Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz syberia #33 üzenetére

    WCC-t fenntartásokkal kell kezelni, minden héten megjelentetnek fals infókat Nvidiáról, már a tököm ki van velük. Ilyen klikkvadász bulvár oldal lett. Egyébként konkrétan a 4. biztos forrásból származó infót hírezték ki mikor jön az új gen, az első szerint már annak kellene duruzsolnia a gépemben...

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #47 üzenetére

    Abu nem kötekedésként, de ezt konkrétan melyik cég ( Nvidia vagy AMD ? ) nyilatkozta neked amit a cikkben leírtál?Hogy mi optimális? konkrétan ki látja, tudja ezt az érintett cégeken kívül, ha kidobnak egy kártyát ami 100 dollárral többe kerül mint az előző gen adott kártyája , hogy az optimális e?

    tegyük fel, hogy az 1080 kártyának az MSRP árának a 20 % része volt a memória ára, most ez a 20 % emelkedik ezek szerint 50 % kal,de stack szinten most már csak 4-8 GB modulokkal kell számolnunk ha jól értem, tehát egy 1180 mondjuk jön 16 Gb memóriával 2 stacból összedobva az eddigi 4-8 helyett.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Curse #68 üzenetére

    Nekem van olyan érzésem, hogy a PS5 se úgy lesz csak, hogy Ps5, hanem lesz majd több verzió belőle, más erősséggel és képességekkel.Lehet , hogy Ultra Hd textúrát majd csak a Ps5 pro tud, meg satöbbi,de akár 3 verziót is el tudok képzelni belőle, csak egyszerre kidobva a piacra. És természetesen különböző árakkal. Ott is nagyon kezd befűzni ez a felbontás, képfrissítés, FPS vadászás, és nemsokára nem lesz különbség a mostani Pc-s hardcore réteg és a konzolos között.Sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #72042496 #155 üzenetére

    Szerintem átlag felhasználásban semmit nem veszel észre belőle, maximum ha memória bechmarkokkal játszol :D Itt egy jó kis teszt.[link]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #72042496 #158 üzenetére

    Egyébként egyetértek veled, én is pont így csinálnám, bármit is olvasok. Ez ilyen PC- betegség sajnos :D
    Sokan leírják, hogy majd vége lesz a Pc nek mert a konzolok így meg úgy. Basszus de ez egy életérzés, megépíteni, használni foltozgatni, satöbbi. Káros szenvedély na :D

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz mepet #184 üzenetére

    De van értelme akkor is, sőt.
    A lényege az hogy a kijelző frekijét az adott FPS számhoz igazitja,ezért váltakozó képfrissités a neve.1 Hz re ideális Esetben egy FPS jut.Az általad felvázolt eset pont ugyan az egy sima 144 Hz-s monitoron is mint egy 60 Hz-s monitornál a 120 FPS,értelmetlen,mert droppol a kép.csak nem veszed észre,mert megszoktad.Neked lenne a legtöbb értelme,mert kompetitív online FPS ről beszélünk.
    Ráadásul a 144 FPS 144 Hz a legjobb vagy a 165-165 Gsync esetében.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz mepet #198 üzenetére

    A második esetben nem látod meg hamarabb az ellenséget pont ez a lényege a dolognak.
    Igazából egy 60 hz-s monitornál 300 FPS nél 5 képkockából egyet rajzol ki teljes egészében a monitor illetve látod az egyik képkocka alsó részét majd a következő képkocka felette lévő 20 % részét és így tovább felfele haladva a képnél,töredezve és mindíg elcsúszva. egy fejlövésnél 5 képkocka hátrányban vagy folyamatosan.Ez a legjobb esetben is 16 ms hátrány egy 60 Hz-s monitoron.
    magyarán ez sokkal rosszabb eredményt hoz a pontos célzás szempontjából, mint a 144 HZ /144 FPS és az a + 1-2 ms inputlag.
    A fenti dolog ez a kép töredezettség az általad említett 300 FPS / 60 Hz dolognál annyira extrém különbség , hogy nehezen fogsz belőle a szemeddel bármit is, de az egész úgy folyamatos, hogy közben soha nem látod a valódi kirajzolásra ítélt képkockát.
    Próbáld meg levenni mondjuk 120 FPS -re a max FPS-t és akkor meg fogod látni miről beszélek, mert ott fél kirajzolt képekből áll össze az egész kép és jobban látszik a töredezettség.
    nekem most egy Freesync 144Hz monitorom van de GF kártyával, magyarán sima 144 Hz monitorként használom jelenleg, nem működik vele a változó képfrissítés.
    COD WW2 van 144 FPS re bekorlátozva és lebutítva úgy hogy ne droppoljon be alá. Ez is baromi látványos volt a 60 Hz-hez képest, a változó képfrissítésnél meg tudnék akár kicsit nagyobb látótávolságot is kihozni és akár 165 Hz-t rátolni. Eleinte nagyon zavarta kivasalt kép, akkor fogtam fel hogy mit is jelent ez az egész mikor először leültem elé.
    természetesen Adaptiv sync-et meg mindenféle egyéb syncet ki kell kapcsolni alatta.
    Én a felettem lévő kommentelővel ellentétben pont, hogy a G-syncet tartom jobbnak mégpedig azért amit Balika leírt.
    20 % körüli droppot vígan kivasal még a gsync mindenféle észrevétel nélkül, sőt ilyen esetben , mint a tied, akár még többet is .

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz TTomax #205 üzenetére

    Ez szerintem pontosan így van ahogy leírtam :)
    Sok mindennel lehet azt csökkenteni. Adaptive sync, triple puffer,[link] de nyers , képjavító eljárások nélkül 5x nagyobb FPS szám esetében, mint a képfrissítés minden 5. képkocka kerül csak sync to frame a képernyőre, mert minden egyes képkocka adott százalékban elcsúszik az előzőhöz képest ami hol 20 , hol 40, hol 60 % eltolódást eredményez.
    Szerintem ehhez a célkeresztnek nincs sok köze.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz janos666 #207 üzenetére

    Igen így egyetértek a célkereszt részével. :)

    jelenleg én elég problémás helyzetben vagyok kijelző terén, mert 1 éve volt alkalmam venni egy ( talp és annak rögzítésénél ) sérült LG 34 " monitort 21:9 képaránnyal freesync támogatással, 144 Hz, igazán alkalmi ár volt, falra szerelve nem okozott gondot a talpon elszenvedett sérülés. Na időközben teljesen a szerelmese lettem ennek a méretnek és aránynak ezzel a frissítéssel. Szóval ami bejönne monitor minimum ekkora méretben G-sync-kel 250 K :D Akkor már én is inkább egy OLED-ben gondolkoznék.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák