Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Duck663 #19 üzenetére

    Minden cikk alá le kell írni, hogy nincs olyan, hogy fehér fény gyárilag :D Annak is lesz kék komponense.
    Kémiai és szerkezeti trükkökkel lehet csak megoldani, hogy kevésbé jöjjön elő a kék komponens gyorsabb degradációja.

    Ami még lehetséges lesz Quantum Dot kristályokkal felütni az organikus részt, így amolyan hullámhossz konvertálóként elérhetően tisztább színek. Csak ez is olyan, hogy a QD-be jutó fény hullámhossza is számít. Nagy energiájú kék LED-el vagy UV leddel szokás lőni őket, és ezekből a fotonokból konvertálják át méret szerint kék-vörös-zöld fénnyé. Ami végül egy nagyon szép fehér fényt produkál. Persze ezzel lehet játszani... a következő lépés az OLED lesz QD nanorészecskékkel.

    Mindenesetre LG W OLED-je jól működik, sajnos konkurenciája nincs egyelőre. Tartósságban is oké a dolog, beégést nem láttunk még, pedig már egy ideje mennek ezek az eszközök.
    Egy szerkesztőségben monitorként durva konstans tartalmakra is használnak WOLED-et, és köszöni jól van. Plazmát már dobhatnád ki kb :)

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz bteebi #45 üzenetére

    Az lehet, csupán csak azt a tévhitet szeretném eloszlatni, hogy létezik natív fehér fényt előállító OLED. Nincs kék komponens nélküli eszköz.
    Most jól működik, és sokkal jobb mint a Samsung AMOLED....azt már nem tudjuk viszont, hogy üzemidőre nézve milyen színeket fog produkálni - hosszútávon. Pár éven belül ténylegesen kiderül :)

    Az LG nem adja ki a kémiai trükkökre vonatkozó részt, a szerkezetet ismerjük csak. A másik kérdés a hosszútávú élettartamra és színhűségre nézve, hogy az oké hogy egy klímázott MM-ben eldöcögnek x évig, de mivel tudjuk, hogy az OLED szerves anyagként erősen érzékeny a hőmérsékletre, UV-re, páratartalomra. Egy tetőtéri klímázatlan szoba, ahová besüt a nap délelőtt pl mennyire ronthatja majd az élettartamot? Sok kérdés van még, és nem biztos, hogy meg mernék venni egy 700K-1M közötti készüléket, úgy hogy még nem tudunk sok hosszútávú élettartamra vonatkozó adatot biztosan.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    Ebben igazatok lehet... csak elméletben érdekelt inkább, hogy hogyan oldják-oldották meg az anyag degradálódását. Az biztos, hogy érzékeny az OLED, csak kérdés, hogy mennyire, és milyen eszközökkel sikerült kiküszöbölni ezeket.

    Azt már tudom, hogy UV szűrő, vagy legalább üveg alapból van. Néztem is MM-ben amúgy, nekem baromira csillogott az egész, láttam a neonokat a feketén :) Ez inkább hátrány...

    Meg kíváncsi vagyok egy dologra, ha legközelebb néztek LG OLED-et, kb hány méterről látjátok a csirkeháló effektust? (Fekete pixelköz). Ketten is észrevettük, hogy jóval csirkehálósabb mint az LCD-k. Normál távból nem zavaró, de mintha recéket is láttam volna éleknél. (Lehet az LG demo anyag volt rossz) Biztos ugye, hogy a W subpixel miatt más a szerkezete mint az LCD-knek.

    Hasonlítsátok össze hasonló méretű LCD-vel, kíváncsi vagyok csak mi láttuk-e? :) Szerintem 4K-ban már 100% észrevehetetlen lesz.

    Teejay: TV-t hogy telibe világítsa a külső fény hanem a hátát teszi az ablak felé

    Ablak elé tévét tenni elég perverz dolog :D Hátulról jövő ellenfény kicsinálja a szemet. Van egy ismerősöm, monitor ablak előtt volt, és durván szétromlott a szeme ettől.
    Na mindegy, nekünk világos nappali, felülről tetőablakról jön fény, de nem direktben. El tudom képzelni simán, egy világos napos nappali, falon TV, és oldalról kapja a nyári napsugarat (mondjuk nem nézi senki akkor) Régi nagyablakos lakásunk abszolút ilyen volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz #94529552 #68 üzenetére

    ...én nem parázok :D Egyelőre nem tartok ott anyagilag, hogy vegyek egy OLED-et a közeljövőben :D

    Min 55 col, 4K OLED, 400K. Ezek a kritériumok... és már ez is luxus tv kategória. 400K-t általában csak az költ TV-re, aki azért jól áll anyagilag (vagy csóró dzsentri, hitelre veszi ::) ) (... mennyi ilyet láttam tejóég, mikor elektropontban voltam hitelügyintéző... jöttek be a formák kamu munkáltatóival a fél millás plazmákért, miközben a kaszinóban verték a segélyt egész nap)

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz M@trixfan #75 üzenetére

    Az AMOLED panelek nekem sem tetszenek telefonban és tabletben sem... Tényleg mintha egy ilyen túlszaturált kékessárgászöld valami lenne. Persze telefonokba/tabletekbe minek színhűség :) Arról nem is beszélve, hogy ott a beégéspara.

    RGB OLED abszolút zsákutca. Se monitor, se TV nem fog kijönni belőle... Ezzel csak ott a bökkenő, hogy LG olyan árakat szab meg amilyeneket szeretne. Pedig azért lássuk be, az az 55 colos FHD tv nem egy olyan csodatévé, mint aminek sokan elképzeltük. 800 ezret biztosan nem ér meg. 250-300K körülbelül.

    Amúgy minden tiszteletem az LG-é lenne, ha egy húzással megszüntetné az összes LCD TV-jét, és csak OLED-re állna át. Akkor magának se csinálna LCD konkurenciát... Főleg annak tekintetében, hogy az OLED paneleket gyakorlatilag olcsóbb gyártani a jóval egyszerűbb felépítésük miatt. Most kéne felhúzni még 6 gyárat, és leszüretelni az OLED fát :D

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz orbano #79 üzenetére

    Hát ennyi, akkor a Note-ok alkalmatlanok erre. Főleh ha még el is mászkálnak a színek idővel... ez horror egy fotósnak.

    ... de erre vannak IPS LCD-s jó kis tabletek, WACOM-al benne, így PS-elni, rajzolgatni is lehet. Természetesen W8-W10 alapon valami zsír kis i5-el benne. Ide nem is kell OLED igazából.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz bteebi #88 üzenetére

    Szerintem ez az 5K óra már rég nemigaz.... most forrás loading alatt, de valahol már 50K órát olvastam kékre, és 90K órát a többire.

    Amúgy Note 4 tesztekből olvasgatva, ezek már eléggé jó kijelzők. Szerintem csak annyi a hátránya, hogy borzasztó rossz kihozatal lenne TV méretben, ezért csak 7-8 colig gyártják.

Új hozzászólás Aktív témák