Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz Marseille199 #103 üzenetére

    Értem én, csak az a baj csak az hogy a hasonlat nem érvelési eszköz hanem magyarázó eszköz :) Ha "nem jön át" vele a magyarázat akkor dobni kell és keresni másikat, de vitatkozni tök fölösleges hasonlatokkal (főleg másik hasonlatok bevetésével) Abból jobb esetben csak véget nem érő vita lesz hogy jó-e a hasonlat, nem jó, miért nem jó, mi lenne jó; rosszabb esetben meg átterelődik a téma és mindenki elkezd belebonyolódni pl. az autókba :)
    Itt a 12-40/2.8ban csak azért van mindig megemlítve (lehetett volna a hagyományos 4/3os Zuiko 12-60/2.8-4 is, az is 1000 euro fölött van még most is) mert többen elkezdték a 12-32 meg más sötét, fényerőtlen, kis átfogású kit-obikhoz hasonlítani. Holott itt egy baromi hasznos, elég fényerős ekv. 24-120 általános zoom-átfogásról van szó (a kit-obikkal való összevetésre majd keressen valaki autós hasonlatot :) )
    Természetesen a pana 12-35/2.8 és az oly 12-40/2.8 más kategória (árban is! és abban váz nincs benne) ezt le is írtam ebben a topicban is, a másikban is. Mint ahogy azt is, hogy ez a gép nem is ezeknek a leváltására készült, és nem is emiatt lelkes senki.

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák