Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz waveson #35 üzenetére

    Nekem teljesen más a tapasztalatom. Ha valamit be lehet állítani egységnyi idő alatt debian -on, elindítom, és soha semmi gondom nem lesz vele, akkor ugyanezt be lehet állítani egységnyi idő x 2 alatt win 10 -el, és egyáltalán nem biztos hogy nem lesz vele semmi gondom. Pontosabban olyan még soha nem volt, hogy ne lett volna vele gondom. Ráadásul a teljesítménye is messze elmarad ugyanazon vason szinte minden feladat esetén. (sql, web alkalmazások, backup szerver, file műveletek... talán ez a legnagyobb szenvedés). Egy halom speciális esetre való script -et/programot írtam, amit widnows -on gyakorlatilag lehetetlen kiváltani, mert egy sor feltételnek kell teljesülnie, ami windows -on nem adott.

    Ami azt illeti, nekem desktop -hoz is ezerszer kényelmesebb. A kedvenc DE -m az i3. (az i3 -at rajtam kívül bizonyíthatóan még legalább 3 ember használja a világon akiről tudok.. :P ) Minden gombnyomásra történik, egeret nem piszkálom ha nem muszáj. Minden működik, mindenre van megoldás. Ha valami feladatra össze kell dobnom valamit, egy egész szerszámosládám van ott, ahol a win csak egy notepad -ot tud felmutatni, meg egy cmd -t. (Bár fontos megemlíteni, hogy a microsoft azért ennyi év után ad egy *nix környezetet is, ami valamennyire csökkenti a lemaradását)

    Apróságnak tűnik, de én licenc -ekkel bíbelődni sem szeretek. A debian -t oda telepítem ahova akarom, azt csinálok vele, amit akarok. Win -hez pedig van egy sor megkötés. Egyszer olvassátok el a licenc -et. Meg fogtok lepődni milyen kitételek szerepelnek benne...

    De persze mindegy. Ezek mind csak eszközök, egy vacak számítógépen. Ha neked az adott területen jobban beválik az egyik mint a másik, akkor azt kell használni, és kész.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák