Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proof88

    addikt

    Szerencsére ahol lakom, a 8. kerületben, lakótelepi panel házban, nem szokott gond lenni vihar esetén, és az áram is max. 1-szer megy el 1 év alatt...
    De barátnőméknél, akik a 4. kerület szélén laknak, a Dunakeszi Auchan mellett, család házban, na ott gondok szoktak lenni, főleg nyáron. Ha viharos szél és eső van, akkor sokszor elmegy az áram. Néha másodpercekre, néha órákra. És sajnos volt már olyan is, hogy becsapott valahova a villám, ezért tönkre is ment egy kis tv-jük (szerencsére csak a kis tv, a nagynak nem lett baja), ill. a UPC modemje a kábel nethez, valamint egy régi laptop alaplapja.
    Az biztos, hogy ha nagy leszek és esetleg lesz annyi pénzem, hogy egy kis házat építtetnék, akkor tutira szeretnék villámvédelmet is, úgy tudom ebben segítenek az áram szolgáltató szakemberei is. Van ebben valakinek tapasztalata, hogy tisztességes villámvédelem mennyibe kerül? A kis pénz gondolom ezek a C vagy D osztályos védelmek, mint az említett elosztok, a nagy pénz meg az A meg B osztály környékén van?

    bozont: én úgy vagyok vele, hogy véd. De csak akkor, ha ki van építve a többi védelem is villám ellen, van földelés, stb. Ha nincs földelés, akkor a fent írtak szerint, mindegy. Ha van, akkor annyit ér, hogy a kisebb hálózati "zavarokat" (saját szóval fogalmaztam) kivédi, de villámcsapás elleni védelemhez kell, hogy alapból a háznak legyen villámvédelme. Anno olvastam, hogy osztályokba sorolják a védelmi szinteket és a tökéletes villámvédelemhez meg kell lennie az összes szintnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák