Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz DraXoN #122 üzenetére

    Azert VW az effektive visszavasarolta vagy javitotta a dolgokat... [link]

    According to GreenCarReports, "355,000 owners have had their diesels bought back, and another 57,000 have had their cars repaired to pollute less under the court-approved diesel settlement." In a press release issued today, the Plaintiffs’ Committee for Volkswagen Litigation said that $7.75 billion of the $10.033 billion that VW Group set aside for buybacks and repairs has been used.

    És akik csak javíttatták azoknak is 5100$-t fizetett vissza. 355e kocsit visszavásárolt...

    [ Szerkesztve ]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • makkmarce

    őstag

    válasz DraXoN #162 üzenetére

    milyen időzitési probléma az, ha a cpu a 12 threadből csak 5-öt használ?

    okoskodom, tehát vagyok

  • mcs

    veterán

    válasz DraXoN #173 üzenetére

    Na jó, oké, az Athlon 64 és az AM3 széria igencsak jóra sikeredtek, a Ryzen pedig még távolabb áll a trónfosztástól. ;)

  • vicze

    félisten

    válasz DraXoN #168 üzenetére

    Mindegyik "csak" olvasás.
    A legnagyobb baj, hogy egybe kezeli mindenki az összes sérülékenységet, Meltdown a súlyos(egész memória egyszerre kiolvasható), és a javítása nem jár performancia csökkenéssel, a Spectre a mélyebb architektúra alapú támadás, és ennek a "védelme"(nincs és kész) okozz a lassulást. Jelenleg 13 változata van és mid a spekulatív végrehajtást támadja, használja ki. A módszer lényegéből eredően nem tudod, hogy mit olvasol ki, de ha tudod hogy mikor olvass pontosan, akkor szerencsével kinyerhető értékes adat.

    És nem arról van szó még egyszer, hogy a sérülékenység nem súlyos, mert az nagyon is, de támadó a valóságban nagyon kis eséllyel fogja használni, mert elég ha egy linket küld mailben, és a user lefuttat neki bármit akkor felesleges ezt a bonyolult utat bejárni.
    Nagyon szűk az a terület ahova felhasználható, mert 1 nem biztonságos a környezet és 1000 egyszerűbb módszer is, vagy túl biztonságos, és nem tudod az alkalmazásod a gépre juttatni. Tehát egy olyan célpont kell, ahol user tud alkalmazást futtatni gond nélkül, nem admin, hogy bármit tudj olvasni, és értékes az adat amit kinyerhetsz, hogy megérje az időt és erőforrásokat ráfordítani.

    [ Szerkesztve ]

  • makkmarce

    őstag

    válasz DraXoN #178 üzenetére

    én értem amiről beszélsz, de bőven elég megnézni a 2. videót amit legutóbb linkeltem.
    Értem, hogy azonos órajelen, a késleltetés miatt az intelnek van előnye, viszont amiről én beszélek az az, hogy még mindig nem használják ki a cpu-kat a mai játékok sem. Előre dedikálnak pár szálat külömböző munkákra, de még a rendert se skálázzák fel a megfelelő threadszámra. Szerintem jelen esetben a késleltetés nem akkora előny, mint az, hogy egy azonos áru CPU-nál az amd plussz magjai teát főznek, és kekszet majszolnak unalmukban :), emiatt az intel szálankénti 10-20%-os előnyét nem tudják beérni, hiába szerepelnek jól a teszteken. Szóval de, intelre optimalizálnak, hisz csak annyi magot használnak, ami az intelnél optimális.

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • ricsi99

    addikt

    válasz DraXoN #268 üzenetére

    Valószínűleg AMD-s rendszerekre is telepűlnek ezek a frissitések ,s valami "véletlen" folytán valószínű lassitanak azokon is... ami biztos ,hogy annó az első hibajavitások megfektették a kis am2 -es gépem... azután meg eszméletlen lassú lett ... mezei felhasználás... netezés ,torrent miegyébb... megkapta ujra a win8-at azóta nincs probléma.
    Hány darab ki javitás jött ki mind 1-5% teljesitményvesztéssel? hmm....

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • carl18

    addikt

    válasz DraXoN #268 üzenetére

    Nyilván ott is fent volt a javítás,lehet minimális mérési hiba stb.

    Engem csak az zavar így az intel hír kapcsán, intel azt javasolja kapcsolják ki a tulajok a hypet treadingot.
    Kapcsolja ki a tulaj azt amiért elég szép felárat fizetett? Tök korrekt nem?

    Mert a 8700K HT nélkül gyakorlatilag 8600K, a 8. generációs coffe lake széria eleve úgy került piacra hogy sebezhető. Pedig már nyáron jött pár hír hogy az intel processzorok sebezhetőek csak akkor senkit se érdekelt mert nem votl nagy dobra verve. Szerintem ez akkor túl helyes, mert egy adott teljesítmény megfizetett a felhasználó. Most amit az intel elbaltázott azt a felhasználók szívják meg, főként a tulajok.

    De egy 9900K esetén és a HT minusz egyenlő 9700K és a két hardver között igen tetemes különbség van felárilag. Nincs mit tenni a I9 márka nevet meg kell fizetni, ez a baj hogy az intel bármit megtehet. Hibát hibára hajthat még sincs semmi következménye. Simán megérdemelnének pár pert a nyakukba, így a régi hardverek se teljesítmény szinten avulnak el hanem a szoftveres javítás ami kivégzi majd őket.

    Egy I7-2600K az új javítások egyenese kivégeznek, az már a Meltdown javítás után is 25-30 %-ot lassul na még a Hyper Treading nélkül ez még nagyobb lassulás. Pont a Zen 3000 széria megjelenése előtt van új sebezhetőség, és nem is akár milyen. Aki nem visel kéken látja a világot, ezek után biztos nem vesz megint intelt, főleg a új Zen 2 jól sikerül.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • ricsi99

    addikt

    válasz DraXoN #270 üzenetére

    Nekem nem az a bajom ,hogy az új cpu-k teljesítményéből mennyit csippent le... oké fáj az is...
    Nekem az fáj ,hogy a régebbi rendszerek tulajai mekkora szívatásban vannak
    Vin7 megszünt ,ugye win8... aztán eröszakos módon frissit win10-re... ez után a frissitések szép lassan megeszik a gépet ha kell ha nem felpakol minden sz@rt ,csakis az én érdekemben... ez már lassan nagyon "almás" nekem. Hova tünt a starter és az enterprise verzió közt a különbség Kimerül abban ,hogy ki van kapcsolva ,de azért a háttérben ott figyel
    ? Oké én sec perc alatt felhajítok egy oprendszert... de az userek 80% szerintem meg nem.
    Én megértem ,hogy biztonság így meg úgy... azt viszont nem, hogy full beta tesztelő az összes felhasználó.
    Mostani frissités után ,ha bedugom a pen-drivet/vagy hdd-t a gépbe ,utánna kézzel kell betüjelet adnom neki... wtf... biztos valami egetrengető újitás is van a háttérben,csak épp felhasználói szemszögből meg szop@s...
    Egyszóval ha már kurv@ erőszakos a frissités akkor legalább jó lenne... nem hogy felrakjuk aztán meglássuk mi lessz... nem hiszem el ,hogy nem tudja az oprendszer detektálni ,hogy milyen proci van a gépbe aztán kell e? ha meg nem akkor nem is pakolja fel.... amúgy sem puszipajtás a 2 cég de az ms-nek azért függetlennek kellene lennie..ámbár lehet ,hogy nekik is érdekük ,hogy mindenki lecserélje a gépet valami szuper cuccra ,hogy a bughalmazt (win10) normális sebességgel (nyers cpu erő) futassa.

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Új hozzászólás Aktív témák