Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomi120

    csendes tag

    Hello!

    Na én is beruháztam egy ilyenre a héten. :DD Egyenlőre viszonylag meg vagyok vele elégedve... Az 5ghz-s tartományát, sajnos nem tudtam még kipróbálni, mivel nincs itthon ilyen gépem, ami venné ezt a jelet, pedig azt hittem tudja lapim a 5ghz-t, de mégse :( A router usb-jét is kipróbáltam bedugtam egy delock-os átalakítóval először egy 80 gb-s vinyót aztán egy 320 gb-s vinyót felismerni felismerte mind a kettőt, viszont azt tapasztaltam hogy ha vezetékkel csatlakozok akkor egy kicsit gyorsabb mind az írási, olvasás sebesség. Nekem az olvasási sebesség kb 4 – 4 és fél mb/s körül volt ha vezetékkel csatlakoztam, wifi-vel kb 1 mb/s-el kevesebb (n-esel). Az írásí sebesség elég lassú volt még vezetéken is, kicsit több 1 mb/s, pendrájvnál egy kicsit több mint 2 mb/s volt. Ami nekem tetszik ebbe a routerbe, hogy szinte biztos felismeri legyen az bármi usb-s tároló, ezt azért is írom, mert már olvastam másabb típusú routerekröl amik úgy mondván elég gagyik voltak, mivel ha bedugtál vmi-t az usb-be akkor pl: eldobta a netet…
    A nyomtatószervert ma kipróbáltam és sikerült felcsatlakoztatni a gépekre azt itthoni Hp deskjet-es nyomtatómat. Sajnos a nyomtatás wifi-ről nem működik, csak ha hozzácsatlakozatom vezetékkel a routerhez a lapimat. Nem tudom létezik-e wifi-s megoldás a nyomtatásra ha valaki tudna ebbe segíteni megköszönném, Illetve hogy firmvare-ét érdemes-e cserélnem és ha igen, akkor melyikre.

  • Tomi120

    csendes tag

    Azon gondolkozok, hogy majd a vargalex féle openwrt-t felteszem, de 1-2 dolgot még szeretnék megkérdezni. Az egyik az hogy hogyan tudom beállítani "Access Control"-t (ami a gyári firmware-n van) OpenWrt-n?
    A másik hogy OpenWrt-n is lehet rejtett ssid beállítani?
    u.i: Acces Control a következőt tudja: ip vagy mac ill. idő alapján bármely eszköznek(PC, telefon,tv...stb) le lehet tiltani az internetet.

Új hozzászólás Aktív témák