokásos 4-8% helyett.

    Geller_1972: Esélytelen. Az elmúlt két év össze-vissza törvénykezésével elmeszelték az országot minden nagyobb beruházás elől a következő kormányváltásig. Ki hozna ide bármit is, amikor visszamenőleg hoznak rá törvényt hogy államosítják? Amik voltak tervezett beruházások, azok is "véletlenül" más országban valósultak meg. Sajnos ennek a levét a következő években egyre inkább inni fogjuk, mert a ez elmúlt két évben csak emiatt kiesett 4-5% GDP (környező országokhoz nézve) 10 év múlva már 22%-os GDP hiányt fog jelenteni. :Y Innen szép nyerni...

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz JColee #37 üzenetére

    Kerestem a hatvani gyárra is adatot, mert kíváncsi voltam, de sajnos nem találtam. Azt viszont tudom, hogy a Bosch legnagyobb elektronikai alkatrészeket szerelő üzeme.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák