Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    Én olyan megoldásra várok hogy a telefonnal készített képek élesek legyenek nagyítva is, ne pedig olyan hogy a 6-8 Mpx-es képen nagyítok egy kicsit és már homályos, mosott, zajos.
    Mert hiába csinálnak 14-20-100mpx-es képet, ha az ég beég, a kontraszt ótvar, a zaj szinte bánt, az élesség vágyálom és egy 100w-os izzó mellett már csak feketeséget tud rögzíteni.
    Eddigi tapasztalataim alapján (4db kamerás okostelefon), nálam elsőbbséget élvezne egy olyan készülék ami legalább éles képet tud készíteni. Egy ilyenem volt a Samu i9000-es. Na az nagyon szép, éles, részletes képeket csinált nappal. Éjszaka használhatatlanná vált ugyan, de legalább a fő csapásvonalon remekelt. Utána az SE SK17i, előtte az iPhone 2g, most meg a Lumia 710 kamerája kb csak jelzés értékkel van jelen. 500+ képet csináltam minddel (Lumia új azzal csak kb 100-at), de a best-of-phone mappában 90%-ban az i9000-esből vannak jelen példányok.
    Tudom hogy ilyen kis méretben nem lehet lefőzni egy DSLR gépet, de azért némileg igényesebb megoldásokat szívesen látnék és nem csak 150 ezres kategóriában. Bár ahogy olvasom a teszteket és nézem a tesztképeket ott is vannak olyanok amit másnap vinnék vissza hogy "bocsi de ez egy talicska lócitrom". ;]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák