Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neil Watts

    veterán

    válasz evone #47 üzenetére

    Szia!

    Lehet, hogy összekeverlek valakivel, de van a HUP-on egy ugyan ilyen nevű felhasználó... :) Esetleg keverem a dolgokat?

  • #06658560

    törölt tag

    válasz evone #47 üzenetére

    #46:[tenyleg alap, persze] .

    Aztan epp most konfigoltam ossze egy Prot, csak ugy kivancsisagbol, es osszevetettem egy DELL XPS-sel, eme uj szeriabol, igyekeztem volna azonos ertekre kihozni. Amihez az kellett, hogy mondjuk megtartsam a 8 magot, 2,8 GHz-n, mikozben a negy mag a Dellben3,8-on rohan. Talan ezek vannak otthoni felhasznalasban egy teljesitmenyben. VGA-bol a 3*2600XT 3*256MB RAM-mal, ez talan kozel van a 3870X2 teljesitmenyehez, ha nem, akkor kell a negy, ami plusz 100€. Azonos mennyisegu merevlemez, azonos mennyisegu memoria. De itt megint elteres mutatkozik: Dell 4*1GB DDR3 1333MHz, Apple 4*1 GB 800 MHz DDR2. Es mivel Xeon rendszer, ezert ehhez lehet hozzavenni a jarulekos sebessegvesztest a memoriaknal. Azaz talan itt megint nem egy teljesitmeny a ket gep. Es igy jott ki a ket gep kozotti arkulonbsegre 39,99€, amivel dragabb a Dell. Ezert cserebe nagyobb sebesseget kapsz jatekoknal, es mar megkapod melle a jatekos OS-t is, amit a masik esetben meg meg kene venned. De ha a 4 VGA-t valasztod, akkor meg halleluja, mar dragabb az Apple, mindezt ugy, hogy jatekok alatt eleg kis esellyel fog a 4 VGA olyan jo mertekben muzsikalni, mint a ketto- eljenek a driverek, meg a gamek- Cserebe az Apple a sokat hangoztatott de mennyi programot ad melle kerdest is letudja, mondvan nem, vegyel meg akar egy iWork-ot is, 79€-ert. Azaz osszesegeben azonos teljesitmeny- pontosabban nagyjabol azonos teljesitmeny- mellett mopndhatjuk, hogy az Apple dragabb, es az adott piacra nem lesz alkalmas, ahol a Dell eme gepe jatszik. Es azert szerintem hosszu tavon meg a fogyasztas sem elhanyagolhato kulonbseg a ket gep esetbenen, ketto vs 3 (4) regebbi VGA, ket CPU, ami szinten ha jol tudom egy gennel ezelotti fejlesztes, azert mar lehet egy ev alatt is sokat szamit.

    Hozzateszem jo gep a Pro, a megfelelo helyre. Es az nem a jatek. Es nem a CAD vilaga.mig a Dell alkalmas a CAD-re is.

    Sajna a fullos gepeket meg nem tudtam kibogaraszni, hogy mibe fajnak es mit tudnak.

Új hozzászólás Aktív témák